Küçük Banyo Fayans Modelleri | Bu Senenin

04.05.2024
121
Küçük Banyo Fayans Modelleri | Bu Senenin

Küçük banyo fayans modelleri başlıklı yazımızda küçük banyoları daha ferah gösteren fayans modelleri paylaşacağız. Küçük banyo fayansı nasıl olmalıdır sorusunun cevabını vereceğiz.  Aslında küçük banyolarda kullanılan fayanslar ile ortamı daha geniş gösterebilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken renkleri ve fayans modellerini bilmeniz yeterlidir.

Küçük Banyoları Daha Büyük Gösteren Fayans Modelleri

Fayans modeli seçimi;

Küçük banyo fayans modelleri arasında ilk sıralarda büyük desenli fayanslar vardır. Çünkü büyük desenli fayanslar, küçük ortamları daha büyük gösterme özelliğine sahiptir.

Küçük Banyo Fayansı Rengi Nasıl Olmalıdır - Beyaz fayans

Küçük Banyo Fayansı Rengi Nasıl Olmalıdır – Beyaz fayans

Tavanı basık olan küçük banyolara uygun fayanslar arasında ise dikey çizgili fayanslar vardır. Dikey çizgili fayanslar ile tavanı daha yüksek gösterebilirsiniz.

Küçük banyo uygun fayans tasarımlarında mozaik fayanslar da alternatifler arasındadır. Özellikle açık renk mozaik fayanslar ile ortama derinlik kazandırarak daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Küçük Banyo Fayansı Rengi Nasıl Olmalıdır?

Açık renkli fayanslar her türlü ortamda gözü dinlendiren ve ferah görünüm sunan fayanslardır. Özellikle küçük banyolarda açık renkli fayanslar ile banyoyu daha ferah gösterebilirsin.

Okurlarımız buna da baktı >> Banyo Tavan Modelleri (bu senenin)

Özellikle bej, beyaz ya da pastel tonlarda büyük desenli modelleri kullanabilirsiniz. Banyolarda kullanacağınız fayans renkleri arasında modası geçmeyen ve en çok tercih edilen fayansın gibi beyazdır. Tüm banyo dekorasyon renkleri ile rahatlıkla uyum sağlayan beyaz fayans modellerini düşünmeden inceleyebilirsiniz.

Küçük Banyoda Zemin Ve Duvar Uyumu

Aslında küçük banyoyu büyük gösteren etkenlerden biri de zeminde ve duvarda ayrı renk fayans kullanmaktır. Çünkü zeminle duvar fayanslarının aynı renkte olması ortama derinlik kazandıracaktır. Bu da banyonun daha büyük ve daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

Küçük banyo fayans modelleri siyah

Küçük banyo fayans modelleri siyah

Zeminde ve duvarda aynı renk fayans kullanmak istemiyorsanız, aynı tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Ortamı daha ferah gösterebilirsin.

Küçük Banyo Seramikleri

Aslında küçük banyo için en ideal banyo seramik ölçüleri 40 cm x 40 cm şeklindedir. Kişisel zevkleriniz ile eşleştirdiğiniz açık renk banyo fayansları ile daha büyük görünen banyolara sahip olabilirsiniz.

Küçük Banyolara Köşe Fayanslı

Küçük banyolarda köşelerdeki fayans kesimlerinin estetik bir düzgün olmasına dikkat etmelisiniz. Aslında profesyonel bir usta küçük banyo köşesine uygun fayansları daha etkili kullanacaktır. Bu nedenle küçük banyolar için fayans seçimi öncesinde mutlaka bir profesyonelden destek alınırsınız.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin küçük fayans modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Küçük Banyolar İçin Fayans

Bir önceki makalemiz olan Ev Dekorasyon Modelleri ve Renkleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu