Omuz Dövme Modelleri Kadın 2024 Seçenekleri: Dev Görsel Galerisiyle

31.07.2023
2.422
Omuz Dövme Modelleri Kadın 2024 Seçenekleri: Dev Görsel Galerisiyle

Omuz dövme modelleri kadın başlıklı yazımızda yeni model dövmeler arasında yer alan kadın omuz dövme modelleri vereceğiz. Bayan omuz dövmeleri arasında minimal omuz dövmeleri ilk sıradadır. Ancak omuzda gül dövmesi, omuza yılan dövmesi, omuz kalp dövmesi de seçenekler arasındadır.

Aslında arka omuz dövmeleri ve ön omuzda dövme sayısız seçenek içermektedir. Merak edilenleri birlikte inceleyelim. İşte detaylar…

Omuz Dövmeleri Kadın

Omuz dövmeleri kadın ve erkeklerin en çok kullandığı dövme modelleri arasında yer almaktadır.

Bayan omuz dövmeleri omuza melek dövmesi, renkli çiçek dövmeleri, ozgurluk isareti dovme şeklinde de olabilir. Bu sezonda minimal omuz dövmeleri moda idi. Önümüzdeki sezonda da minimal omuz dövmeleri çok kullanılacak gibi görünüyor. Özellikle geçici minimal omuz dövmeleri trend olacak şekilde sayısız seçeneklerle hazırlanmaktadır.

Şans isteyenler minimal omuz dövmeleri olarak omuzda anka kuşu dövme si, özgürlük işareti dövme gibi seçeneklerini incelemektedir. Ayrıca minik kelebek, kalp, gül gibi minimal dövmeler de çok sık kullanılmaktadır.

Kadın dövme modelleri arasında sırt dövmeleri, el üstü dövmeleri, ayak bileği kadın dövmesi ilk sıradadır. Ardından kol bileği dövme modelleri, göğüs üstü dövme modelleri gelmektedir.

Ayrıca göğüs altı dövme modelleri, ense dövme modelleri, omuz arkası dövme modelleri de vardır. Ek olarak enseden omuza inen dövme modelleri ve göbek dövme modelleri de bulunmaktadır. Bu bölgelere omuz dövmeleri kadın minimal tasarımları ile düşünebilirsiniz. Özellikle geçici dövme şeklinde…

kadın omuz dövmeleri

kadın omuz dövmeleri

Omuza dövme görselleri inceleyerek omuz içi dövme modelleri, omuz üstü dövme modelleri veya omuz arkası dövme modelleri belirleyebilirsiniz.

Omuz Dövme Modelleri Kadın

Omuz dövmesi kadınların en romantik dövme modelleri arasında yer almaktadır. Omzu güzelleştirerek daha dikkat çekici ve daha zarif göstermektedir. Aslında omuz dövmeleri, kadın dovme denilince ilk akla gelen dövmelerdir.

Dövme Modelleri Bayan Omuz

Omuza dövme modelleri arasında moda dövmeler, omuz çiçek dövmeleri, omuz kaplan dövmesi şeklindedir. Ek olarak omuz aslan dövmesi, omuz ejderha dövmesi, omuz yıldız dövmesi de öne çıkmaktadır.

Omuza Yapılan Küçük Dövmeler

Eğer hassas bir vücudunuz var ise omuza dövme yapılırken hissettiğiniz acı sizi rahatsız ediyorsa ilk olarak küçük ve basit omuz dövmelerinden başlayabilirsiniz.

Bu senenin omuz dövmeleri kadın seçenekleri arasında minimalist omuz dövmeleri olarak yıldızlar, minik kuşlar, minik çiçekler gibi basit kadın omuz dövmeleri yaptırabilirsiniz.

dövme çeşitleri bayan

dövme çeşitleri bayan

Yarım Kol Omuz Dövmeleri Bayan

Sanat niteliğinde tasarımlar içeren büyük alan kaplayan detaylı vücut dövmeleri arasında yer alan yarım kol omuz dövmeleri kullanabilirsiniz.

Omuzun üst tarafından başlayarak bir şeyin izin altına kadar veya dirsek hizasında bırakılan yarım kol omuz dövmeleri için popüler dövme modelleri ejderha dövmeleri, çiçek demeti veya çiçek buketi dövmeleri, omuzu kaplayan geometrik tasarımlar, omuzu kaplayan kabı ile tasarımları, ve omuzu kaplayan danteller şeklindedir.

Yarım kol omuz tattoo  tasarımlarını mümkün olduğu kadar karmaşık ve gizemli yaparsanız daha dikkat çekici olacaktır.

Omuz Dövme Modelleri Kadın ( Sırt Omuz Dövmesi)

Omuz arkası dövme ne demek? Arka omuz kısmında yer alan dovme modeli, erkekler tarafından en çekici kadın omuz dövmesi arasındadır.

Omuz arkası dövme modeli olarak kutsal geometrik şekiller yapabilirsiniz. Ayrıca basit kabile dövmeleri, kelebek ve çiçek dövmeleri de yaptırabilirsiniz.

kadin dovme

kadin dovme

Omuz Dövme Çeşitleri Bayan ( Omuz Göğüs Dövmesi)

Omuz içi kadın dövme modelleri olarak da nitelendirilen omuz için dövme tasarımları en kapsamlı ve ayrıntılı kadın dövmesi olarak nitelendirilmektedir.

Aslında omuz içi dövme modelini dilerseniz tek omuzdan göğüse kadar inecek şekilde de yapabilirsiniz. Ek olarak dilerseniz iki omuz arasını omuzlarda dahil komple kapsayacak şekilde de yaptırabilirsiniz. Omuz içi dövme modelleri olarak karmaşık tasarımlardan ziyade daha net ve özgün tasarımlar öne çıkmaktadır.

Feminen kadın dövmesi olarak genellikle kelebek ve çiçek dövmeleri kullanılırken asi kadın dövmeleri arasında yılan, ejderha, aslan, kartal ve kaplan dövmeleri gibi hayvanlar seçilmektedir.

Omuz Dövme Modelleri | Kadın (Omuzda Başlayan Kol Dövmesi)

Bayan dövme modelleri arasında omuzda başlayan kolda biten dövmeler de sıklıkla kullanılmaktadır. Omuzda başlayarak kolda biten dövme modelleri arasında büyük kabile çizimleri olabileceği gibi minik ve karmaşık popüler kadın omuz dövmeleri de kullanılmaktadır.

Bu yazımıza da bakmak ister misiniz ⇒ Geçici Dövme Modelleri

Dövme Çeşitleri Bayan ( Omuza Kalp Dövmeleri)

Dövme omuz bölgesine yapılacağı zaman dövme modeli, dövme yapılacak bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Minik ve küçük omuz sahibi bayanlar omuz içi dövme modelleri genelde basit ve minik dövmeli  tasarımlar istemektedir.

omuz dövme modelleri kadınsı

omuz dövme modelleri kadınsı

Omuza kalp dövmesi de en çok kullanılan ve en güzel kadın dövme modelleri arasında yer almaktadır. Kendi zevkinize göre dilerseniz bir çiçek, bir yaprak, bir gülümseme, bir figür, bir hayvan veya bir gül eşliğinde kalp dövmesi yaptırabilirsiniz.

Değişik Omuz Dövme Modelleri ( Kafatası Dövmesi)

Kadın omuz dövmesi modelleri arasında kafatası dövmeleri de son dönemlerde öne çıkan dövme kadın modelleri arasındadır. Yaşam ve ölümle ilişkiyi anlatan kafatası dövmeleri bazıları için istenmeyen bir görünüm olsa da birçok kişi tarafından heyecan verici omuz dövmeleri olarak nitelendirilir.

Kafatası dövmesi ile birlikte çiçek, kelebek, ateş, hayvan ve alev tasarımı da yaptırabilirsiniz.

İlginç Omuz Dövme Fikirleri ( Saat Dövmeleri)

Kadın omuz dövme seçenekleri arasında emboli tasarımlar olarak nitelendirebileceğimiz saat dövmeleri de yer almaktadır. Saat tasarım dövme modelleri, kişinin kendi bakış açısına ve hayat felsefesine göre değişkenlik göstermektedir.

Hayatın çok kısa olduğunu, anlık mutlulukları ve hayatı dolu dolu yaşamanız gerektiğini size sürekli hatırlatan saat dövmeleri kullanılabileceği kullanılmaktadır. Ayrıca en çok sevdiğiniz kişinin ölüm saatini de dövme olarak yaptırmak, sevilene vefa örneği olarak kabul edilmektedir.

Bayan Dövme Modelleri ( Omuza Çiçek Dövmesi)

En popüler kadın dövme modelleri omuz tasarımları arasında çiçek dövmeleri öne çıkmaktadır. Çiçekli omuz dövmeleri, inanç çerçevesinde şekille ne bileceği gibi hayal dünyası veya dua hayranlığı çerçevesinde de şekillenmektedir.

tattoo çiçek omuz

tattoo çiçek omuz

Kadın Omuz Dövmeleri ve Anlamları

  • Aslında erkek ve kadın omuz dövme modelleri anlamları vardır. Omuzda kalp dövmesi anlamı sevgiyi, aşkı, gül dövmesi güzelliği simgeler.
  • Kelebek dövmesi anlamı zarafeti, yeniden doğuşu, gençliği ve yeni başlangıçları temsil eder.
  • Omuzda anka kuşu dövmesi küllerinden yeniden doğmayı simgeler.bu nedenle hristiyanların çokça kullandığı dövme modelidir. Ayrıca hayatında sevdiği kişiyi kaybedenler de yeniden doğuş anlamına gelen anka kuşu dövmesi yaptırmaktadır.
  • Yılan dövmesi anlamı, sağlık, şifa, güç, üretkenliği ve yenilenmeyi temsil eder.
  • Özgürlük işareti dövmesi anlamı ise şans, huzur ve güveni simgeler.

Omuz Dövmesi Seçenekleri Bayan

Bayan omuz dövme modelleri arasında omuz kelebek dövmesi, omuz melek dövmesi, omuz kartal dövmesi şeklindedir. Ayrıca omuz kaplan dövmesi, omuz aslan dövmesi omuz ejderha dövmesi yer almaktadır.

Omuz yıldız dövmesi, düş kapanı dövmesi, tüy dövmesi, renkli çiçek dövmesi, geometrik dövmeler de vardır. Omuz pusula dövmesi, omuz mandala dövmesi, omuz kadın polinezya dövmesi diğer seçeneklerdir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Dövme Modelleri Bayan Bilek (El Ayak Bileği)

Sınırsız seçenek olan omuz dövmelerinde kelt dövmesi, kadın maori dövmesi, omuzda dini dövmeler de yaptırılmaktadır.

Kadın ve erkekte gücü simgeleyen omuz dövmeleri hakkında daha fazla ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz. Bu senenin kadın omuz dövmeleri görsellerini istifadenize sunuyoruz.

Resim Galerisi: En Güzel Kadın Omuz Dövmeleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu