Modern Gece Abiye Elbiseleri

0
2699

Bayanlar düğün, nişan, balo, mezuniyet, parti, davet ve eğlencelere en şık ve en gösterişli kıyafetler ile katılmak isterler. Bu nedenle de giyecekleri kıyafetlere ayrı bir özen gösterirler. Bayanlar bu günlerde kimi zaman hazır giyim tercih ederken, kimi zamanlarda ise özel olarak dikilmiş gece abiye elbiseleri tercih ederler. Özellikle kimsede olmayan tasarımları taşımak isteyenlerin tercihi özel dikim evleri ve modacılar olmaktadır. Mezuniyet trenlerinde genç kızlar genellikle hazır giyim gece abiye modellerini tercih ederken, kokteyl ve düğünlerde özel tasarımların tercih edildiği görülmektedir. Bu sezonda en çok göze çarpan modeller mini ve janjanlı kumaşlar ile yapılan tasarımlar olmuştur. Aynı zamanda bu sezonda görülen gece abiye modelleri arasında eskinin modası olan büyük metal ve benzeri aksesuarların olmasıdır.

2016 gece abiye modelleriBu sezonda oldukça sık karşımıza çıkan mini, belden kloş açılan elbiseler bayanların sindi bebek gibi görünmelerine yardımcı olmaktadır. Birbirinden cıvıltılı renkler ile tasarlanan mini elbiseler, çoğunlukla genç kızların mezuniyet ve diğer organizasyonlar için seçtiği modeller arasında yer almaktadır.

beyaz gece elbiseleriBu sezonda tıpkı geçen sene olduğu gibi balık model elbiseler sıklıkla tercih edilmektedir. Şifon ve danteller hemen hemen çoğu tasarımı gelin gibi süslemektedir. Şık görünmek için tasarlanan gece abiye elbiseleri her model ve renk seçeneği ili bu sezonda da bayanların gözdesi olmaya devam etmektedir.

kırmızı gece abiye elbiseleriZümrüt yeşili, bebek mavisi, pembe, mor, kırmızı ve tabi ki siyah abiyelerin yanı sıra, palet işlemeli altın sarısı ve gümüş elbiselerde göz kamaştırıcı güzellikte tasarımlar ile bayanlara sunulmaktadır.

balık gece elbise modelleriGece Abiye Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Öncelikle vücut yapısı oldukça önemlidir. Kişinin vücut yapısına göre elbise giymesi doğru bir tercihtir ve şık görünmenin ilk adımıdır.

modern gece abiye modelleri

  • Kilolu bir bayansanız kollarınızdaki fazlalıkları dantel ve gipür işlemeleri ile kalça, basen ve göbek bölgenizdeki fazlalıkları ise belden aşağı kiloş açılan modelleri tercih ederek kapatabilirsiniz.

kiloş abiye elbiseleri

  • Seçilen abiye tek başına yeterli değildir. Yapılan saç, giyilen ayakkabı ve takılar ile elbisenin bütünlüğü sağlanamazsa, kötü görüntüler ortaya çıkar.

trend gece abiye elbiseleri

Ülkemizde çoğunlukla tercih edilen gece abiye elbiseleri arasında mutahasıp ve kapalı gece elbiseleri bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz sosyal yapı nedeni ile dekolteli gece elbise modelleri daha çok sanatçılar ve açık görüşlü insanlar tarafından tercih edilmektedir.

mavi abiye modelleriAncak giyim sektöründe her tarza ve görüşe uygun abiye elbiseler tasarımcılar tarafından sizlere sunulmaktadır.

straplez gece abiye elbiseleriBayanların Vazgeçemediği Siyah Gece Abiye Elbiseleri

Her bayanın dolabında mutlaka siyah bir elbise bulunmaktadır. Bayanlar siyah gece elbiselerini kurtarıcı olarak adlandırırlar. Hemen hemen çoğu davete uyum sağlayan siyah gece elbiseleri, aynı zamanda şıklığın ve zarafetin temsilcisi olmaktadır.

dantelli gece abiye elbiseleri Siyah gece elbisesi seçerken, saçınızın ve makyajınızın elbisenizin sadeliğine göre ters orantılı olması gerekir. Sade bir abiye tercihinde gösterişli bir saç ve makyaj ile elbise vurgulanabilir.

 

yeni sezon gece abiye elbiseleri

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Sezon Düğün Abiyeleri başlıklı yazımızda 2017 abiye modelleri, yeni sezon abiyeler ve yeni sezon düğün abiyeleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER