Tarz Kadın

Kısa Saç Abiye Modeli

Kısa Saç Abiye Modeli

Kısa saç abiye modeli başlıklı yazımızda kısa saç modelleri kadın için alternatifler sunacağız. Son yıllardan saç modelleri bayan tasarımlar arasında kısa saç modelleri sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bu da kısa saç modelleri ile her alanda şık olma gereksinimi doğurdu. Kısa saçlar günlük hayatta çok rahat kullanılmaktadır.

Tabii bayanların hayatında özel gün ve geceler eksik olmadığı için kısa saç kesimleri ile yapılabilecek kısa saç abiye modelleri aranmaktadır. Gelin  şimdi birlikte kisa saç modelleri bayan için abiye saç tasarımları nelermiş görelim.

Kısa Saç Abiye Modeli

Abiye için kısa saç modelleri sanıldığından da çok fazladır. Özellikle yüz şekline göre saç kesimi yapılmış ise, bu saçla mükemmel abiye saç modelleri yapılabilmektedir.

Kısa saç abiye modeli

Öyle ki kısa saçlar ile zayıf ince örgüler, abiye kısa saç modelleri maşa, alttan topuzlar, yarım topuz ve dağınık topuz modelleri yapılabilmektedir.

Kısa saç modelleri kadın abiye için son dönemlerin en popüler saç modellerinden bahsetmek istiyoruz. Kısa saç modelleri arasında bu sezon pikeye saç kesimi öne çıkmaktadır. Eğer çok kısa saç modelleri arasında olan pikeye kesim saç modeli kullanıyorsanız, abiye için saç modelleri olarak arkaya taranmış saç modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Kısa Saç Abiye Topuz Modelleri

Saç modelleri bayan tasarımları arasında yer alan topuz modeli kısa saçlarda da abiye saç modelleri olarak kullanılmaktadır. hafif dağınık bir şekilde bırakılmış yüksek abiye topuzu ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kısa saç abiye topuz modelleri

Abiye topuzu için doğru saç modeli arıyorsanız, bu saç için küt saç kesimi modellerinin daha elverişli olduğunu belirtelim.

Çok Kısa Saç Abıye Modeli

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok kısa saç modelleri kadın tasarımlar arasında yer alan pixie saç, amerikan saç kesimi kadın tasarımları  gibi kısa saç modeli ile düğün, nişan, kokteyl ve parti gibi ortamlarda dikkat çekici ve şık olabileceğiniz saç modelleridir. Bu tarz çok kısa saç modelleri ile sadece tarayarak ve tel tokalarla şekillendirmelere yapabilirsiniz. Ve inanın yüz şekli ile de uyum yakaladınız mı büyüleyici olursunuz.

Kısa Saç Abiye Örgü Modelleri

Kısa saçları arasında yer alan küt saçlar, orta boy dalgalı saçlar, kulak hizasında saçlar ve omuz hizasında saçlar ile kullanabileceğiniz saç örgüleri bulunmaktadır.

Kısa Saç Abiye Örgü Modelleri

İnce örgü, yarım örgü, balıksırtı örgü, kılçık örgü, ters örgü, fransız örgülü saç modelleri, helen örgü gibi modeller bulunmaktadır.

Örgülü saç modellerini kıvırcık kısa saç abiye modelleri, dalgalı kısa saç abiye modelleri ve düz saç abiye modellerin olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kısa Saçlılar İçin Abiye Saç Modelleri

Kısa saçlar için abiye saç modelleri arasında küt saçlar ve geniş yer bulmaktadır. Küt saçlar ile yapabileceğiniz birçok şık saç tasarımları bulunmaktadır.

Kısa saçlılar için abiye saç modelleri

Eğer orta boy saç modelleri arasında saç kesimi yaptırdı iseniz, katlı kesim abiye saç modeli, örgülü taç abiye saç modeli, klasik topuz, alttan, örgülü topuz bebek saç modelleri yaptırabilirsiniz.

Kısa saç modelleri kadın abiye tasarımları hakkında daha fazla detay ve ayrıntı istiyorsanız kendinize yakışanı ancak abiye saç modeli arıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle kuaförünüze bir ön görüşme yapmalı ve yüz şekline göre saç kesimleri tercih edilmelidir.

Resim Galerisi: Kısa Saç Abiye Modelleri Maşa

 

Bir önceki makalemiz olan Küt Saç Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda 2021 Küt Saç Modelleri ve küt kesim hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu