Tarz Kadın

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

16.03.2021
1.499
Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa saç kimlere yakışır başlıklı yazımızda saçlarını kestirerek saç stilini değiştirmek isteyenler için kısa saç yakışır mı testi yaparak kısa saç kime yakışır sorusunun cevabını paylaşmak istiyoruz. Uzun saç mı kısa saç mı sorusunun cevapları içerisinde yüz tipine göre saç öne çıkmaktadır.

Kısa bob kesim, kısa küt saç, kısa katlı saç kesimi, kısa düz saç modelleri arasında hangi saç modeli diyorsanız tabi ki yüz tipine göre saç modelleri arasından seçimler yapılmalıdır. Tabi tüm bunlardan önce kısa saç bana yakışır mı sorusunun cevabı için kısa saç kime yakışır testini öneriyoruz.

Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Birçok kişiyi özellikle bahar aylarında ve yaz mevsiminde saçlarını kısa kestirmek ister. İster istemesine de saçlarımı nasıl kestirmeliyim sorusunun cevabını da merak etmektedir. İşte tam da bu noktada saç testi yaparak kısa saçların size yakışıp yakışmayacağını matematiksel hesaplarla anında bulabilirsiniz.

Kısa saç yakışır mı testi

Kısa saç yakışır mı testi

Bu senenin saç modelleri arasında kısa saç modelleri farklı şekilleri ile öne çıkmaktadır. Modern saç kesimi kadın stilleri denilince akla gelen saçlar ile sizde bu sezon tarz ve farklı görünmek ister misiniz?

Kısa saç kime yakışır testi yapmadan önce kullanacağınız malzemeleri hazırlamalısınız.

Uzun saç mı kısa saç mı testi için cetvel ve bir kalem hazırlamanız yeterli olacaktır.

Kısa Saç Yakışır Mı Testi Yapımı

Size kısa saç modelinin yakışıp yakışmadığını anlamak için cetveli kulağınızın bitiş noktasından yani kulak memesinin alt kısmından boynunuza doğru dikey şekilde tutun. Kalemi de çenenizin bitiş noktasına yatay şekilde yerleştirin. Kalemin uç kısmı cetvelde 5.6 santimden fazla çıkıyorsa üzgünüm ama kısa saçlar size yakışmıyor demektir.

kısa saç bana yakışır mı testi

kısa saç bana yakışır mı testi

Saçlarınızı en fazla omuz hizasında kestirmeniz daha güzel ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Yukarıdaki yaptığınız kısa saç testi sonucunda kalemin ucu cetvelin üzerinde 5.6 santimden aşağılarda kalıyorsa kısa saç modelleri arasından seçim yapmaya hazır olun derim.

Birçok moda dergisinde yapılan ve anlatılan kısa saç kimlere yakışır testi ile kesin sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu şekilde testi yaptıktan sonra yüz tipinize göre kısa saç kesimleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kısa saç kesimleri kadın tasarımları kullanarak daha çekici ve kadınsı duran görsellere yer veriyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detay ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Bana Yakışır Mı Testi

 

Bir önceki makalemiz olan Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri başlıklı yazımızda gür saç, kabarık saç ve Kalın telli saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu