Lacivert Kombin

14.03.2023
3.134
Lacivert Kombin

Lacivert kombin seçenekleri arasında lacivert renk uyumu ile yapılan lacivert elbise kombinleri ve lacivert pantolon kombinleri ilk sıradadır. Ayrıca lacivert mont kombinleri ve ofis kombinlerinin olmazsa olmazı lacivert takım elbise kombinleri vardır. Aslında lacivert renk kombinler her alanda kusursuzu sunan tasarımlar içermektedir. Yani lacivert etek kombinleri yapsanız da şıksınızdır, lacivert pantolon kombinleri yapsanız da…

Lacivert Kombin

Geçmişten günümüze ne çok kullanılan kombin renkleri arasında lacivert gelmektedir. Lacivert kombinler bayan ve erkek için en çok tercih edilen kombinler arasında yer almaktadır.

Hemen hemen her türlü ortamlarda stil sahibi kombinler için giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda lacivertli kombinler yapabilirsiniz.

Lacivertli kombinler denilince lacivert pantolon kombinleri kadın stillerinden, lacivert gömlek kombinleri bayan stillerine kadar seçenek vardır. Lacivert, gerek elbise kombinleri, gerek pantolon kombinleri, gerekse tunik ve gömlek kombinlerinde en iyi kombin rengidir. Kombinde en önemlisi giyimde renk uyumu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lacivert ile kombinler denilince aklımıza neler gelmelidir? Lacivert pantolon kombini, lacivert etek kombini, lacivert elbise kombini, lacivert tunik kombini ilk sıradadır. Ayrıca lacivert blazer ceket kombin, lacivert kazak kombini, lacivert bluz kombinleri…

Peki, bu denli geniş kullanım alanı olan lacivert kombinler nasıl yapılmalıdır? Lacivert kombini kadın için en çok kullanılan renkler nelerdir? En güzel lacivertli kombinler nasıl yapılmalıdır?

Lacivert Ceket Kombin

Lacivert ceket kombinleri bayan olarak da, lacivert ceket kombinleri erkek olarak da geniş kullanım alanına sahiptir. Aslında lacivert ceket, hemen hemen herkesin dolabında mutlaka vardır. Çünkü müthiş bir kombin tamamlayıcı unsuru vardır.

Açık ve koyu Lacivert ceket içine ne giyilir

Lacivert ceket kombin yaparken içine ve altına giydiğiniz renk önemlidir.

Lacivert Ceket İçine Ne Giyilir?

Hemen hemen her renkle uyum yakalayan joker renkler arasında lacivert de vardır. Ancak bu renkleri doğru yerde doğru oranda kullanmak gerekmektedir.

Lacivert ile uyumlu renkler konusunda kapsamlı renk uyumunu görebilirsiniz.

Lacivert ceket kombin önerisi: Lacivert ceket içine mavi gömlek, lacivert ceket altına kahverengi ayakkabı, siyah veya kırmızı fular kullanabilirsiniz. Ek olarak lacivert ceket altına gri veya lacivert pantolon giyerek de şık bir kombin yapabilirsiniz.

Lacivertli kombinlerde kahverengi lacivert kombini, lacivert beyaz kombin, lacivert gri kombini ilk sıradadır. Siyah lacivert kombini en sık kullanılan kombinler arasında yer almaktadır.

Lacivert ceket kombinleri sadece pantolonlarla yapılmıyor tabi ki. Yani lacivert ceket modelleri, etek ve elbiselerle de kombin edilmektedir.

Lacivert kombinler yapılırken lacivert siyah uyumu ve lacivert gri uyumu da kadın ve erkek tarz kombinlerde kullanılmaktadır. Gri ve siyah özellikle lacivert ceket kombinlerinde pantolon, etek veya elbise olarak tercih edilmektedir.

Lacivert Pantolon Kombinleri

Lacivert pantolon bayanların en çok tercih ettiği pantolon renkleri arasında yer almaktadır. Özel gün ve gece kombinlerinden günlük pantolon kombinlerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Lacivert pantolon ne ile giyilir-lacivert pantolon kombinleri

Bu bağlamda lacivert pantolon üstüne giyeceğiniz renk gideceğiniz mekana göre farklılık göstermektedir.

Lacivert Pantolon Kombinleri Bayan başlıklı yazımızda lacivert pantolon altına ayakkabı, lacivert pantolon üstüne ne renk giyilmelidir sorusunun cevapları vardır. Ayrıca lacivert pantolon üstüne ne gider gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Lacivert Tunik Kombinleri-Lacivert Gömlek kombinleri

Aslında lacivert tunik kombinleri yaz ve kış kombinlerinin olmazsa olmazıdır. Acil toplantılarda, akşam yemeklerinde, partilerde ve yürüyüşlerde, kısacası her yerde kullanabilirsiniz.

Kurtarıcı kombinler arsında yer alan lacivert tunik kombinleri hakkında önemli detayları bu yazımızda ayrıntılarıyla bulabilirsiniz. (Lacivert Tuniğin Altına Hangi Renk Pantolon Olur?)

Koyu Lacivert gömlek kombinleri

Lacivert Elbise Kombinleri

Hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum yakalayan renkler arasında lacivert de vardır. Bu nedenle her kadının dolabında lacivert bir elbise olmalıdır. Çünkü lacivert elbiseyi özel günlerden günlük kombinlere kadar kullanabilirsiniz. Üstelik minik aksesuar değişiklikleri ile çok fazla seçeneği de bir arada bulabilirsiniz.

Lacivert Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı

Diğer elbise kombinlerinde olduğu gibi lacivert elbiseye ayakkabı seçerken de bütünlük arz eden seçimler yapmalısınız. Mesela ayakkabı seçerken kullanacağınız çanta, fular, şal, cüzdan ve takı gibi aksesuar renklerini de göz önüne almalısınız.

Lacivert elbise ayakkabı kombini yaparken çok da çaba sarf etmenize gerek yok aslında. Ancak kombin bütünlüğü için minik detayları da atlamamak lazım. Konu hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.⇒Lacivert Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilmelidir?

Lacivert Tesettür Kombinleri

Tesettür kombinlerinde en çok yer verilen renklerden birisi laciverttir. Lacivert, tesettür kombinlerine elbise, ayakkabı, çanta, şal, tunik, pantolon olarak girmiştir. Özellikle lacivert kıyafet üzerine şal sorusu çok aranmaktadır.

Aslında lacivert elbise üzerine şal kullanırken çanta, kemer, aksesuar ve ayakkabı esas alınmalıdır.

Lacivert tunik üzerine şal ile tunik altına kullandığınız kıyafet ve ayakkabı renginde bütünlük olmalıdır.

lacivert tunik şal kombinleri

Örneğin, lacivert tunik altına beyaz pantolon, lacivert tunik üstüne beyaz şal ile lacivert veya gri ayakkabı kombini yapabilirsiniz. Ya da lacivert tunik, beyaz pantolon, kırmızı şal, siyah ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Bu seçenekleri çoğaltmak ve uyum yakalamak sizin elinizdedir. Şal kombinlerinde şal renginin ten renginiz ile uyum yakalaması daha şık kombin demektir.

Lacivert Etek Kombinleri

Aslında lacivert etek de lacivert elbise gibi birçok kadının tutkusudur. Lacivert eteğin üstüne lacivert renk uyumu doğrultusunda renkler seçmelisiniz. Ancak bu renkler ten rengi ile de uyumlu olmalıdır. Lacivert eteğin üstüne gömlek, kazak, ceket, yelek, tişört, crop top, büstiyer kullanabilirsiniz. Üst kombin parçasını içinde bulunduğunuz ortama ve vücut tipine göre seçmelisiniz.

Lacivert Mont Kombinleri

Lacivert mont kadın için de erkek için de en çok aranılan renkler arasındadır. Mont kombinlerinde ayakkabı ve aksesuar renkleri mont ile uyumlu olmalıdır. Böylece daha stil sahibi kombinler çıkacaktır.

Aşağıdaki görsellere göz atarak daha fazla detaya ve fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Lacivert Renk Nasıl Kombin Edilir?

Bir önceki makalemiz olan 70 li Yılların Kıyafetleri | 70 ler Modası başlıklı yazımızda 70'li Yılların Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu