Tarz Kadın

Banyo Asma Tavan Modelleri 2023

10.02.2023
471
Banyo Asma Tavan Modelleri 2023

Banyo asma tavan modelleri son dönemlerde sıklıkla kullanılan banyo dekorasyon ögeleri arasındadır. Banyo asma tavana nasıl yapılır? Asma tavan banyo için olur mu gibi soruların cevaplarını birlikte görelim. Asma tavan banyo modelleri, banyoyu çok daha modern göstermektedir. Evin diğer alanları gibi banyo dekorasyonu da önem arz etmektedir. Aslında banyoda nem daha fazla olduğu için banyo tavan dekorasyonu çok daha önem arz etmektedir. Banyo asma tavanı son dönemlerde birçok kişinin dikkatini çekmektedir.

Banyo Asma Tavan Modelleri

Özellikle banyo dekorasyonunda kullanılan mobilyalar banyonun ölçüleri ile uyumlu olmalı,  bu uyumda asma tavan banyo modelleri unutulmamalıdır. Aslında banyo için asma tavan modelleri yaptırmadan önce tüm seçenekleri incelemeniz gerekmektedir.

Banyo-asma-tavan-modelleri-ve-fiyatlari

Bu senenin banyo asma tavan modelleri ve fiyatları

Banyo için asma tavan hem ekonomik hem de güzel görünüm sunmalıdır. Atma boy sıcağı ve nemi tolere etmelidir. Yüksek kaliteli su bazlı boya kullanmanız daha uzun ömürlü olacaktır.  Banyo asma tavanı için kullanılacak boyalar kolayca uygulanan, çabuk kuruyan suya dayanıklı özellikler içermelidir.

Bu senenin asma tavan modelleri küf ve mantardan koruyan özelliklere sahiptir. Asma tavanda kullanacağınız boya rengi dekorasyon rengine bağlıdır. Banyo dekorasyonunda komple uyum içerecek renkler tercih etmelisiniz.

İstediğiniz çizimleri yumuşak geçişler yaparak farklı renklerde uygulayabilirsiniz.

Bayi asma tavan seçenekleri arasında vinil duvar kağıdı da vardır. Dış sentetik film nedeniyle su geçirmeyen, nemden ve sudan etkilenmeyen özelliklere sahiptir. Ayrıca dilerseniz farklı renklerde boya ile birkaç kez boyayabilirsiniz. İlk etapta sudan ve nemden etkilenmez. Ancak ilerleyen yıllarda aşırı nem ve farklı sıcaklıklar nedeniyle düzensizlikler görülmektedir.

Banyo Asma Tavanı Nasıl Yapılır?

Kullanılan levha paneller su geçirmez vernikler ile korunmaktadır. Ancak banyonun iyi havalandırılmış olması da çok önemlidir. Özellikle ahşap asma tavan düzenli havalandırma kuralı sonucunda uzun süre kullanılacaktır.

Banyo-icin-asma-tavan-modelleri

Banyo için asma tavan modelleri

Ahşap panel dışında  PVC malzeme ile yapılmış plastik panellerde öne çıkmaktadır. Nemden, sıcaktan ve buhardan etkilenmeyen özelliktedir.  Ayrıca montajı ve temizlenmesi son derece kolaydır. Asma tavan için modern bir görünüm sunan gergi tavan uygulaması da yapabilirsiniz.

Aşağıda banyo asma tavanı nasıl yapılmaktadır konulu videoyu izleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Asma Tavan Banyo

Banyoda etkileyici bir görünüm için kullanılan asma tavanlar farklı seçeneklere sahiptir. Karo ile asma tavan ayrılmaktadır. Aslında banyo için neme dayanıklı karot tavan her zaman daha iyidir. Çünkü mineral elyaf, metal ve alçıpan gibi çeşitli malzemelerden üretilmektedir.

Asma tavanlar, boya ve fayanslar ile uyum sağlamaktadır. Özellikle banyo aksesuarları ile uyum sağlayarak konforlu bir otel tarzında görünümü sunmaktadır.

Asma tavanlı banyo dekorasyonunda cam duşakabin kullanımının daha uyumlu olduğunu unutmayın!

Deforme olan asma tavan plakası yenisi ile kolaylıkla değiştirilmektedir. Özellikle metal asma tavanlar dayanıklılığı ile üst düzey konfor sunmaktadır.

Küçük pencereli banyolar hem yeterli ışık almaz hem de yeterli havalandırma sağlamaz. Bu nedenle asma tavan ve duvar dekorasyonunu beyaz renklerden tercih etmek daha ferah görünüm sunacaktır. Asma tavan yapmadan önce, esneklik, dayanıklılık, nem direnci, aşınma özelliği ve yüksek sıcaklığa dayanması sorgulanmalıdır. Ayrıca kolay kurulum, makul fiyat, değişimde malzemeye kolay erişim ve leke tutup tutmadığı da mutlaka öğrenilmelidir.

Banyo-asma-tavan-modelleri

Banyo asma tavan modelleri

Ucuz asma tavan seçenekleri arasında PVC plastik asma tavanlar gelmektedir. Ek olarak farklı renklerde ve düşük maliyette ürünler bulabilirsiniz. Basit şekilde deforme edilen ve kolay temizlenen PVC plastik asma tavanları mutlaka incelemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kullanışlı Banyo Modelleri  (bu senenin)

Asma tavan fiyatları malzeme kalitesine göre değişmektedir. Size önerimiz asma tavan uygulaması öncesinde bir banyo asma tavan ustası çağırmalısınız. Sonrasında banyo metal asma tavan mı yoksa diğer seçenekler mi karar vermektir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin banyo için asma tavan seçenekleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi Banyo Asma Tavan

 

Bir önceki makalemiz olan Brillant Perde Modelleri 2024 başlıklı yazımızda Brillant Perde Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu