Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

01.03.2021
2.179
Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? Herkesin hayalinde apartman dairesinden ziyade bahçeli bir ev yer almaktadır.  Bahçe dekorasyonları son dönemlerde farklı materyallerle yapılarak daha etkili ve dikkat çekici hale getirilmektedir. Bahçe dekorasyonunda neler kullanılır? Bahçe dekorasyon ögeleri nelerdir? Bahçe dekorasyon bitkileri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Canınız sıkıldığında ya da çayınızı açık havada yudumlamak istediğinizde çıkabileceğiniz, pazar günlerinde ailenizle güzel kahvaltıların yapabileceğiniz, akşamları dostlarınızla güzel muhabbetleri yapabileceğiniz yegane yerler bahçeler oldu artık. İşte bahçe dekorasyon için olmazsa olmazlar…

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bahçe son dönemlerde daha çok aranılan alanlar olarak öne çıkmaktadır. Bahçe dekorasyon modelleri de bu bağlamda farklı tasarımları ve dizaynları ile öne çıkmaktadır. En güzel bahçe dekorasyon için bahçe dekorasyon saksı, bahçe dekorasyon biblo, bahçe dekorasyon heykel, bahçe dekorasyon bitki ve diğer materyaller sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe Dekorasyon Modelleri Ve Kullanılan Malzemeler

Bahçeli bir ev sahipseniz ve bahçenizi en güzel şekilde dekore etmek istiyorsanız öncelikle bahçenizi çimlendirmelisiniz. Bahçe dekorasyon bitkileri arasında olmasa olmaz ilk öge çim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak bahçede bulunan çimin bakımlı ve üzerinde emek sarf edilen çimler olması gerekir. Bu sayede bahçeniz daha canlı ve yeşil görünecektir. Bu durum bahçenizin büyüklüğü ile alakalı olmayıp her bahçe için çimlendirme yapılması oldukça olumlu sonuçlar verecektir.

Çimlendirme dışında diğer peyzaj tasarımları da bahçenin muhteşem görünmesi için etkili olmaktadır.

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır

Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır

Bahçe Dekorasyon Bitkileri

Bahçenizde renkli çiçeklere ya da meyve veren ağaçlara yer verebilirsiniz. Bahçenin peyzaj mimarını yaparken çiçeklerin ya da seçeceğiniz diğer ürünlerin bu ortamda yaşayabileceğinden emin olmalısınız.

Özellikle çiçek seçiminde sarı, kırmızı pembe ya da turuncu gibi canlı renklere yer vermeniz bahçenizin cıvıl cıvıl olmasını sağlayacaktır.

Bahçe Dekorasyon Taşları

Bahçe dekorasyonu taşları; bahçe dekorasyon için taş zeminin kullanılması da oldukça büyüleyici bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Bahçenizin orta kısmında baştan sona doğru uzanan doğal taşlardan yapılmış olan alan görselliği arttırdığı gibi yürümede de kolaylık sağlayacaktır.

Bahçe dekor taşlarını yollar dışında çiçek kenarlarına, çardak kenarlarına kısacası gözünüze güzel görünecek uygun yerlere konumlandırabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonu nasıl olur

Bahçe dekorasyonu nasıl olur

Bahçe Dekorasyon Aydınlatmaları

Yine bahçe dekorasyonu için önemli olan unsurlardan birisi aydınlatmalıdır. Bahçe dekorasyonunda aydınlatmanın homojen bir şekilde yapılması gerekir.

Özellikle led lambaların bahçe dekorasyonunda çok güzel görüntülere imza attığı görülmektedir. Işıklandırmanın eğer varsa su bulunan alanın etrafında yoğun olarak yapılması daha etkili olacaktır.

Bahçe Dekorasyon Mobilyaları

Bahçe dekorasyonu için önemli olan diğer bir nokta ise mobilya seçimidir. Bahçe dekorasyonu için kullanılan birçok mobilyanın olması insanlara kararsızlık yaşatmaktadır.

Ancak bahçe için mobilya seçerken öncelikle dayanıklılığına ve taşınabilir olmasına bakmamız gerekir.

Çünkü bahçeniz açık bir alan ise kışın mobilyaların kapalı bir alana taşıması gerekir. Ayrıca mobilyaların hangi malzemeden yapıldığı da dayanıklılık açısından önemlidir.

Olası bir ıslanmaya ya da tehlikeye karşı mobilyaların hemen kırılmaması ya da çürümemesi gerekir. Bahçe dekorasyonunda en çok tercih edilen mobilyalar ise ahşap masa ve oturma grubudur. Bu tür bir seçim daha samimi bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde bahçe dekorasyonu sırasında kullanılacak malzemeler ve en güzel bahçe dekorasyon görsellerini sizler için hazırladık.

Resim Galerisi: Bahçe Dekorasyon Fikirleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Ahşap Bebek Beşikleri 2024-2025 Model Ve Fiyatları başlıklı yazımızda Ahşap Bebek Beşikleri 2021-2022, ahşap beşikler ve sallanan ahşap beşik hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu