Tarz Kadın

Kısa Kollu Abiye Modelleri Nelerdir?

22.10.2019
429
Kısa Kollu Abiye Modelleri Nelerdir?

Kısa Kollu Abiye Modelleri; Bayanlar davetlerde ya da özel günlerde tüm gözlerin kendilerinde olmasını isterler. Gecenin en şık kişisi olmayı isteyen bayanlar, bugün için aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlar. Bayanları bu konuda en çok yoran konu ise elbise seçimidir.

Ancak elbise seçiminde dikkat edilecek noktalar göz önünde bulundurulursa kusursuz bir görünümü elde etmek zor olmayacak. Yaz aylarının gelmesiyle artan bu özel günlerde ise bayanlar en çok kısa kollu abiye elbise modelleri arasından tercih yapmaktadır.

Modellerde çok fazla çeşit olması seçimi zorlaştırsa da ilk şart vücut tipine uygun bir abiye seçimi olmalıdır. Ayrıca bayanlar her şeyin moda demek olmadığını bilmelidir. Çünkü moda olan bir model size yakışmaz ise en güzel görünümü yakalamanız mümkün olmaz.

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Vücut tipinize uygun abiye modellerinin hangisini olduğunu belirledikten sonra seçeceğiniz abiyenin;

  • Rengi
  • Doğru kumaş seçimi
  • Abiye içerisine seçilecek iç çamaşırı
  • Abiye için uygun saç modeli
  • Abiyeye uygun takı çeşitleri
  • Seçeceğiniz ayakkabı dikkat edilmesi gereken faktörlerdir.kısa kollu abiye modelleri nelerdir
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Renk Kombini Nasıl Yapılır?

Abiye kıyafetler her ne kadar insanlara kendileri özel hissettirse ve şık görünmelerini sağlasa da bu faktörler arasında bir bütünlük olmazsa bu şık günümün yakalanması mümkün olmaz.

Çünkü istediğiniz görüntüye ulaşmak ve göz kamaştırmak için bu faktörler arasındaki bütünlüğün sağlanması gerekir. Bu sebeple kıyafet seçiminizde bir tasarımcıya, saç ve makyajınız da ise tecrübeli bir kuaföre başvurabilirsiniz.

Gecenin vazgeçilmezi olan makyajınız gece kıyafetinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde makyajda yapılan bir yanlışlık elbisenizin güzelliğini de geri planda bırakabilir.

kısa kollu abiye modelleri nelerdir

Göğüsleri Büyük Bayanlarda Kısa Kollu Abiye Elbise 

Eğer kısa kollu abiye elbise modelleri arasından seçim yapacaksınız ve göğüsleriniz büyük ise ilk iş olarak mutlaka küçültücü bir sütyen kullanmalısınız.

V yakalı, yarasa kollu, kare veya havuz yakalı elbiseler tercihleriniz arasında olmalıdır.

Eğer ki beliniz ince ise saydığımız özellikteki abiye çeşitlerinden kısa kollu ancak bele oturan modelleri seçebilirsiniz. Böylelikle belinizin inceliğini vurgulamış olursunuz.

Eğer göğüs dekolteli kısa kollu bir model seçtiyseniz, göğüslerinizin büyüklüğü ve verilen dekolte detayı başka yerden dekolte detayı vermenize gerek bırakmaz.

Eğer ki sırt dekolteli bir abiye tercih ederseniz de göğüs dekoltesini kapatabilirsiniz. Aksi taktirde çok göz yorarsınız.kısa kollu abiye modelleri v yaka

Kalçası Büyük Olan Bayanlar İçin Kısa Kollu Abiye Elbiseler

Kalçası büyük olan bayanların kısa kollu abiye elbise modelleri arasından etek kısmı düz kesimlerden yana tercih yapmaları daha kusursuz bir görünüm yakalamalarını sağlayacaktır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Lacivert Gri Uyumu Kıyafet

Çünkü düz kesim, kalçanızın daha toplu ve küçük görünmesini sağlayacaktır. Etek boyu ise tercihe göre uzun ya da kısa olabilir.

kısa kollu abiye modelleri kalça

Kalın Bacaklı Bayanlar İçin Kısa Kollu Abiye Elbiseler

Bacakları kalın olan bayanların kısa kollu abiye modelleri seçerken dikkat etmesi gereken nokta abiyenin uzunluğudur. Burada önemli olan kalın görünen bacağınızı kapatmaktır. Ancak aynı kalınlık kollarda da var ise kısa kollu abiye modelleri tül ya da dantel detaylar ile kol kısmının biraz daha uzatılarak daha güzel hale getirilebilir.kısa kollu abiye modelleri kalın bacak

A Kesim Kısa Kollu Abiye Elbiseler

A kesim modeller hemen hemen bütün vücut tiplerine uygun olmasından dolayı sıkça tercih edilmektedir.

Aynı zamanda bütün kumaş çeşitlerinin kullanıldığı A kesim modellere kısa kollu abiye elbise modellerinde de fazlasıyla rastlanmaktadır.

Bir ara herkes tarafından tercih edilen ve sayısız modeli olan prenses modellerin yerini A kesim modellere bırakmasıyla bu modellerde kısa kol, sırt dekoltesi ya da kuyruklu modellerin de artmasına ortam hazırlamıştır.kısa kollu abiye modelleri a kesim

Bir önceki makalemiz olan 2020 Kırmızı Abiye Modelleri başlıklı yazımızda Abiye, abiye trendleri ve şık kırmızı abiyeler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu