Koyu Bakır Saç Rengi: Numarası, Kimlere Yakışır?

24.11.2023
914
Koyu Bakır Saç Rengi: Numarası, Kimlere Yakışır?

Koyu bakır saç rengi, özellikle bakır saç tonları sevenlerin dikkatini çekmektedir. Son dönemlerin trend saç renkleri arasında yer alan koyu bakır saç, hangi ten rengine uygundur?  bilgileri vereceğiz. Klasik saç renklerinden sıkılanlar bakır boya gibi etkileyici saç renkleri kullanmaktadır. Bulunduğunuz ortamlarda pozitif ve enerjik görünmek için koyu bakır düşünebilirsiniz. Aslında havalı saç renkleri denilince akla gelen saç renkleri arasında bakır tonları da vardır.

Özellikle koyu bakır saç boyası, koyu bakır kahve saç rengi ilk akla gelenlerdir. Ardından koyu bakır kızıl saç rengi öne çıkmaktadır. Merak edilen detaylar için içeriği okumaya devam edebilirsiniz.

Koyu Bakır Saç Rengi

Koyu bakır saç boyası nasıl bir renk? Aslında koyu bakır boya içinde farklı yansımaları barındırmaktadır. Bu da birçok ten rengi ile uyum yakalamasını sağlamaktadır. Koyu bakır saç boyası, içerisinde bakırtonlarında yansımalar olan kahve saç boyası tonudur.

Bakir-rengi-sac-boyasi

Bakır rengi saç boyası

Bu nedenle koyu bakır kahve saç ile çok karıştırılmaktadır. Aslında birinde kahve yansımalar yoğundur diğerinde bakır yansımalar yoğundur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Tarçın bakır tonlarını da andıran koyu bakır saç boyası sıcak yansımaları ile etkileyici görünüm sunmaktadır.

Bu senenin trend saç renkleri arasında olan koyu bakır saç boyası ile her zaman ışıl ışıl saçlarınız olacaktır.

Koyu Bakır Saç Rengi Numarası Hangileridir?

6.70 bakır kahve

5.45 bakır kahve

6.45 sıcak bakır kahve

6.4 kızıl bakır

7.77 yoğun bakır

8.77 tarçın bakır tonlarını deneyebilirsiniz.

Koyu Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilmektedir?

Direkt olarak koyu bakır tonu maalesef henüz yok. Ancak sıcak bakır kahve saç boyası, içindeki sıcak yansımalar nedeniyle en yakın ton diyebiliriz.

Bakir-sac-rengi-koyu

Bakır saç rengi koyu

6.45 sıcak bakır kahve saç boyasını düşünebilirsiniz.

Ayrıca 5.45 bakır kahve saç rengini de denemeniz gereken koyu bakır sac boyası tonları arasındadır.

Koyu Bakır Saç Kimlere Yakışır? Ten Rengine Göre Uyum

Bakır saç rengi koyu ise genelde açık tenlilere yakışacaktır. Yani açık ten rengine sahip olanlar içinde sıcak yansımalara sahip olan sıcak bakır kahve saç rengini kullanabilirler. Böylece ten rengi daha aydınlık daha fresh görünecektir.

Buğday tenliler ve esmerler ise koyu bakır saç boyası olarak 5.45 bakır kahve saç boyasını kullanabilirler. Buğday tene yansıyan bakır yansımalar kullanıcısını daha genç ve daha dinamik gösterecektir.

Koyu Bakır Saçlara Hangi Saç Modeli Yakışmaktadır?

Aslında öncelik yüz tipine yakışan saç modelidir. Ancak bu şekilde daha güzel görünebilirsiniz. Özellikle kumral tenliler uzun dalgalı koyu bakır saç ile daha etkileyici görünüm sunmaktadır.

Kısa saç modelleri, omuz hizasında saç modelleri, uzun saç modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece yüzünüz daha estetik görünecektir.

Koyu bakır saç modelleri ise yüz şekline göre seçilmelidir. Böylece uzun ve kısa saçlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Bakır Rengi Saç-Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? (Sultan Bakırı)

Uzun dalgalı saç renkleri tüm saç boyası renklerinde olduğu gibi koyu bakır saç boyasında da kusursuza sunmaktadır. Aslında hemen hemen tüm saç modelleri koyu bakır saç boyası ile kullanılmaktadır.

Size tavsiyemiz yüz şekline uygun saç modelleri doğrultusunda seçim yapmanızdır. Böylece ten renginize uygun koyu bakır tonu ile çok daha kusursuz görünebilirsiniz. Çünkü koyu bakırın saç boyası rengi kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar muhteşem görünmektedir.

bakır saç tonları

bakır saç tonları

Koyu Bakır Saç Bakımı

Hassas saç tipleri, düzenli saç bakımı yapmalıdır. Aksi halde saçlar solgun ve cansız görünecektir. Haftada bir veya en az 15 günde bir saç tipine uygun saç bakım yağı kullanabilirsiniz. ek  olarak saç maskesi ile de saçlara bakım uygulayabilirsiniz. Böylece saçları, ilk günkü parlaklığında kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modelleri çerçevesinde koyu bakır saç görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bakır Saç Koyu

 

Bir önceki makalemiz olan 7 Numara Saç | 7 Numara Saç Boyası başlıklı yazımızda 7 numara saç ve 7 numara saç boyası hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu