Oval Saç Kesimi Modelleri

22.11.2021
2.263
Oval Saç Kesimi Modelleri

Oval saç kesimi modelleri klasik saç kesimlerinden sıkılan kişinin tercih ettiği saç kesim modelleridir.  Oval kesim saç, u kesim olarak da bilinmektedir. Oval küt saç kesimi, kısa oval saç kesimi ve katlı oval saç kesimi şekline seçenekler sunmaktadır. Birçok kişi oval kesim nedir? Kolay saç nedir şeklinde sorular sormaktadır.

Oval saç, düz saç kesimlerinde ve katlı saç kesimlerinde katlar arasındaki farkların izlenerek geçişlerin belli olmadığı saç kesimleridir. Oval saç kesim sonrası saçları bakıldığı zaman saç uçlarında oval bir görünüm vardır. Bu oval görünüm katlı saç modellerinde bile yumuşak bir şekilde kendisini göstermektedir.

Oval Saç Kesimi Modelleri

Kolay saç denilince ilk akla gelen saç modelleri küt saç, katlı saç ve kısa saç modelidir. O kesim saç olarak da bilinen olay saçlar ve kesim saçlarla karıştırılmaktadır. Ancak u kesim saç ve v kesim saç birbirinden farklıdır.

Oval kesim saç

Oval kesim saç

Oval Kısa Saç Kesim Modelleri

Oval saç kesimi kısa olarak düşünüyorsan bob saç kesimi bunun için ilk akla gelen saç modelidir. Kısa bob saç kesimi veya uzun bob saç olarak bilinen lop saç kesimi sırasında da oval kesim kullanılabilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Çene hizasında bob saç kesimi veya kulak hizası bob saç kesimini oval saç kesimi tarzında bitirerek saç uçlarındaki oval görünümün yüz hatlarınızdaki olumlu etkisini gözlemleyebilirsiniz.

Oval Küt Saç Modelleri

En çok kullanılan oval saç kesimi modelleri denilince akla küt saç modelleri gelmektedir. Küt saç kesim modellerinin tamamında oval sac kesimi formu kullanılabilir.

Oval küt saç kesimi

Oval küt saç kesimi

Oval saç, küt saçlarda omuz hizasında küt saç, çene hizasında küt saç, kulak hizasında küt saç kesimleri için rahatlıkla kullanılmaktadır,

Oval Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Kısa oval saç kesimi ve uzun oval saç kesimi olduğu için oval saç kesimi hemen hemen tüm yüz şekline yakışmaktadır. Ancak oval yüze küt saç modelleri ve diğer saç modelleri daha etkili ve dikkat çekici görünüm sunmaktadır. Yüzdeki oval görünüm ile birleşen oval saç kesimleri oval yüz şekli ile birleştiği zaman kusursuz görünmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Oval Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde oval saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı ve detay için sizlere sunuyoruz. Resim galerisi incelemesi sonunda düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Oval Kesim Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu