Kısa Kollu Abiye Elbise Modelleri: Vücut Tipine Uygun Seçeneklerde

06.12.2023
3.087
Kısa Kollu Abiye Elbise Modelleri: Vücut Tipine Uygun Seçeneklerde

Kısa kollu abiye elbise modelleri, abiye kısa elbise ve uzun elbise şeklinde öne çıkmaktadır. Ayrıca midi boy ve ara boy abiye kısa kollu seçenekleri bu senenin abiye modelleri arasındadır. Kısa kollu abiye elbise seçiminde dikkat edilecek noktalardır. Bu noktalara dikkat ederek daha kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz. Aslında kısa kollu abiyelerde çok fazla çeşit vardır. Buda kısa kol abiyenin seçimi zorlaştırmaktadır. Abiye seçerken en önemli nokta da vücut tipine uygun abiye seçimidir.

Kısa Kollu Abiye Elbise Modelleri Nelerdir?

Kısa kollu abiye elbise seçmeden önce vücut tipini öğrenmelisiniz. Ardından vücut tipinize uygun abiye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kısa Kol Abiye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Rengi (ten rengi ile uyum)
  • Doğru kumaş seçimi
  • Abiye içine hangi iç çamaşırı
  • Abiye üstüne saç stilleri
  • Abiyeye uygun takı çeşitleri
  • Hangi abiyeye hangi ayakkabı
  • Abiye makyaj modeli, en güzel abiye kombinleri için olmazsa olmaz detaylardır.
Kayık yaka, kısa kollu abiye

Kayık yaka, kısa kollu abiye

Kısa Kollu Abiye Kimlere Yakışır?

Özellikle kolları kalın olanlar nasıl abiye giymeli sorusunun cevabında kısa kollu abiyeler yoktur. Kısa kollu elbise veya abiye yerine fakir kol, düşük kol veya uzun kol kullanılmalıdır. Özellikle omuzla dirsek arası kalın olan bayanlar bu detaylara idkkat etmelidir.

Gecenin en güzel kadını olmak için abiye saç modeli ve abiye makyajı gece kıyafetinize uygun olmalıdır. Abiye makyajında yapılan bir uyumsuzluk elbisenizin güzelliğini de geri planda bırakacaktır.

kısa kollu abiye elbiseler

kısa kollu abiye elbiseler uzun

Göğsü Küçük Gösteren Abiyeler Nelerdir?

Büyük göğsü küçük gösteren elbise modelleri arasında kısa kollu abiyeler de vardır. Büyük göğüslüler kısa kollu abiye elbise modelleri kullanırken özellikle küçültücü sütyen kullanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Abiye Gece Elbiseleri (Bu senenin)

V yakalı, yarasa kollu, kare veya havuz yakalı elbiseler göğsü küçük gösteren abiye elbise modelleridir. Kısa kollu kısa abiye modelleri ve uzun abiye modelleri seçerken buna dikkat edilmelidir.

İnce belliler için kısa kollu abiye seçenekleri ise bele oturan modellerden seçilmelidir. Böylelikle belinizin inceliğini vurgulamış olursunuz.

Göğüsleri küçük gösteren abiye modelleri

Göğüsleri küçük gösteren kısa kol abiye

Geniş Kalçalı Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?

Geniş kalçalı bayanlar kısa kol abiye elbise modelleri arasından etek kısmı düz kesimler seçmelidir. Böylece daha fit orantılı bir vücut görünümü sergileyeceklerdir.

Aslında düz kesim kısa kol abiye, basenlerin daha estetik görünmesini sağlayacaktır. Etek boyu ise tercihe göre uzun ya da kısa olmaktadır.

geniş kalçalı kadınlar nasıl abiye giymeli

geniş kalçalı kadınlar nasıl abiye giymeli

Kalın Bacaklı Bayanlar İçin Abiye-Kısa Kollu Elbiseler

Bacakları kalın olan bayanların kısa kollu abiye modelleri seçerken dikkat etmesi gereken nokta abiyenin uzunluğudur. Çünkü önemli olan kalın bacak görünümünü gizlemektir.

Büyük beden abiye modelleri kısa abiye

Büyük beden abiye modelleri kısa abiye

Ancak kolları kalın olanlar için abiye modeller, tül ya da dantel detaylı olmalıdır. Kolları kapatan tül veya dantel ile kollardaki fazlalıkları kamufle edebilirsiniz.

A Kesim Abiye Modelleri-Kısa Kollu Abiye 

Kısa kol A kesim abiyeler, tüm vücut tiplerine uygun olduğu için sıkça tercih edilmektedir.

Bütün kumaş çeşitlerinin kullanıldığı A kesim abiye elbise modellerinde kısa kollu modellere de rastlanmaktadır.

kısa kollu tül etekli abiye

Bu senenin kısa kollu tül etekli abiyeleri

Kısa Kollu Kısa Abiye Modelleri

Kısa kol abiyeler uzun abiye seçenekleri yanında kısa seçenekler de sunmaktadır. Abiye kısa elbise  giymek için vücut tipine uygun olması gerekmektedir. Özellikle kalın bacaklı kadınlar kısa abiye kullanmamalıdır.

Vücut ölçüleri doğrultusunda seçilen modeller mini ve midi etekli seçeneklere sahiptir. Kısa kol kısa abiyeler de v yaka, halter yaka, kayık yaka, straplez yaka ve benzeri seçenekler sunmaktadır. Tarzınız ve vücut tipiniz doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz.

En güzel kısa kol abiye modelleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla fikir için sizlere sunuyoruz.

Resim Galerisi: En Güzel Abiyeler  Kısa Kollu

Bir önceki makalemiz olan Tarz Uzun Abiye Modelleri | 23 +Yeni Model başlıklı yazımızda Tarz Uzun Abiye Modelleri Ve Fiyatları ve uzun abiye hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu