Mezomorf Vücut Tipi | Özellikleri nelerdir? Nasıl Giyinir?

26.04.2024
108
Mezomorf Vücut Tipi | Özellikleri nelerdir? Nasıl Giyinir?

Mezomorf vücut tipi, 3 temel vücut tipinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer iki vücut tipi ise ektamorf vücut tipi ve endomorf vücut tipidir. Mezomorf vücut tipi nasıl giyinir? Aslında mezomorf vücut tipine sahip olanlar dar bel yapısına, geniş omuzlara ve kaslı bir vücut yapısına sahiptir. Yani doğal olarak kas yapısını hızlı geliştirebilirler. Buna bağlı olarak da güçlü bir vücut yapıları vardır.

Mezomorf vücut tipinin özellikleri nelerdir? Nasıl kıyafet kombinleri yapmalıdırlar?

Mezomorf Vücut Tipi Hakkında Merak Edilenler

Mezomorf vücut tipi, orantılı ve dengeli bir vücuda yani ince bel ve geniş omuzlara sahiptir.

Kaslı bir vücut tipine sahip oldukları için diğer vücut tiplerine göre daha kolay katlanabilirler. Yani kas yapma ve kas geliştirme süreci diğer vücut tiplerine göre daha hızlıdır.

Mezomorf vücut tipinde vücut genelde yağsızdır. Bu nedenle diğer vücut tiplerine göre ya biriktirme eğilimleri yok denecek kadar azdır.

mezomorf vücut

mezomorf vücut

Mezomorf bireyler, hızlı bir metabolizmaya sahiptir. Bu nedenle çok kolay yağ yakma ve kilo verme özelliği bulunmaktadır.

Mezomorf vücut tipine sahip olan bireyler beslenme ve egzersiz programlarına kolaylıkla adapte olabilmektedir.

Ayrıca mezamorf bireyler fiziksel aktivite ve spor dallarına eğilimlidirler. Bu da onlara üst düzey başarı getirmektedir. Çünkü spor dallarında yetenekli oldukları için koordinasyonları daha genelde iyidir. Bu özellikler mezamorf vücut tipi nasıl anlaşılır sorusunun cevaplarıdır.

Okurlarımız buna da baktı >>Kadın Vücut Tipleri Nelerdir? (Tüm Özellikleri)

Tüm vücut tipleri sağlıklı yağlara, protein ve karbonhidrat gibi beslenme düzenli ihtiyaç duymaktadır. Ancak mezamorf bireyler kas kütlelerini sadece protein destekli bir beslenme ile koruyabilirler. Özellikle mercimek, sebzeler, zeytinyağı, avakado, yumurta, bakliyat, beyaz et, kinao mezamorflar için uygun beslenme ürünleridir.

Mezomorf Vücut Tipi Nasıl Giyinir?

Esnek kumaşlar ve spor giyim rahat hareket etmelerini sağladığı için en çok tercih edilen tarzdır. Çünkü kaslı bir vücuda sahip oldukları için aşırı dar kıyafetler hem şık durmayacak hem de kendilerini rahatsız edecektir.

Kasları sergilemek isteyenler bacak ve kol kaslarını gösterebilecekleri kısa kollu kıyafetli kombinler yapabilirler. Ayrıca kısa şortlar ile kombinler yapabilirler.

Mezomorf Vücut Tipi Nasıl Giyinir

Mezomorf Vücut Tipi Nasıl Giyinir

Özellikle üst kombin parçası seçerken bel, göğüs ve omuz ölçülerini dikkate almalısınız. Yani bele oturan giysiler kullanmanız şıklığınızı daha da üst seviyelere taşıyacaktır.

Mezamorf vücut tipine sahip olanlar atletik kas yapısına sahiptirler. Bu nedenle vücut hatlarını vurgulayan kıyafetler tercih edebilirler. Ayrıca omuz ve göğüs bölgesini dolgun gösteren kesimler de şık giyinmenin püf noktalarından biridir.

Aşağıdaki resim galerisinde mezamorf bireyler için kombin görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mezamorf Vücut Tipine Uygun Kadın Kombinleri

Bir önceki makalemiz olan Sünnet Annesi Kıyafeti | Trend Modeller başlıklı yazımızda anne abiye modelleri ve sünnet annesi abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu