Tarz Kadın

Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

01.03.2020
966
Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Yeşil abiye nasıl kombin edilir? başlıklı yazımızda özel gecelerde güzelliğinize güzellik katacak kombinler bulacaksınız. Abiye kıyafetlerin kadınların hayatındaki önemi oldukça fazladır. Bayanlar abiye kıyafet seçerken kesimine, kumaşına, modeline, işçiliğine, etek şekline ve bütün bunların yanında rengine dikkat etmektedirler. Hatta mağazaya gitmeden bu kriterlerin birçoğu düşünülerek bu yönde araştırmalar yapılmaktadır.

Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Yeşil abiye modelleri konusunda birçok bayan kendisine yakışan modeli tasarlayarak modacısına yaptırmaktadır. Tabi bu ciddi bir maliyet ve çizim becerisi istediği için birçok bayan bundan mahrumdur. Bu nedenle de hazır kombinlerden faydalanılır. Bu kombinler seçilirken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Moda alanında yapılan araştırmalar kadınların abiye seçerken en çok dikkat ettikleri şeyin rengi olduğunu göstermiştir. Abiye kıyafetin giyileceği ortam belli olduktan sonra renk kartelası incelenmekte ve ortama uygun renk seçilmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen abiye kıyafet rengi siyah abiye elbise ve beyaz abiye elbise olarak bilinmektedir. Bu ana rengi takip eden renk ise yeşildir. Sıcaklığı, doğayı ve canlılığı temsil eden yeşilin her tonunda abiye kıyafet tasarlanmaktadır.

Koyu yeşil elbise kombinleri ise yeşil renkte en çok aranan tondur. Yeşil abiyeler, özel davetlerde, nişan ve düğünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özel olarak düzenlenen akşam yemeği davetlerinde de yeşil abiyeyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili abiye, koyu yeşil abiye, mint yeşil abiye, ördek başı yeşili abiye sıklıkla tercih edilen yeşil abiye elbise renk tonlarıdır.

Protokolün bulunduğu vakarlık ve ciddiyet isteyen bir davette koyu yeşil abiye elbise kombinleri veya petrol yeşil biye elbise ve zümrüt yeşili abiye elbise kombinleri yapabilirsiniz. Su yeşili abiye ise rahat hissedeceğiniz ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeşil abiye

Yeşil abiye

Yeşil abiyeler mağazalarda her tonda bulundurulmaktdır. Yeşile en çok uyan renk, ağırlığı ve vakarlığı temsilen siyahtır. Sizde yeşil abiye kombininizde siyahı az da olsa kullanarak daha şık olabilirsiniz. Örneğin türbanlı bir abiye kullanacaksanız yeşil abiye üzerine siyah ve yeşil karışımı bir türban kullanabilirsiniz.

Yeşil Abiye Elbise Kombinleri

Yeşil abiye kombinleri tasarlanırken diğer renklerde olduğu gibi birçok ince detaya yer verilmektedir. Dekolte tasarımlar, straplez modeller, balık etekler, yırtmaçlı modeller tasarlanmaktadır. Bütün bunların yanında dikkati bulunduğu bölgeye çeken küçük pencere dekoltelere de yer verilmektedir.

Yeşil abiye elbise kombinleri seçilirken elbise üzerinde kullanılan taş, tül, dantel gibi objelerin kullanım yerlerine ve şekline dikkat edilmelidir. Bu objeler yerinde kullanıldığı zaman abiye elbiseye çok farklı bir hava katabileceği gibi abartılı kullanımda da elbise hiç hoş görünmeyecektir. Bu bağlamda çok abartılı aksesuar kullanımından her zaman uzak durmakta yarar vardır.

koyu renk abiye kombinleri-Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Asimetrik kesimli elbiseler sizi şıklık yarışına sokacaktır. Bunun yanında dantellerle veya küpürlerle bezenmiş şifon etekli üst kısmı transparan kıyafetlerde en çok tercih edilen modeller arasında kendisine yer bulmaktadır.

Tek askılı abiye modellerinden hoşlanıyorsanız ilginç etek kesimli yeşil abiyeler tercih edebilirsiniz. Yeşil abiye kombinleri yapılırken elbise boyuna dikkat edilmelidir. Kişi abiye elbise boyunu kendi boyuna uyacak şekilde seçmelidir.

Uzun yeşil abiye elbise kombinlerinde yırtmaç detayının yanında göbek kısmındaki dekolte de unutulmamalıdır. Gideceğiniz davetin ortamına göre straplez tasarımları da gözden geçirmelisiniz. Straplez yeşil abiye modelleri, elbiseye uygun saç modeli ile kullanıldığında hemcinslerinizin size hayranlıkla bakmalarını sağlarken, erkeklerin de aklını baştan alacaktır.

tesettür abiye

Yeşil abiyeler arasında tesettürlü bayanların rahatlıkla kullanabileceği tasarımlarda bulunmaktadır. Farklı renk taşlarla süslenmiş türban tasarımları ile şıklık yarışında bizde varız detirten kombinler, titizlikle yapılan çizimlerin ve sağlam bir emeğin karşılığı olarak mağazalarda kullanıcılarını beklemektedir.

Sizde özel davetlerde gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız yeşil abiye kombinlerinden birini hiç düşünmeden tercih etmelisiniz.

Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Bu konuda en büyük etken olan yeşil ile uyumlu renkleri birlikte görelim.

Yeşile Hangi Renk Uyar?

  • Siyah
  • Pudra
  • Beyaz
  • Kahverengi tonları
  • Dore
  • Lame
  • Gümüş rengi
  • Vizon rengi
  • Somon rengi
  • Mercan rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak yeşil abiye altına ayakkabı ve yeşil abiye tesettür kombinleri için yeşil abiye üstüne şal olarak kullanılabilir.

Yeşil Abiye Altına Ayakkabı

Yeşil abiye ayakkabı kombininde yeşil ile uyumlu renkler kullanılarak şık kombinler yapılmaktadır.

Yeşil abiye altına ayakkabı olarak en sık tercih edilen renk yeşil, siyaj, gri, dore, ten rengi, krem rengi, nude renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeşil Abiye Üstüne Ne Renk Şal Olur?

Yeşil abiye üstüne altın renklerinde şal, gri şal, krem şal, pudra şal, yeşil tonlarında şal ve kahverenginin açık tonlarında şal sıklıkla tercih edilmektedir. Sizde yeşil abiyeye şal belirlerken yeşil ile uyumlu renkler ve ten rengi uyumu ile abiye şal kombinleri yapabilirsiniz.

Aşağıda 2020-2021 yeşil abiye modelleri arasından seçtiğimiz görselleri siz değerli takipçilerimize fikir vermesi açısından paylaşıyoruz. İncelemeye ne dersiniz?

Zümrüt Yeşiline Hangi Renk Şal Yakışır? başlıklı yazımızda yeni sezonun elbise şal konusunda renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Sezon Yeşil Abiye Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Düğün için Elbise Modelleri Nasıl Olmalı? başlıklı yazımızda Düğün için Elbise Modelleri Nasıl Olmalı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu