Saç Telleri Nasıl Kalınlaşır

14.12.2021
1.526
Saç Telleri Nasıl Kalınlaşır

Saç telleri nasıl kalınlaşır sorusunun cevaplarında incelen saçlar kalınlaşır mı saçları kalınlaştırmak için ne yapmalı gibi soruların cevapları ile birlikte saç kalınlaştırma yöntemleri bilgileri vereceğiz. Günümüzde saça yapılan işlemler sık yapılmakta bu da hayatın getirdiği stres, beslenme ve yaşam tarzı ile birlikte saç tellerinde incelmeye neden olmaktadır.

Saç tellerini kalınlaştırmak için saç kalınlaştırıcı doğal ürünler arasında yağlar saç bakım maskeleri bulunmaktadır.

Ayrıca saç tellerini kalınlaştıran şampuan ile birlikte günlük hayatta yapılması gereken bazı püf noktaları vardır.  Saç kaliteleri ve özellikleri saç kalınlaştıran yağlar, saç tellerini kalınlaştıran maske ve saç tellerini kalınlaştıran şampuan kullanımından önce bilinmesi gereken en önemli detaydır.

Saç teli kalınlaşır mı sorusunun cevabı niteliğinde saç tellerini kalınlaştırmak için yapılması gerekenleri birlikte görelim.

Saç Telleri Nasıl Kalınlaşır?

Birçok kişiyi ince telli saçları genetik  olarak incedir. Ancak hemen hemen tüm kadınlardan birçok nedenden dolayı saç tellerinde incelme görülmektedir.

İncelen saçlar kalınlaşır mı

İncelen saçlar kalınlaşır mı

Saç telleri neden incelir? Yetersiz beslenme, sık sık aşırı sıcak su ile saçları yıkamak, saça sık sık kimyasal işlem yaptırmak, aşırı sıcak hava ve aşırı soğuk havadan saçları koruyamamak saç incelmesi nedenleri arasındadır.

Saçlara, saç kaliteleri ve saç özellikleri doğrultusunda düzenli olarak saç bakımı yapılması saçların incelmesinin önüne geçecektir.

Peki, incelen saçlar öyle mi kalacak? İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır?  Saç teli ince ise saçları kalınlaştıran, onları daha bakımlı, daha sık ve daha güçlü hale getirmek için yapmanız gerekenlere göz atsanız iyi olacak.

Saç Kalınlaştırma Yöntemleri

Saç kalınlaştırma için saç hücrelerinin yenilenmesini sağlayan işlemler yapmalısınız. Bunun için saçlarınızın kaliteli ve saç tipinize uygun işlemlere tabi tutulması gerekmektedir.

Saç tellerini kalınlaştırmak için

Saç tellerini kalınlaştırmak için

Saç tellerini güçlendiren en önemli vitamin içerikleri arginine-proteini, biotin ve vitamin b5 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Altın değerindeki bu mineraller hem saçların güçlenmesini sağlayacak, hem saç dökülmelerinin önüne geçecek hende saç tellerini kalınlaştıracaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir (kesin çözüm)

Saç kalınlaştırma denince ilk akla gelen ve en sık kullanılan biotin, saçlarda koparak dökülme ve kırılmaların önüne geçerek saç incelmesine önleyecektir.

Saç tellerini kalınlaştıran şampuan olarak biotin içeren şampuanlar ve saç bakım yağları kullanmalısınız. Yine biotin içerikli saç kalınlaştıran maske kullanabileceğiniz gibi doğal saç maskeleri de yapabilirsiniz.

Saçları Kalınlaştırma Formülleri Öncesi Ne Yapılmalıdır?

Yukarıda bahsettiğimiz saç incelmesine neden olabilecek etkenler hayatınızda var ise mümkün mertebe bunlardan uzak durmalısınız.

Saç kalınlaştırma yöntemleri

Saç kalınlaştırma yöntemleri

Saçlarınızı ılık su ile yıkayarak sıcak sudan uzak tutmak, aşırı sıcak ve aşırı soğuk hava öncesinde ve sonrasında saç bakım maskesi yapmak gerekmektedir.

Sigaradan ve alkolden uzak durarak kaliteli beslenmek, duş sırasında saç derisine masaj yapmak gerekmektedir.

Saç telleri ile uyumlu saç bakım kremi kullanmak ve biotin içerikli şampuanlar kullanmak saç incelmesini önleyecektir.

Saç Tellerini Kalınlaştıran Maske Tarifleri

Saç tellerini kalınlaştıran birçok bitki ve yağlar kullanılmaktadır.

Meyan kökü, avakado, keten tohumu, yumurta, portakal suyu, hint yağı, zeytinyağı, bal, jojoba yağı saç kalınlaştırma için kullanılanlarda bazılarıdır.

Saç Kalınlaştırmak İçin Yumurta Maskesi

Saç kalınlaştırmak için en önemli madde madde protein olarak nitelendirilmektedir. Yumurta maskesi ile saçlar kuvvetlenir daha kalın telli ve daha bakımlı olacaktır.

Saç tellerini kalınlaştıran maske

Saç tellerini kalınlaştıran maske

Saç uzunluğuna göre bir ya da iki tane yumurtayı tamamen çırptıktan sonra nemli saçlara, saç diplerinden, saç uçlarına doğru uygulayın.

Yumurta saç tellerine tamamen uygulandıktan sonra 5-10 dakika saç derisine masaj yapın.

Yarım saat 45 dakika bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı yıkadığınız su soğuğa yakın ılık su olmalıdır. Asla sıcak su ile yıkamamalısınız.

Yumurta maskesinin daha etkili ve daha kaliteli olması için maske içerisine 1 tatlı kaşığı jojoba yağı ve  1 tatlı kaşığı su ekleyerek de uygulayabilirsiniz.

Saç Kalınlaştıran Yağlar

Sac kalinlasmasi icin ne yapilmali? Saçları kalınlaştıran kaliteli yağlar kullanarak saçlarınızı olduğundan daha kalın ve bakımlı hale getirebilirsiniz.

Saç kalınlaştıran yağlar arasında en çok kullanılan ve en çok etkisi görülen yağlar jojoba yağı, hint yağı, keten tohumu yağı, zeytinyağı ve argan yağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Saçı kalınlaştıran yağlar

Saçı kalınlaştıran yağlar

Bu yağları yatmadan önce saç diplerinden saç uçlarına kadar uygulayarak sabah ılık su ile yıkamanız halinde kısa bir süre sonra saç tellerinin kalınlaştığını göreceksiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları

Saç bakım yağlarına bal eklemek ise saçlarınıza ışıltı ve canlılık kazandıracağını unutmayın.

İnce saç telleri nasıl kalınlaşır sizlerin de denediğiniz ve etkisini gördüğünüz saç teli kalınlaştırma uygulamalarınız var ise yorum kısmından takipçilerimizle ve bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Teli Kalınlaştırma

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu