Tarz Kadın

Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023

28.09.2022
4.977
Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023

Perma Modelleri Ve Fiyatları konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarını içeriğimizi devamında bulabilirsiniz. Perma sac kadin modelleri arasında kalıcı perma, perma su dalgası ve doğal perma modelleri yer almaktadır.

En sık kullanılan perma modelleri arasında yer alan bu modelleri her yaş kullanımına uygundur. 80 li 90 lı yıllarda moda olan perma modeli son 2 yıldır yine trend saç modelleri arasında yer almaktadır.

Zira son dönemlerde perma yaptırmak büyük ayrıcalık haline gelmiştir. Perma yaptıranlar bunun farkındalığını yansıtmaktadır.  Yeni nesil perma modeli geçmişe nazaran adeta güncellenerek mükemmel şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Gelin şimdi birlikte 2022’de sessizliğini bozarak trend saç modelleri arasına giren ve bu popülerliğini devam ettiren perma çeşitleri hakkındaki detayları inceleyelim.

Perma Modelleri Ve Fiyatları

Kısa saç perma modelleri, uzun saç perma modelleri, doğal perma modelleri hakkında sorularınız mı var? Ayrıca nce perma saç modeli, kalın perma saç modeli, perma evde yapılır mı? İlk olarak Perma nasıl yapılır? Ardından saçta perma ne kadar kalır? Sonrasında ise perma saç bakımı gibi soruların cevaplarına bakalım.

Perma, günümüzde bioform adı ile de bilinmektedir. Bioform saç nasıl yapılır şeklinde öne çıkan bioform modelleri hakkında merak edilen tüm detayları mutlaka inceleyin.

Özellikle düz ve hacimsiz saçlardan sıkılanlar için bir kurtarıcı olan perma saç modelleri yine zirveye koşuyor. Yeni nesil perma modelleri farklı ten renklerine sahip kadınların uygulayacağı şekilde güncellenmiştir.

Sizde ister kısa saça perma, ister uzun saça perma yaptırın. İsterseniz de orta uzunluktaki saça perma yapımı ile havalı ve modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

En güzel perma modelleri-Perma modeli

Bu senenin saç modelleri arasında kıvırcık saçlar öne çıkmaktadır. Bu da perma modeli saça olan ilgiyi artırmaktadır. Kalıcı perma yaptırabileceğiniz gibi geçici perma da yaptırmanız mümkün. Saçı kalıcı kıvırcık yapma fikrinden önce tüm detaylara göz atın.

Saçlarınızı çok da kıvırcık sevmiyorsanız su dalgası modelleri ile de mükemmel görünebilirsiniz. Su dalgası perma yaptıranlar doğal görünümü nedeni ile daha çok beğenilmesinin yanında bakımı ve kullanımının daha kolay olduğunu belirtmektedir.

Ünlülerin saç modelleri arasında permalı saç modelleri öne çıkmaktadır. Özellikle perma modelleri su dalgası modelinin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Her türlü kıyafetlerle kullanacağınız perma saçlar ile rahatlığın pratik kullanımın zevkine varabilirsiniz.

Perma Nedir- Perma Nasıl Yapılır?

Bioform saç nasıl yapılır? Perma, saçlara içinde hidrojen ve amonyak bulunan kimyasal şampuan uygulaması sonucu saçların kıvırcık hale gelmesidir.

Perma saçı yıpratır mı? Geçmişte kullanılan bu materyaller saçlarda aşırı derecede yıpranmaya neden olmaktaydı. Ancak bu alanda da yenilikler yapılmış gözüküyor. Çünkü yeni nesil perma yapımı saçları geçmiş yıllardaki kadar yıpratmadığı görülüyor.

Perma nasıl yapılır? Evde perma nasıl yapılır? Evde perma konusunda Detaylı bilgi için aşağıdaki perma saç yapımı videosunu izleyebilir veya yazımızın detaylarını incelemeye devam edebilirsiniz.

Kısa Saç Perma Modelleri (Kısa Saça Perma Yapılır Mı?)

Perma Kısa saç modelleri: Kısa permalı saç modelleri havalı görünümü ile birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Perma saçlar kısa saçlara sahip olan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Düz hacimsiz saçlardan sıkılanlar veya seyrek saça sahip olanlar… Kısa saça perma yaptırarak hacimli, gür, canlı ve daha güzel görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Kısa saça perma çeşitleri içinde sık perma, doğal perma, ince perma ve kalın perma bulunmaktadır. Yüz şekline uygun perma saç modeli seçerek saçlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Kısa saç için perma modelleri-kısa permalı saçlar

Uzun Saça Perma Modelleri

Perma cesitleri; Eğer hacimli ve aşırı gür saçlarınız varsa uzun saça perma yaptırmanızı çok önermiyoruz. Ancak hacimsiz, ince telli, seyrek ve düz saçlara sahipseniz, kesinlikle perma uygulaması düşünmelisiniz.

Uzun saça hangi perma yapılır?  Uzun saça perma yapımında saç telinizin kalitesi önemlidir. Çok ince saç telleri için sık perma, kalın saç telleri için doğal perma modelleri ve iri dalgalı perma tercih etmelisiniz.

Uzun saç perma modelleri-saça perma yaptırmak

Hangi saça hangi perma sorusunun daha net cevabını saçınızı birebir gören kuaförünüzden alabilirsiniz.

Eğer saçta sıkı bukle sevmeyenlerdenseniz, gevşek bukleler ile de perma çeşitleri yapılmaktadır.

Evde Saça Perma Yapılır Mı?

Perma Modelleri ve Fiyatları 2022; Permalı saç modelleri zorlu bir işlemdir. Bu nedenle bu konuda daha önce hiç bir tecrübeniz yoksa evde perma yapımı denemenizi önermiyoruz.

Evde perma yapımı-Perma evde

Bazı acemi kuaförler bile perma yapımı sırasında saçları yakabiliyor. Bu nedenle evde saça perma yapımı ile saçlarınızdan başına talihsiz kazalar gelmesini istemiyorsanız bu işte deneyimli kuaförlere perma yaptırmalısınız.

Boyalı Saçlara Perma Yapılır Mı?

Boyalı saçlara perma yapımının doğrusu saçlarınıza ne kadar sıklıkta işlem yaptırdığınızda bağlıdır.  Saçlarınız bakımsız ise boyalı saça perma önermiyoruz. Ancak sağlıklı saçlar için boyalı ve röfleli saça perma yapılmaktadır. Aslında bunun en doğru cevabını saçlarınızı birebir görerek inceleyen kuaförünüzden alabilirsiniz.

Boyalı saça perma yapılır mı-ince perma modelleri

Yeni Nesil Kalıcı Dalga-Perma Modeli

Bu senenin saç modeli olarak öne çıkan kalıcı dalga yapımı öncesi mutlaka saç analizi yapılmalıdır. Güvendiğiniz ve tecrübeli bir kuaför tarafından saçın mazisi dinlenmelidir. Ve güvenilir markalar tarafından üretilmiş ürünler kullanılarak kalıcı dalga yapılabilir.

Kalıcı dalga-kalıcı perma nasıl yapılır

Perma Ne Kadar Kalır?

Perma ne kadar kalıcı? Aslında perma işlemi doğru yapıldıysa geriye , perma saç bakımına dikkat etmek kalmaktadır. Tüm bu kurallara uyar ve kullanımını doğru şekilde uygularsanız 2 ile 4,5 ay arası bir kalıcılığa sahiptir.

Perma saçta ne kadar kalıcı olur sorusunun cevabı saç yapınızda da ilgilidir aslında. Çok sert ve söz dinlemeyen saçlarınız mı var? Perma işlemi doğru uygulanmadı Mı? Tüm bunlara ek olarak sizde gerekli bakımı yapmadıysanız bir ay gibi kısa sürede perma bozulabilmektedir.

Perma saçta ne kadar kalır

Bu nedenle perma yaptırmadan önce  saç yapınıza uygun permalı saç bakımı hakkındaki bilgileri mutlaka bilmelisiniz.

Doğal süreçte saçlar uzadıkça dipten kıvırcık olmayan kısımlar çıkmaktadır. Bu da saçların ucuna saça maşa işlemi yapıldığı havası verir.

Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bu Senenin Perma Modelleri Fiyatları Ve Yapılışı;

 • Permayı uzun süre kullanmak için saçlarınıza daha özenli davranmalısınız. Kuru telli saçlara sahipseniz saçlarınıza badem yağı, argan yağı ve zeytinyağı ile bakım yapmalısınız.
 • Saçlarınıza aşırı derecede ısı uygulamaktan kaçınmalısınız.

Perma saç bakımı

 • Perma sonrası saç bakımında kullanılan B vitamini gibi vitaminler kullanmalısınız.
 • Durulanan veya durulanmayan saç kremi kullanmalısınız.
 • Canlı, kıvır kıvır ve yumuşak saçlar için duş sonrası saçlarınızı saç kurutma makinesi ile değil de doğal yollarla kurutmaya özen göstermelisiniz.

Perma Çeşitleri Nelerdir?

Nokta perma:  Saçların ince olan kısımlarına uygulama yapılan bir yöntemdir.

Dalgalı perma modelleri (iri dalga perma saç modelleri):  Saçlarında doğal görünüm için hafif dalga isteyen kişilerden misiniz? O halde saçın tamamına kalın dalgalı perma yapabilirsiniz.

Perma modelleri ve fiyatları

Genel perma modelleri:  İri dalga perma modeli isteyen kişilere genel perma uygulaması yapılmaktadır.

Dip perma modelleri: Kısa ve düz saçları daha hacimli, daha kabarık ve daha havalı yapmak için saç diplerine yapılan perma çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mandal perma modelleri:  Mandal permada saçların belirli bir kısmına uygulanmaktadır.

Spiral perma modelleri:  Spiral şeklindeki bigudiler kullanılarak yapılan perma çeşididir.

Su dalgası perma: su dalgası perma modelleri uzun saç, kısa saç ve omuz hizasında saçlar için uygulanmaktadır. perma modelleri su dalgası perma fiyatları saçın uzunluğuna, kuaförün bulunduğu yere ve kullanılan malzemeye göre değişmektedir.

Son dönemlerde özellikle doğal su dalgası perma sık tercih edilmektedir. Siz de ilk defa perma yaptıracaksanız doğal su dalgası perma yaptırabilirsiniz. Ya da diğer perma modellerini kullanabilirsiniz.

Perma saç modelleri-perma ücreti

Yeni nesil perma nedir? Nasıl yapılmaktadır? Fiyatları nedir?

Yeni nesil perma nedir soruları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yeni nesil perma için platin peruk da diyebiliriz. Kalıcı dalgalı saçlara kavuşmanın bir diğer adı olan yeni nesil perma ile kendinizi ve saçlarınızı şımartabilirsiniz.

Yeni nesil perma hakkında akla gelen sorular arasında yeni nesil perma nasıl yapılmaktadır?

 • Öncelikle yeni nesil perma fiyatları nedir?
 • Yeni nesil parmağı hangi saçlara uygulanmalıdır?
 • Bir diğeri de yeni nesil permanın saça zararı var mıdır?
 • Yeni nesil perma kalıcılığı ne kadardır?
Yeni nesil perma

En güzel Yeni nesil perma

Yeni nesil perma saç uygulaması yaptırmak isteyenlere bu soruların cevaplarını kısa kısa verelim.

Yeni nesil perma klasik perma gibi doğru uygulanmadığı ve kaliteli ürünler kullanılmadığı zaman saçlara zarar verebiliyor. Bunu önlemek için öncesinde saç tipinizi bilinmesi gerekmektedir. Ardından yeni nesil perma yapılması daha uygun olacaktır.

Klasik perma için kullanılan malzemeler aşırı keskin korkmakta idi. Yeni nesil perma malzemelerinde bu aşırı keskin kokuyu göremiyoruz.

Yeni nesil perma için kullanılan malzemenin içerisinde neler var? Amonyaksız havyar, keratin ve kolojen  var. Bu da saçlarınızı daha uzun süre kalıcı permaya dönüşmektedir. Aynı zamanda saçlara daha az zarar vermektedir.

Yeni nesil perma hangi saçlara yapılmaktadır? 10 santimden uzun tüm saçlara yapılmaktadır. Uygun perma sarım tekniği ve uygun perma bugidileri ile her saça rahatlıkla uygulanıyor.

Röfleli saça perma işlemi yapılmaktadır, ancak yapan kuaförün kesinlikle uzman olması gerekmektedir.

Yeni nesil perma kalıcılığı saç uzama hızına göre değişir. Kaliteli marka ve malzeme kullanımı ile ve yavaş uzayan saçlarda 6 aydan fazla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saçlar uzadıkça permalar açılıyor gibi görünmektedir. Bu nedenle görünüm kalın maşa imajı vereceği için çok fazla sıkıntı yaratmayacaktır.

Yeni nesil perma fiyatları

Yeni nesil perma fiyatları

Yeni nesil perma ne kadar? Saç uzunluğuna ve bölgeye göre değişmekle birlikte 600-900 TL arası değişmektedir. Tabi bu fiyat bölgeden bölgeye, malzemeye ve saç uzunluğuna göre değişir. Ayrıca saç kalınlığı ve perma sıklığı da fiyatları etkilemektedir.

Perma Fiyatları 2023 Listesi

 • Namık Kayapınar Hairdresser 400-800 TL (Adres: Avcılar İstanbul)
 • still By Mehmet Dağ 700-1000 TL (Adres: Beylikdüzü İstanbul)
 • beauty’s Wonderland kuaför 400-850 TL (Adres: Avcılar İstanbul
 • Seta kuaför Ankara 400-950 TL (Adres: Keçiören Ankara)
 • Ali Gür Ankara metromall AVM 450-700 TL (Adres: Etimesgut Ankara)
 • H&M Kuaför & Güzellik Salonu 200-800 TL ( Adres: Çakırlar Ankara)
 • İtez Kuaför ve Güzellik Salonu 450-950 TL ( Adres:  Meram Konya)
 • Kodal Kuaför 465-900 TL ( Adres: Alanya Antalya)
 • Alim güzellik ve kuaför salonu  400-800 TL ( Adres:  Alanya Antalya)
 • Trendy Kuaför Konyaaltı 600-1000 TL (Adres:  Konyaaltı Antalya)
 • Backstage hair design 350-600 TL(Adres:  Alanya Antalya)
 • Salon Ebru 350-675 TL (Adres:  Bayraklı İzmir)
 • Cumhur Kaplan Kuaför ve Güzellik Salonu 450-790 TL  (Adres: karşıyaka İzmir)
 • Kuaför Bülent Çeşme  550-925 TL  (Adres:  Çeşme İzmir)
 • Erdal Kara Gentleman barber’s Shop  600-1000 TL  (Adres: Osmangazi Bursa)
 • Şadiye Demir Bayan Kuaför Güzellik Salonu 200-800 TL  (Adres:  Nilüfer Bursa – Yıldırım Bursa
 • Kuaför Uğurkan Esim 600-1050 TL  (Adres: B. Şehitkamil Gaziantep)
 • Hıdır Gürbüz Kuaför 900-1100 TL  (Adres:  Kadıköy İstanbul)
 • Mina Kuaför 400-800 TL  (Adres:  Bostancı İstanbul)
 • Nis Kuaför Kayaşehir merkez AVM  400-800TL (Adres: Başakşehir İstanbul)
 • Styles kuaför 420-700 TL  (Adres: Maltepe İstanbul)
 • Dizayn Kuaför 500-700 TL (Adres:  Beşiktaş İstanbul)

Sarı permalı saç modelleri-perma kaç tl

Permalı Saç Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Perma Hatırlatma: Perma saç yapımı fiyatları 2023 listelerinden alınmıştır. Ancak saç perması fiyatları sürekli güncellenmektedir. Günümüz piyasası nedeni ile bu fiyatların altı veya üstü olabiliyor.

Perma saç fiyatları 2022 ve öncesinde olduğu gibi 2023 döneminde de her an değişebiliyor. Yukarıda verilen güzellik merkezi fiyatlarını bizzat arayarak ve görüşerek alabilirsiniz.

Perma fiyatları bölgeden bölgeye, kuaförün konumuna ve saç uzunluğuna göre her an değişmektedir. Kalıcı perma fiyatları, su dalgası perma fiyatları, kısa saç perma fiyatları, uzun saç perma saç fiyatları farklılık göstermektedir. Bulunduğunuz bölgedeki net fiyatları kuaförünüz ile görüşerek alabilirsiniz.

Bahsettiğimiz perma saç fiyatları 2022 yılının başlarında alınan fiyatlardır. Bu fiyatlar kampanyalarla yukarıya veya aşağıya çekilmektedir. En güncel bilgileri kuaförler ile bağlantıya geçerek alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Kalın perma fiyatları, kısa saç perma fiyatları uzun saçlara göre daha ekonomik olduğunu bilmenizi isteriz. Siz yinede yeni nesil perma fiyatları için yukarıda verdiğimiz listenin 100-200 üstünü veya altını düşünün deriz.

2023 perma sac modelleri ve fiyatları resim galerimizi inceleyerek daha fazla detaya ve fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Permalı Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Okul İçin Saç Modelleri-En Güzel ve En Kolay Modeller 2024 başlıklı yazımızda En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı ve okul saç modelleri kızlar için hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu