Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

22.05.2022
3.249
Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Yeşil abiye nasıl kombin edilir? Yeşil renk abiye elbise modelleri ile kombin, yeşil abiye ayakkabı kombini, yeşil abiye makyajı gibi konulara değineceğiz. Yeşil gece elbisesi arasında yer alan yeşil abiye kıyafetlerin kadınların hayatındaki önemi oldukça fazladır.

Bayanlar abiye kıyafet seçerken kesimine, kumaşına, modeline, işçiliğine, etek şekline ve bütün bunların yanında yeşilin renk tonunun ten rengi uyumuna dikkat etmektedidir. Yeşil abiye nasıl kombinlenir konusunun detaylarını birlikte görelim.

Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir 2022-2023

Yeşil abiye modelleri kabarık yeşil abiyeden balık yeşil abiye elbiseye kadar sayısız model seçeneğinde sunulmaktadır.

yeşil renk abiye elbise modelleri

yeşil renk abiye elbise modelleri

Yeşil abiye renk seçeneği arasından en çok tercih edilen yeşil renk tonları arasında zümrüt yeşili abiye kombileri, su yeşili abiye kombinleri ve koyu yeşil abiye olarak karşımıza çıkmaktadır.

Moda alanında yapılan araştırmalar kadınların abiye seçerken en çok dikkat ettikleri şeyin rengi olduğunu göstermiştir. Abiye kıyafetin giyileceği ortam belli olduktan sonra renk kartelası incelenmekte ve ten rengi ile birlikte ortam temasına uygun renk seçilmektedir.

Günümüzde en çok tercih edilen abiye kıyafet rengi siyah abiye elbise ve beyaz abiye elbiseden sonra yesil abiye olarak bilinmektedir.

Koyu yeşil elbise kombinleri ise yeşil renkte en çok aranan tondur. Yeşil abiyeler, özel davetlerde, nişan ve düğünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Zümrüt yeşili abiye kombinleri, koyu yeşil abiye, mint yeşil abiye, ördek başı yeşili abiye sıklıkla tercih edilen yeşil abiye elbise renk tonlarıdır.

Protokol davetlerinde koyu yeşil abiye elbise kombinleri veya petrol yeşil abiye elbise ve zümrüt yeşili abiye elbise kombinleri yapabilirsiniz. Su yeşili abiye ise rahat hissedeceğiniz ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yeşil abiye

Yeşil abiye

Yeşile en çok uyan renk, ağırlığı ve vakarlığı temsilen siyahtır. Sizde yeşil abiye elbise modelleri ile siyahı az da olsa kullanarak daha şık olabilirsiniz. Örneğin, yeşil abiye tesettür kombinlerinde yeşil abiye üstüne siyah şal kullanarak çok daha cool görünüme sahip olabilirsiniz.

Yeşil Abiye Elbise Kombinleri

Yeşil abiye kombinleri tasarlanırken diğer renklerde olduğu gibi birçok ince detaya yer verilmektedir. Dekolte tasarım abiyeler, straplez model abiyeler, balık model abiyeler, yırtmaçlı abiye modelleri kullanabilirsiniz.

Yeşil abiye elbise kombin sırasında elbise üzerinde kullanılan taş, tül, dantel gibi objelerin kullanım yerlerine ve şekline dikkat edilmelidir.

koyu renk abiye kombinleri-Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Asimetrik kesimli abiye elbiseler sizi şıklık yarışına sokacaktır. Dantellerle veya küpürlerle bezenmiş şifon etekli üst kısmı transparan abiye kıyafetlerde en çok tercih edilen modeller arasında kendisine yer bulmaktadır.

Tek askılı abiye modellerinden hoşlanıyorsanız ilginç etek kesimli yeşil abiyeler tercih edebilirsiniz. Yeşil abiye kombinleri yapılırken elbise boyuna dikkat edilmelidir. Kısa boylular uzun yeşil abiye ile uzun boylular ise hem kısa hem uzun abiyelerle tarz olabilirler.

Yeşil Abiye Tesettür – Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Tesettür yeşil abiyelerde de renk seçenekleri mint yeşili abiye kombinlerinden zümrüt yeşili abiye kombinlerine kadar sayısız model ve renk seçeneklidir.

Tesettür yeşil abiye üstüne şal ve ayakkabı kombini ile bütünlük az eden kombinlere imza atabilirsiniz.

tesettür abiye

Yeşil abiyeler arasında tesettürlü bayanların rahatlıkla kullanabileceği tasarımlarda bulunmaktadır. Farklı renk taşlarla süslenmiş türban tasarımları ile şıklık yarışında bizde varız dedirten yesil abiye kombinler, titizlikle yapılan çizimlerin ve sağlam bir emeğin karşılığı olarak mağazalarda kullanıcılarını beklemektedir.

Sizde özel davetlerde gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız yeşil abiye kombinlerinden birini hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz.

Yeşil Abiye Nasıl Kombin Edilir?

Bu konuda en büyük etken olan yeşil ile uyumlu renkleri birlikte görelim.

Yeşile Hangi Renk Uyar?

  • Siyah
  • Pudra
  • Beyaz
  • Kahverengi tonları
  • Dore
  • Lame
  • Gümüş rengi
  • Vizon rengi
  • Somon rengi
  • Mercan rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak yeşil abiye altına ayakkabı ve yeşil abiye tesettür kombinleri için yeşil abiye üstüne şal olarak kullanılabilir.

Yeşil Abiye Altına Ayakkabı

Yeşil abiye ayakkabı kombininde yeşil ile uyumlu renkler kullanılarak şık kombinler yapılmaktadır.

Yeşil abiye altına ayakkabı olarak en sık tercih edilen renk yeşil, siyah, gri, dore, ten rengi, krem rengi, nude renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

yeşil abiye ayakkabı

yeşil abiye ayakkabı

Yeşil abiye altına stiletto, makosen ayakkabı, bilek boy sandalet ve ucu açık ayakkabı modelleri kullanılarak tarz yeşil abiye kombinleri yapılabilir.

Yeşil Abiye Üstüne Ne Renk Şal Olur?

Yeşil abiye üstüne altın renklerinde şal, gri şal, krem şal, pudra şal, yeşil tonlarında şal ve kahverenginin açık tonlarında şal sıklıkla tercih edilmektedir. Sizde yeşil abiyeye şal belirlerken yeşil ile uyumlu renkler ve ten rengi uyumu ile abiye şal kombinleri yapabilirsiniz.

Aşağıda bu senenin yeşil abiye modelleri arasından seçtiğimiz görselleri daha fazla fikir için sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.  paylaşıyoruz. İncelemeye ne dersiniz?

Zümrüt Yeşiline Hangi Renk Şal Yakışır? başlıklı yazımızda yeni sezonun elbise şal konusunda renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeni Sezon Yeşil Abiye Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Kız Çocukları İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazımızda Çocuklar için elbise modelleri ve Çocuklar İçin Elbise Modelleri Nasıl Seçilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu