Kısa Saç Yakışır Mı?

24.10.2023
2.289
Kısa Saç Yakışır Mı?

Kısa saç yakışır mı? Saçlarını kısa kestirmek isteyenlerin tek merak ettiği soru kısa saç kimlere yakışır sorusudur. Bu nedenle kısa saçın yakışıp yakışmadığını nasıl anlarız araştırması yapılmaktadır. En çok merak edilenler ise kısa küt saç kimlere yakışır ve kısa düz saç kimlere yakışır şeklindedir.

Aslında kısa kıvırcık saç kimlere yakışmaktadır, ve kısa dalgalı saç kimlere yakışmaktadır sorusunun cevabı da önemlidir. Saçlarını kestirmek veya saç stilini değiştirmek isteyenler için kısa saç gider mı testi öneriyoruz. Böylece kısa saç kime gider sorusunun cevabını daha net görebilirsiniz. Ancak bizlerde bugün sizlere yüz tipine göre kısa saç kimlere yakışır kadın diyeceğiz.

Kısa Saç Yakışır Mı ?

Kısa saç kimlere yakışır kadın?

Saçımı nasıl kestirmeliyim sorusunun cevabı kısa saç şeklinde ise kısa saç olur mı konusunu illaki merak ediyorsunuzdur. Öyleyse işte detaylar…

Uzun saç mı kısa saç mı sorusunun cevapları içerisinde yüz tipine göre saç öne çıkmaktadır.

Kısa bob kesim, küt kısa saç, kısa katlı saç kesimi, kısa düz saç modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca pixie kesim, kulak hizası saç modelleri gibi daha kısa saç kesimleri de düşünebilirsiniz. Kısa saçın yakışıp yakışmadığını nasıl anlarız mı diyorsunuz? Tabi ki yüz tipine göre saç modelleri arasından seçimler yapılmalıdır. Ancak tüm bunlardan önce kısa saç bana gider mi sorusunun cevabı için kısa saç kime olur testi öneriyoruz.

Birçok kişiyi özellikle bahar aylarında ve yaz mevsiminde saçlarını kısa kestirmek ister. İster istemesine de saçlarımı nasıl kestirmeliyim sorusunun cevabını da merak etmektedir. İşte tam da bu noktada saç testi öneriyoruz. Böylece kısa saçların size yakışıp yakışmayacağını matematiksel hesaplarla anında bulabilirsiniz.

Kısa saç yakışır mı testi

Kısa saç olur mı testi

Bu senenin saç modelleri arasında kısa saç modelleri farklı şekilleri ile öne çıkmaktadır. Modern saç kesimi kadın stilleri denilince akla gelen saçlar ile sizde bu sezon tarz ve farklı görünmek ister misiniz? O halde En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2023 (100+fikir)başlıklı yazımız incelemelisiniz.

Kısa saç kime gider testi yapmadan önce kullanacağınız malzemeleri hazırlamalısınız. Gelin şimdi birlikte kısa saç bana yakışır mı sorusunun cevabını birlikte görelim.

Uzun saç mı kısa saç mı testi için cetvel ve bir kalem hazırlamanız yeterli olacaktır.

Kısa Saç Yakışır Mı Testi Yapılışı

Size kısa saç modelinin yakışıp yakışmadığını anlamak için cetveli kulağınızın bitiş noktasından yani kulak memesinin alt kısmından boynunuza doğru dikey şekilde tutun. Kalemi de çenenizin bitiş noktasına yatay şekilde yerleştirin. Kalemin uç kısmı cetvelde 5.6 santimden fazla mı çıkıyor. O halde kısa saçlar size yakışmıyor demektir.

kısa saç bana yakışır mı testi

kısa saç bana gider mı testi

Saçlarınızı en fazla omuz hizasında kestirmeniz daha güzel ve alımlı görünmenizi sağlayacaktır.

Yukarıdaki yaptığınız kısa saç testi sonucunda kalemin ucu cetvelin üzerinde 5.6 santimden aşağılarda mı kalıyor? Öyleyse kısa saç modelleri arasından seçim yapmaya hazır olun derim. Çünkü kısa saç sizde mükemmel duracaktır.

Birçok moda dergisinde yapılan ve anlatılan kısa saç kimlere yakışmaktadır testi bu şekildedir. Bu sonuçlar ile kesin sonuçlar alacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu şekilde testi yaptıktan sonra yüz tipinize göre kısa saç kesimleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Kısa Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

Küt saçlar, boyun ve omuz yapısı düzgün olan herkese yakışmaktadır. Yani küt saç hemen hemen herkese yakışmaktadır. Ancak bir yüz tipi var ki onlara kısa saç asla yakışmaz. Kısa Küt Saç Modelleri kimlere yakışmaktadır? 

Aşağıdaki resim galerisinde kısa saç kesimleri kadın  görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detay ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kısa Saç Bana Yakışır Mı Testi

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu