Mısır Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

15.07.2022
1.123
Mısır Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır?

Mısır örgüsü modelleri başlıklı yazımızda mısır saç örgüsü nasıl yapılır, kısa saça mısır örgüsü ve uzun saç mısır örgüsü modellerini paylaşacağız. Ayrıca mısır örgüsü yapımı z mısır örgüsü saç modeli seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Abiye saç modellerinden ofis saçlarına kadar her türlü ortama ayak uyduran saç modeli olarak karşımıza mısır saç örgü çıkmaktadır. Klasik saç örgüsünden sıkılanlar farklı ve tarz örgü modelleri arıyorsa mutlaka mısır örgüsü modellerini incelemelidir.

Mısır Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

İlk kez saç örgüsü yapacak olan kişilere biraz karmaşık gelir. Aslında mısır örgüsü yapımı kolay ve pratiktir.  Mısır örgüsünün çok fazla model seçeneği vardır. Bu tüm kombin parçaları ile uyum sağlayan bir modelinin olması demektir.

Misir-orgusu-modelleri

Mısır örgüsü modelleri

Kolay mısır örgüsü yapımı için ilk olarak mısır örgüsünün tekniğini öğrenmelisiniz. Sonrasında ise nasıl bir model yapacağınıza karar vermelisiniz. Yüz şekline uygun mısır örgü saç modeli ile çok daha havalı ve etkileyici saçlarınız olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Balık Sırtı Nasıl Yapılır?

Mısır örgüsü yapımı;

  • İlk defa mısır saç örgüsü yapacaksınız bir başkasının saçlarında öğrenmenizi öneririz. Böylece modeldeki detayları daha iyi kavrayabilirsiniz.
  • Saçları 2 eşit parçaya ayırın.
  • Sağ elinizdeki saç tutamının alt kısmından bir parmak kalınlığında bir tutam saç alarak sol elinizdeki saç tutamını ekleyin.
  • Ardından sol elininizdeki saç tutamının altından bir parmak kalınlığında saç alarak sağ elinizdeki saç tutamını ekleyin.
  • Yani alttan aldığınız ince saç tutamını, elinizde olan büyük saç tutamının üzerinden geçirerek diğer elinizdeki saç tutamına eklemelisiniz.
  • Kolay ve pratik saç örgüsü yapımı için sıkı örün. Ayrıca tarak kullanmadan parmaklarınızla saç tutamlarını alarak örgüyü bitirdikten sonra lastik tokayla bağlayın.

Eğer salaş mısır örgüsü veya dağınık mısır saç örgüsü istiyorsanız parmaklarınızla örgüyü biraz genişletmeniz yeterlidir.

Misir-sac-orgusu-nasil-yapilir

Mısır saç örgüsü nasıl yapılır

Mısır Örgüsü Modelleri  Nelerdir?

Günümüzde evde kolay mısır örgüsü yaparken de kuaför mısır saç örgüsü yaparken çok fazla seçeneğe sahibiz. yüz şekline uygun mısır saç örgü modelleri ile gideceğiniz ortama göre uygulama yapabilirsiniz.

Abiye Üstüne Hangi Mısır Saç Örgüsü Modeli Olur?

Abiye üstüne dağınık mısır örgüsü, salaş  mısır örgüsü kullanabilirsiniz. Ayrıca mısır örgüsü ile topuz veya at kuyruğu sonrası tepeden mısır örgüsü yapabilirsiniz. Abiye modelleri ile kullanılan yandan mısır örgüsü, balıksırtı mısır örgüsü ve mısır örgüsü salyangoz topuz yaparak da kusursuz görünebilirsiniz.

Gelinlik Üstüne Hangi Mısır Örgüsü  Gider?

Mısır örgüsü kusursuz görünümü ve tasarımları ile gelinlik modelleriyle de mükemmel uyum sağlamaktadır. Her türlü gelinlik modeline uyum sağlayabilen tasarımları vardır.

Gelinlik-Ustune-Hangi-Misir-Orgusu-Gider

Gelinlik Üstüne Hangi Mısır Örgüsü Gider

Ancak gelinlik üstüne, gelin başı mısır örgüsü modelleri, mısır örgülü alttan topuz veya yandan mısır örgüsüdür. Ayrıca salaş topuz mısır örgüsü ile çoklu topuz seçenekleri de gelinlik saç modelleri arasındadır.

Sizde yüz şekline  ve gelinlik tarzına uygun mısır örgüsü modeli ile çok daha güzel görünebilirsiniz.

Mısır Örgüsü Günlük Saç Modeli

Dört mevsim kullanılan örgü modeli olarak karşımıza çıkan mısır örgüsü özellikle yaz döneminde çok sık tercih edilir.

Yandan sıkı mısır örgüsü, salaş yarım mısır örgüsü, ikili mısır örgüsü en çok tercih edilen modellerdir. Ayrıca mısır örgüsü topuz seçenekleri ve at kuyruğu sonrası mısır örgüsü de deneyebilirsiniz.

Mısır Örgüsü İle Ofis Saçları

Özellikle yaz döneminde ofis saçı olarak tercih edilen tepeden mısır örgüsü, mısır örgüsü ikili saç modeli ve mısır örgülü ense topuzu öne çıkmaktadır.

Misir-Orgusu-Ile-Ofis-Saclari

Sarı saç mısır Örgüsü İle Ofis Saçları

En güzel mısır örgüsü kısa saç ve uzun saç seçenekleri de etkileyici görünüm sunmanıza yardımcı olmaktadır.

Mısır Örgüsü Kısa Saç

Birçok kişi kısa saçlara şekil verememekten şikayetçidir. Oysaki mısır örgü saç modelleri, kısa saçlara uygulanan tasarımlara sahiptir. Saç arasına bölgesel mısır örgüsü veya perçemlere ince mısır örgüsü yaparak  tarz saçlara sahip olabilirsiniz.

Uzun Saç Mısır Örgüsü Modelleri Nelerdir?

Mısır örgü nasıl yapılır sorusunun en detaylı cevabı uzun saçlardadır. Yüz şekline uygun örgü modelini seçerek tüm örgü seçeneklerini deneyebilirsiniz. Dilerseniz saçlara krepe atarak mısır örgüsü yapabilirsiniz. Dilerseniz klasik kolay mısır örgüsü uygulayabilirsiniz.

Uzun-Sac-Misir-Orgusu-Modelleri-Nelerdir

Uzun Saç Mısır Örgüsü Modelleri Nelerdir

Mısır Örgüsü Kimlere Yakışır?

Tüm yüz şekline uyum sağlayan seçenekler sunan mısır örgü saç modeli hemen hemen herkese yakışmaktadır. Oval yüz şekli tüm mısır örgü seçeneklerini kullanmalıdır.

Yuvarlak yüz salaş mısır örgüsü, uzun yüz perçemli dağınık mısır örgüsü ile daha hoş olur. Küçük yüz için mısır örgüsü, yandan mısır örgüsü, ikili mısır örgüsü ve tepeden mısır örgüsüdür.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel mısır saç örgü modelleri arasından derlenen görseller vardır. Görselleri inceleyerek tarzınıza uygun seçenekleri bulabilirsiniz. Böylece kusursuz saçlarla kusursuz kombinler yapabilirsiniz.

Resim Galeri: Mısır Örgü

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu