Bakır Karamel Saç Rengi, Nasıl Elde Edilir, Kimlere Yakışır?

13.04.2024
3.522
Bakır Karamel Saç Rengi, Nasıl Elde Edilir, Kimlere Yakışır?

Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir kimlere yakışır bakır karamel saç rengi hakkında bilgiler vereceğiz. Bakır karamel, açık karamel saç ve koyu bakır saç rengi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu da farklı cilt tonları ile uyumlu olabileceği anlamına gelmektedir. Yazımızın sonunda karamel saç rengi tonları arasında yer bakır karamel saç rengi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olacak bakır renk saç bana yakışır mı sorusunu cevabını bulacaksınız.

Karamel Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Karamel saç rengi tonları arasında yer alan bakır karamel, bakır renk saç tonuna kıyasla daha soft ve daha yumuşak görünüm sunmaktadır. Aslında bakır renk ile açık kahverenginin karışımı olarak düşünebilirsiniz.

Karamel saç

Karamel saç

Birçok kişi çok absürt saç rengi istemez. “öyle bir saç rengim olsun ki hem dikkat çekmesin hem de beni çok güzel göstersin” diye düşünülür. İşte karamel saç renkleri arasında yer alan karamel bakır saç rengi tam da böyle bir saç rengidir.

Karamel bakır saçları özel günlerde ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle bakır saç renklerini çok seven ancak daha doğal bir bakır tonu isteyenler bakır karamel saç düşünebilirler.

Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilmektedir? Karamel bakır saç için açıcı kullanmalı mıyım? Koyu renk saçlarda karamel bakır elde edebilir miyim? Açık renk saçlarda karamel bakır daha mı kolay tutturulmaktadır soruları da gelmektedir.

Koyu kahverengi ve siyah gibi çok koyu saç renklerine sahipsiniz bakır karamel saçı açıcı kullanmadan tutturamazsınız. Ancak sarı saç veya açık renk kumral saçlara sahipseniz bakır karamel saç rengini açıcı kullanmadan tutturabilirsiniz. Ancak size en net cevabı saçlarınızı bire bir göre kuaförünüz söyleyecektir. Bu nedenle evde bakır karamel saç boyası kullanmadan önce mutlaka fikir almalısınız.

Karamel bakır saç renkleri

Karamel bakır saç renkleri

Bakır karamel saç renkleri tutturmak için en doğru yol saçları açıcı ile açtıktan sonra bakır karamel saç boyası kullanmaktır.

Karamel bakır saç rengi ile saçları boyamanın ve tam tonunu tutturmanın bir diğer yolu;

 • Saçları ilk olarak tarçın bakır saç boyası ile boyayın.
 • 1 gün sonra açık karamel saç rengi ile saçları biz kez daha boyayın.
 • Tam da bu noktada rengi tam tutturmak için 2 kutu karamel boya kullanmalısınız. Özellikle saçları uzun olanlar 2 kutu boya almayı unutmamalıdır.
 • Bu iki işlemde de saçlar ışıltılı, parlak ve canlı saç renkleri arasında yer alan karamel bakır tonuna ulaşacaktır.

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır karamel saç, açık cilt alt tonuna sahip her kadına yakışacaktır. Kumral beyaz tenli kadınlar soluk cilt renklerini canlandırmak için karamel bakır saç rengi kullanabilirler.

Saçımı hangi renge boyamalıyım? Bu noktada cilt alt tonu kadar göz renginin önemi büyüktür.

Bakır karamel saç boyası yeşil göze, ela göze ve mavi göze yakışan saç renkleri arasındadır. Bu gözlere sahip kadınlarda karamel bakır saç renkleri mükemmel durmaktadır.

Karamel bakır saç rengi

Karamel bakır saç rengi

Şimdi esmerlerin esmere bakır karamel saç yakışır mı sorusunun duyar gibiyim. Esmer tenliler koyu göz rengine sahip olanlar! Bakır karamel saç rengini uygulamadan önce mutlaka kuaförleri ile fikir alışverişi yapmalıdır. Böylece doğru karamel bakırı saç rengini bularak uygulayabilirler.

Açık bakır karamel saç rengi daha çok açık tenlilere yakışacaktır. Ancak koyu bakır karamel saç rengi açık tenlilere de koyu tenlilere de yakışmaktadır.

Bakır Karamel Saç Nasıl Bir Renk

Yüzünün her zaman solgun, mat ve bakımsız görünmesinden mi şikayetçisiniz. O halde bakır karamel saç boyası tam da sizlere göre bir saç boyasıdır. Açık renk saçlarda çok uğraşmadan kolaylıkla tutturulan bakır karamel saç rengi güzelliğinize güzellik katacaktır.

Koyu renk saçlara sahipseniz bakır karamel en açık tonunu kullanarak geçiş yapmanızı öneririz. Bu şekilde koyu rengi daha kolay kapatacak ve tam bakır karamel rengini tutturacaksınız.

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır

Bakır karamel saç boyası kullananlar! Boyayı tercih ettiğiniz bakır karamel markasının kutu üzerindeki tarifine uygun hazırlamalısınız. Böylece saçlarınızda doğru tonu tutturabilirsiniz.

Eğer daha önce evde saç boyama işlemi yapmadıysanız mutlaka yardım almalısınız.

Karamel saç denilince akla gelen bakır karamel için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Karamel Bakır Saç Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Didem dedi ki:

  Merhaba simdi acıklamanızda karamel bakır önce tarçın bakarı boyayın ertesi gün acık karamel demişssiniz sacınız uzunsa 2 karamel boya kullanın demişssiniz simdi bu rengi yakalamak şçin ben tarcın bakıra boyadım sacım kısa ama gür açık karamelemi boyamalıyım yoksa sadece karamelemi anlayamadım bu rengi yakalamak ğçşn acil cevap yazarsanız sevinirim ???❤️

 2. Didem dedi ki:

  Merhaba iyi akşamlar şimdi bu karamel bakır boya ile alakalı bir açıklama yapmışsınız ben ilk etapta tarçın bakırı boyayınız eğer bu rengi elde etmek istiyorsanız bir gün sonra açık karamele boyanız eğer saçınız uzun ise iki kutu karamele boyayınız diye şimdi ertesi gün açık karemelemi boyanması gerekiyor bu rengi elde etmek için yoksa sadece karameli mi boyanması gerekiyor acil cvp yazarsanız sevinirim benim saçım kısa ama gür tarcın bakıra boyadım yarın cık karemelemi yoksa sadece karamelemi boyamalıyım bı görseldeki rengi elde etmek için

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Didem Hanım,
   Saçlara boya işleminde saçların ana rengi, boyalı olup olmadığı, koyudan açığa mı, açıktan koyuya mı gidildiği konuları çok önemlidir. Bahsedilen bakır karamel saç rengi, açık kumral, boyasız saçlar içindir.
   İlk etapta tarçın bakır boyamak doğru bir yöntem. Ancak saçlarınızın ana rengi doğrultusunda açık karamel veya karamel mi kullanmalısınız.
   Şuan boyalı saçlarınızı göremediğimiz İçin, net cevap vermemiz ne yazık ki yanlış olur.
   Bu nedenle size en yakın kuaföre saçlarınızı göstererek boyanın tam tonu konusunda bilgi alabilirsiniz.
   İnanın bu tam da istediğiniz saç rengini ve tonunu tutturmak adına en doğrusu olacaktır.
   Sevdikleriniz ile birlikte mutlu ve sağlıklı kalın:)

  2. Nrm dedi ki:

   Kardeşim, birincisinde açık karamel kullanmalısın. İkincide sadece kısa olsun diye 2 kutu karamel yazmış. Yani yine açık karamel kullanacaksın.

 3. Yasemin dedi ki:

  Tarçın bakırka karameli boya yaparken karıştırarak yani birbirinin içine karıştırıp sürsek nasıl olur

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   1 kutu tarçın bakır, 1 kutu altın karamel kullandığınız zaman bakırı yoğun sıcak bir renk ortaya çıkar.
   Tarçın bakırı 1 kutu, altın karemeli 2 kutu şeklinde de yapabilirsiniz.
   Yani boya sonrası beklentinizi karşılayacak renk tonu çerçevesinde, karamelin veya bakırın yoğunluğunu siz belirleyeceksiniz.

   Ancak şu anki saç renginiz, boya sonrası ortaya çıkacak renk konusunda belirleyicidir. Unutmayın!
   Bu nedenle en yakın kuaförden bilgi almanız en doğrusudur. Çünkü kuaför, şuan ki saç renginizi görerek en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.
   Sağlıklı ve mutlu günler:)

Tarz Kadın Blogu