Tarz Kadın

Orta Boy Saç Topuz Modelleri Kadın

16.08.2022
739
Orta Boy Saç Topuz Modelleri Kadın

 

Orta boy saç kesim modelleri kadın stilleri çerçevesinde orta boy saç topuz modelleri detayları paylaşacağız. En çok kullanılan saç modelleri arasında orta boy saç modelleri ve kesimleri ilk sıralardadır. Çünkü orta boy saçlar, hem şekillendirme hem bakım yönünde kolaylık sağlar. Orta boy saça saç modelleri karşımıza sınırsız seçenekler çıkmaktadır.

Kadın orta boy saç kesimi ne karar verdikten sonra saç şekillendirmesi konusunda seçenekler incelendiğinde topuz modelleri ilk sıradadır. Peki, orta boy saçlar ile hangi topuz modeli kullanılır? İşte cevaplar…

Orta Boy Saç Topuz Modelleri Kadın

Yenilikçi, rahat ve bir o kadarda şık saçlar istiyorsanız orta boy saçlara uygun topuz modellerini mutlaka öğrenmelisiniz. Çünkü  ara boy saç topuz modellerini dilerseniz günlük, dilerseniz abiye saçı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ofis saçı, düğün saçı, nişan saçı ve tatil saçı olarak da orta boy saçlar kullanılmaktadır.

orta-boy-sac-topuz-modelleri

orta boy saç topuz modelleri

Orta Boy Saç Dağınık Topuz Modelleri

Birçok ortamda kullanabileceğiniz dağınık topuz saç modellerini orta boy saçlar ile de yapabilirsiniz. Ara boy saç için modern topuz modelleri arasında da yer alan dağınık topuz modelini deneyebilirsiniz. Ancak orta boy  saç için dağınık topuz modelinin yüz şeklinize uyumlu olması gerekir. Bunun için öncelikle yüz şeklinizi bilmelisiniz.

 

Çünkü  dağınık topuz modelleri ince uzun yüz şekline, oval yüz şekline ve dikdörtgen yüz şekline daha çok yakış maktadır. Dağınık topuz modellerini aksesuarlı veya aksesuarsız olarak kullanabilirsiniz. Her yaştan, her kesimden ve her tarzdan kadın için uygun olan dağınık topuzu sizde deneyin.

Ara Boy Saç Yandan Topuz

Yandan topuz modellerini, orta boy kabarık saçlardan ince telli saçlara kadar tüm saç tiplerinde kullanabilirsiniz. Yan topuz çeşitleri arasında yan düşük topuz, yan yan yüz ve yan dağınık topuz vardır.

Orta-boy-sac-yan-topuz-modelleri

Orta boy saç yan topuz modelleri

Orta boy saçlar ile yapılabilecek topuz modelleri arasında yer alan yan topuz modellerinin de seçenekleri vardır. En çok kullanılan seçenekler arasında ise sade yan topuz, örgülü yan topuz ve maşalı yan topuz vardır.

Ara boy saçları uzun yüz şeklinde, oval yüz şeklinde ve minyon yüz şeklinde kullanabilirsiniz. Öyleyse siz de bu yüz şekillerine yakışan orta boy yandan topuz modelini mutlaka denemelisiniz.

Midi Boy Saç İçin Ense Topuzu Modelleri

Düşük topuz olarak da bilinen ense topuzu, en şık topuz stilleri arasında yer almaktadır. Kısa saçlardan orta boy saçlara kadar tüm saç kesimlerinde kullanılmaktadır.

Midi-Boy-Sac-Icin-Ense-Topuzu-Modelleri

Midi Boy Saç İçin Ense Topuzu Modelleri

Özel günlerde en çok kullanılan topuz modelleri arasında da ense topuzu yer almaktadır. Çünkü düşük ense topuz modelleri kombinlerde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Alttan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Ara Boy Saç Örgülü Topuz

Orta boy saç örgülü topuzları, kır düğünlerinden-ofis kombinlerine kadar her alanda kullanabilirsiniz. Modern saç topuzları arasında yer alan örgülü topuzlar arasında yan örgülü topuz ilk sıradadır. Ayrıca örgülü ense topuzu, örgülü dağınık topuz ve örgülü salaş topuz da seçenekler arasındadır.

Ara-Boy-Sac-Orgulu-Topuz

Ara Boy Saç Örgülü Topuz

Aşağıdaki resim galerisinde orta boy saç topuzu modelleri 2023 seçenekleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz.  Resim galerisine inceleyerek yüz şekline uygun orta boy topuz modellerini daha kolay belirleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir ⇒Yandan Topuz Modelleri Nasıl Yapılır Nerelerde Kullanılır?

Resim Galerisi: Orta Boy Saçlar İçin Kadın Topuz Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu