Küllü Sarı Saç Rengi İncelemesi

25.08.2023
536
Küllü Sarı Saç Rengi İncelemesi

Küllü sarı saç rengi, açık küllü sarı saç ve koyu küllü sarı saç rengi olarak ayrılmaktadır. Bu senenin yeni trend saç renkleri arasında küllü sarı da yer almaktadır. Bugün sizlere küllü sarı boya renkleri ve en iyi küllü sarı hakkında bilgiler vereceğiz. Küllü sarı saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabını da birlikte göreceğiz. Modern saç renkleri arasında küllü sarı da vardır.

Son dönemlerde özellikle ünlülerin saç rengi olarak küllü sarı kullanması bu seç rengine olan ilgiyi arttırmıştır. Aslında küllü sarı boya renkleri hemen hemen her ten rengine uygun bir alternatif sunmaktadır. Yani küllü sarı renk tonları çok fazla olduğu için kullanıcı kitlesi de bu yönde genişlemektedir.

Küllü Sarı Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Küllü sarı saç rengi, en çok beğenilen sarı saç renkleri arasında yer almaktadır. Açık ve koyu küllü sarı nasıl bir renk? Nasıl elde edilir? Küllü sarı saç içerisinde siyah, beyaz ve gri yansımalar bulunmaktadır. Bu kadar farklı renklerin atılmasıyla ortaya küllü sarı saç çıkmaktadır.

Küllü sarı

Küllü sarı

Küllü Sarı Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Aslında sarı saç renkleri her ten renginde farklı bir ifade sunmaktadır. Küllü sarı saç boyası ise hemen hemen tüm ten renklerine yakışmaktadır. Aslında ilk etapta küllü sarı saç boyası cesaret edemeyenler küllü sarı balyaj, ombre veya röfle kullanmaktadır. Sonrasında ise saçın tamamını küllü sarı saç boyası ile tanıştırmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Küllü Sari Ombre Saç

Beyaz tenli kadınlarda açık küllü sarı saç ve koyu küllü sarı saç kullanılmaktadır. Özellikle açık küllü sarı saç, kullanıcısına daha genç bir ifade sunmaktadır.

Buğday tenli kadınlar ise koyu küllü sarı saç ile daha alımlı yüz ifadesine kavuşmaktadır. Özellikle esmer tenlerde koyu küllü sarı saç boyası cilt tonu sıcaklığını daha da öne çıkarmaktadır. Esmer ve buğday tenliler için en çok kullanılan ombre veya röfle renkleri arasında da küllü sarı ombre vardır. Ek olarak küllü sarı röflede esmer ve buğday tenlerin kullandığı trend röfle renkleri arasındadır.

Açık Küllü Sarı Saç

Özellikle beyaz tenliler genelde açık küllü sarı saç kullanmaktadır. Böylece ten renkleri daha parlak ve daha fresh bir görünüme kavuşmaktadır. Aslında açık tenliler açık küllü sarı ile daha doğal sarışın olmaktadır. Ancak doğal bir görünüm yakalamak için doğal saç renklerinin kumral tonlarında olması da önemlidir.

Doğal saç rengi koyu ise açık küllü sarı geçiş öncesi mutlaka saç açma işlemi yapılmalıdır. Böylece daha doğal görünüm yakalanmaktadır.

Koyu Küllü Sarı Saç

Küllü açık sarı saç renkleri yanında koyu küllü sarı saç renginin de önemli bir kullanıcı kitlesi vardır. Koyu küllü sarıyı genelde buğday tenliler ve esmerler kullanmaktadır. Ancak en çok yakışan sarı tonlar arasındadır. Aslında koyu küllü sarı saç boyası soğuk ve sıcak ten rengine sahip olanlar için farklı ışıltılar ve yansımalar yapmaktadır. Bu da kullanıcısına daha estetik ve güzel yüz ifadesi sunmaktadır.

esmerlerde küllü sarı saç rengi

esmerlerde küllü sarı saç rengi

Küllü Sarısı Saç Modelleri

Açık dalgalı saçlar, maşalı saç modelleri, örgülü saç modelleri ve at kuyruğu saç modelleri kullanılmaktadır. Küllü sarı saç tonları, uzun saçlarda çok daha  güzel saç modelleri sunmaktadır. Ancak kısa saçlarda da farklı saç stilleri ile kullanıcısına modern bir ifade katmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Sarı Saç Renkleri Kataloğu (bu senenin)

Küllü Sarı Saç Boyası Numaraları

Birçok saç boyası markası küllü sarı saç boyaları üretmektedir. Bunların arasında garnier, natura balence ve diğer markalar yer almaktadır. Ayrıca Wella, loreal paris ve diğer markalar da vardır. 6.1 koyu küllü sarı ve 8.1 küllü açık sarı saç rengi olarak bilinmektedir. Saç tipine uygun özelliklere sahip boya markası kullanarak daha güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin küllü sarı saç tonları ile yapılan küllü sarı saç modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kullu Sari

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu