Nişan Çiçeği Modelleri (Yeni Sezon)

31.08.2022
1.067
Nişan Çiçeği Modelleri (Yeni Sezon)

Nişan çiçeği modelleri hakkında yeni sezon görselleri ile birlikte meraklısına nişan çiçeği nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Günümüzde nişan çiçeği denilince gelin adayının güzelliğine güzellik katan nişan çiçeği buket ve diğer tasarımlar gelmektedir. Söz nişan çiçeği modelleri seçenekleri arasında nişan masası çiçeği yanında canlı nişan çiçeği modelleri vardır. Ayrıca yapay nişan çiçeği de bulunmaktadır.

Nişan Çiçeği Modelleri Nelerdir?

Nişan gününde nişanlığın yanı sıra en önemli aksesuarlardan biri de nişan çiçeğidir. Gelin adaylarının seçtiği nişanlık modeline uygun olarak nişan çiçeğini seçmeleri gerekir.

nisan-cicegi-nasil-olmali

nişan çiçeği nasıl olmalı

Bu senenin nişan çiçeği modelleri arasından seçim yapacak gelin adayının dikkat etmesi gereken kurallar vardır.

Günümüzde hazır Şık duvar ve tema konsptleri mevcuttur. Size kalan sadece seçim yapmaktır.

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Nişanlık modeline göre nişan çiçeği nasıl olur? Nişan çiçeği, nişanlık kıyafetinin oldukça önemli bir aksesuarıdır. Bu kadar önemli olan nişan çiçeğinin seçimi de oldukça zordur.

İlk olarak çiçeğin yapay ya da doğal olmasına karar verilmelidir. Bu konuda titiz davranılmalıdır. Aslında nişan çiçeğinin nişanlığı tamamlayan bir aksesuar olduğu unutulmamalıdır.

Nişanın mevsimi ve mekan da nişan çiçeği seçiminde belirleyicidir. Her detayın çok güzel olması gelin adaylarının en büyük arzularından biridir.

En Güzel Nişan Çiçeği Nasıl Seçilir?

Gelin adaylarının hemen hemen hepsinin aklına ilk gelen soru nişan çiçeği nasıl olmalı şeklindedir. Nişan çiçeği yapay mı olmalı yoksa doğal mı? Soruları da cevap aramaktadır.

Nişan çiçeği nişanın konseptine ve gelin adayının zevkine göre değişiklik göstermektedir. Kır veya açık hava nişanlarında doğal çiçeklerin kullanılması atmosferin tam olarak karşıya geçmesini sağlar.

Kışın yapılan ya da büyük salonlarda olan nişanlarda ise kış nişanı çiçeği olarak yapay çiçekler daha doğrudur.

nisan-cicegi

nişan çiçeği

Yeni çıkan nişan çiçeği modelleri içerisinde kışın çiçek çeşitlerinin az olması doğal çiçeklerin kullanımını azaltmaktadır.

Bu yüzden çok daha fazla seçeneğe sahip olan yapay çiçekler tercih edilmektedir. Bu konuda tek bir belirleyici husus değil birçok ayrıntı söz konusudur.

Gelinin tercihi, nişanın konsepti, gelinin karakteri ve ruh hali gibi unsurlara göre değişim göstermektedir. Tüm bu etkenler sonrasında nişan çiçeği kırmızı gül de, şık bir çiçek buketi de olabiliyor… bu yüzden kolay ve basit bir seçim olarak görülen nişan çiçeği seçme olayı oldukça önemli bir detaydır.

Nişan Çiçeği Nasıl Yapılır ?

Düğünlerden farklı olarak nişanlarda kullanılan nişan çiçeği vazoda da kullanılmaktadır. Diğer bir husus ise düğünlerde gelinin elinde olan çiçek, nişan törenleri için çok uygun değildir.

Nişanda elde tutulacak bir çiçek buketi yerine, bezen nişan masası çiçeği daha hoş bir görüntü sağlar.

Gösterişi seven, şıklık için her şeyi yapan biriyseniz küçük boyutlarda yaptırabileceğiniz bir çelenk de düşünebilirsiniz. Evde kendiniz de sevdiğiniz çiçeklerden gösterişli bir arajman yapabilirsiniz.

Her türlü seçeneği gözden geçirmek size fayda sağlayacaktır. Yeni çıkan söz nişan çiçek modelleri arasında tüm tercihlere uygun özenle seçilip hazırlanmış çiçekler bulunmaktadır.

nisan-cicegi-nasil-yapilir

nişan çiçeği nasıl yapılır

Bu konuda önemli olan gelinin en çok beğendiği ve konsepte en uygun olan nişan çiçeğini seçebilmektir. Hayalinizdeki gibi detayların, zevklerin ve güzelliğin konuştuğu sizi tamamlayan bir çiçeğin olması seçimlerinize bağlıdır.

Yeni sezonda nişan çiçeği açısından çok fazla alternatif sunulmaktadır. Her kesimden insana hitap eden el çiçekleri nişanda bayanların şıklığını tamamlayan bir aksesuardır.

Daha ekonomik nişan çiçeği için evde kendiniz minik buketler yapabilirsiniz. Nişan çiçeği bakmadan önce kendiniz tasarlamayı deneyin. Böylece sevdiğiniz çiçeklerden yapılan özgün bir nişan çiçeği olacaktır.

Nişan çiçeğinin nişanlığınıza ve diğer bütün aksesuarlarla uyumu ile misafirlerinizi etkileyerek kendinize hayran bırakırsınız.

Yeni nişan çiçeği modelleri her zevke göre pek çok alternatife sahiptir.

Nişanlığınızla ve diğer aksesuarlarınızla uyumlu çiçekler size hoş görüntüler verecektir.

İri iri güllerin arasına zarif ve kibar çiçeklerin karıştırılarak kombinlenmesi şık bir görüntü sağlar.

Abartı ve gösterişi sevenler için abartılı çiçeklerin boncuk, dantel, sim gibi detaylarla nişan çiçek süslemesi havalı bir görüntü sunar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Güzel Nişan Elbiseleri 

Sadeliği seven bayanlar için sade ve abartısız renkte çiçekler kullanmaktadır.

Her bayanın zevkine göre pek çok tasarım harikası el ve masa nişan çiçeği seçeneklerini görsellerden bulabilirsiniz. Görselleri inceleyerek kendiniz de evde nişan çiçeği yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nişan Çiçeği

 

Bir önceki makalemiz olan Kır Düğünü Gelinlik Modelleri | 17 Yeni Sezon Modeli başlıklı yazımızda kır düğünü gelinlik modelleri ve Kır düğünü gelinlikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu