Permalı Saç Nasıl Düzleşir?

22.02.2022
1.697
Permalı Saç Nasıl Düzleşir?

Permalı saç nasıl düzleşir? Permalı saçı eski haline getirme şansım var mı? Permalı saç düzleştirilir mi gibi sorular perma yaptırdıktan sonra permalı saçı düzleştirmek isteyenlerin en sık sorduğu sorular arasındadır. Günümüzde birçok kişi özellikle kalıcı perma yaptıktan sonra 6 – 7 ay kadar beklemek istemekte ve perma nasıl bozulur sorusunu sormaktadır.

Perma yapımı sırasında kimyasal içerikli maddeler kullanıldığı için kalıcı doğal dalga ortaya çıkmaktadır. 6- 7 ay sonra yavaş yavaş düzelmeye başlamaktadır. Peki, kalıcı perma sonrası permalı saç nasıl düzleşir. İşte  aklınızda olan soruların cevapları…

Permalı Saç Nasıl Düzleşir?

Sarma sonrası saç bakımı yapılmasına rağmen birçok kişi kıvırcık saçlardan kurtulmak istemektedir. Tam da bu noktada tarladan nasıl kurtulurum diye düşünmekte ve saçlarım eski haline döner mi acaba diye kendi kendisine sormaktadır.

Permalı saçı eski haline getirme

Permalı saçı eski haline getirme

Size önerimiz perma öncesi kalıcı perma yerine geçici perma kullanmanız ve eğer beğenirseniz bir dahaki sefere kalıcı perma yaptırmanız yönünde olacaktır.

Permalı Saç Düzleştirilir Mi?

Bu kulelerin tamamen düzleşmesi, saçların tamamen düz olması permanın kullanım süresini ve etkisi geçmeden ne yazık ki mümkün değildir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Perma Modelleri Ve Fiyatları (bu senenin)

Günümüzde kuaförlerde çok farklı tekniklerle perma sonrası saç düzleştirme yapılmaktadır. Ancak bunlar kalıcı değil geçici olacaktır.

Aşırı derecede sık sık keratin ile saç düzleştirme gibi doğal kimyasallar kullanılarak saç düzleştirme yapıldığı zaman ise  saç dengesi bozulacaktır.

Perma nasıl bozulur

Perma nasıl bozulur

Permadan memnun kalmayanlar defrize ürünleri ile saç düzleştirme yapabilirler. Ancak doğal olan ve saçları yıpratmayan tek şey kalıcı permanın süresini beklemektir. Hızlı uzayan saçlara sahipseniz 6-7 aydan çok daha kısa sürede saçlarınız düzelmeye başlayacaktır.

Perma Sonrası Saçlarımı Nasıl Düzleştirebilirim?

Permalı saçı eski haline getirmek için saçınızı keratinle ya da düzleştirici ile geçici olarak düzleştirebiliriz. Bu yöntemler uygulandığı zaman saçlarda ısıdan kaynaklı deformasyonlar olabilir. Bunu önlemek için ısıya karşı koruyucu saç bakım ürünlerini kullanmayı unutmayın.

permalı saç düzleştirilir mi

permalı saç düzleştirilir mi

Kimyasal kullanmadan saç düzleştirmek istiyorsanız permalı saçları maşa ile düzleştirme tekniği ile kullanabilirsiniz. Permalı saçlardan aşırı derecede rahatsız olduysanız ne yazık ki saçlarınızı kestirmekten başka çare yoktur.

Resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları başlıklı yazımızda Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu