Tarz Kadın

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

04.02.2021
108
Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir kimlere yakışır bakır karamel saç rengi hakkında bilgiler vereceğiz. Bakır karamel, açık karamel saç ve koyu bakır saç rengi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu da farklı cilt tonları ile uyumlu olabileceği anlamına gelmektedir. Yazımızın sonunda karamel saç rengi tonları arasında yer bakır karamel saç rengi hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olacak bakır renk saç bana yakışır mı sorusunu cevabını bulacaksınız.

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir Kimlere Yakışır?

Karamel saç rengi tonları arasında yer alan bakır karamel, bakır renk saç tonuna kıyasla daha soft ve daha yumuşak görünüm sunmaktadır. Aslında bak renk ile açık kahverenginin karışımı olarak düşünülebilir.

Karamel saç

Karamel saç

Birçok kişi çok uç noktalarda saç rengi istemez. “öyle bir saç rengim olsun ki hem dikkat çekmesin hem de beni çok güzel göstersin” diye düşünülür. İşte karamel saç renkleri arasında yer alan karamel bakır tam da böyle bir saç rengi.

Karamel bakır saçları özel günlerde ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle bakır saç renklerini çok seven ancak çok dikkat çekici olmayan bir bakır tonu isteyenler bakır karamel saç ile bu isteklerine kavuşacaklardır

Bakır karamel saç rengi nasıl elde edilir sorusunun devamında karamel bakır saç için sizi kullanmalı mıyım? Koyu renk saçlarda karamel bakır elde edebilir miyim? Açık renk saçlarda karamel bakır daha mı kolay tutturulur soruları gelmektedir.

Koyu kahverengi ve siyah gibi çok koyu saç renklerine sahipsiniz bakır karamel saçı açıcı kullanmadan tutturamazsınız. Ancak sarı saç veya açık renk kumral saçlara sahipseniz bakır karamel saç rengini açıcı kullanmadan veya çok az açıcı kullanarak verebilirsiniz.

Karamel bakır saç renkleri

Karamel bakır saç renkleri

Bakır karamel saç renkleri tutturmak için en doğru yol saçları ilk olarak açıcı ile açmak, ardından bakır karamel saç boyası ile boyamaktır.

Karamel bakır saç rengi ile saçları boyamanın ve tam tonunu tutturmanın bir diğer yolu da saçları ilk olarak tarçın bakır saç boyası ile boyamak ve 1 gün sonra açık karamel saç rengi ile saçları biz kez daha boyamaktır. Tam da bu noktada rengi tam tutturmak için bir de saçlarınız uzunsa 2 kutu karamel boya kullanmanız gerekecektir.

Bu iki işlemde de saçlar ışıltılı, parlak ve canlı saç renkleri arasında yer alan karamel bakır tonuna ulaşacaktır.

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bakır karamel saç,  açık cilt alt tonuna sahip her kadına yakışacaktır. Kumral beyaz tenli kadınlar soluk cilt renklerini canlandırmak için karamel bakır saç rengi kullanabilirler.

Saçımı hangi renge boyamalıyım sorusu çerçevesinde  cilt alt tonu kadar göz renginin önemi büyüktür.

Bakır karamel saç boyası yeşil göze, ela göze ve mavi göze yakışan saç renkleri arasında yer almaktadır. Bu gözlere sahip kadınlarda karamel bakır saç renkleri inanılmaz derecede şık durmaktadır.

Karamel bakır saç rengi

Karamel bakır saç rengi

Şimdi esmerlerin esmere bakır karamel saç yakışır mı sorusunun duyar gibiyim. Esmer tenliler koyu göz rengine sahip olanlar bakır karamel saç rengi mi uygulamadan önce mutlaka kuaförleri ile fikir alışverişi yapmalıdır. Böylece doğru karamel bakırı saç rengini bularak uygulayabilirler.

Bakır Karamel Saç

Yüzünün her zaman solgun, mat ve bakımsız görünmesinden yakınan kadınların imdadına bakır karamel saç boyası yetişmektedir. Açık renk saçlarda çok uğraşmadan kolaylıkla tutturulan bakır karamel saç rengi güzelliğinize güzellik katacaktır.

Koyu renk saçlara sahipseniz bakır karamel en açık tonunu kullanarak geçiş yapmanızı öneririz. Bu şekilde koyu rengi daha kolay kapatacak ve tam bakır karamel rengini tutturacaksınız.

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır

Bakır karamel saç boyası kullananlar bakır karamel ile saç boya işlemi için tercih ettiniz markanın kutu üzerindeki tarifini uyularak uygulanması gerektiğini belirtmektedir. Eğer daha önce evde saç boyama işlemi yapmadıysanız mutlaka yardım almalısınız.

Karamel saç denilince akla gelen bakır karamel için derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Karamel Bakır Saç Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi başlıklı yazımızda Siyah Kaşa Uygun Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu