Kısa Elbise Üstüne Saç Modelleri Nelerdir?

01.09.2022
732
Kısa Elbise Üstüne Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa elbise üstüne saç modelleri seçerken elbise modeline ve desenine göre seçim yapılmalıdır. Aslında kısa elbise saç modelleri belirlenirken elbisenin yakasına göre seçimler yapılmalıdır.

Kısa kayık yaka elbise üstüne saç modeli ile kısa straplez yaka elbise üstüne saç farklılık göstermektedir. Bunun gibi bütün elbise modellerinde saç modeli yaka bölgesine göre modeli belirlenmelidir.

Kısa abiye elbise için saç modelleri ile günlük kısa elbise için saç modelleri de farklılık göstermektedir.  Ayrıca kısa elbise üzerine saç modelleri belirlenirken seçtiğiniz saç modelinin yüz şekline uyum sağlamasına da dikkat etmelisiniz.

Gelin şimdi hep birlikte kısa elbise üstü saç modelleri nelermiş görelim.

Kısa Elbise Üstüne Saç Modelleri Nelerdir?

Elbise üstüne saç modelleri belirlenirken içinde bulunulacak ortam dikkate alınmalıdır.

En-guzel-kisa-elbise-icin-uzun-sac-modelleri

En güzel kısa elbise için uzun saç modelleri

Ofis için kısa elbise üstüne saç modeli olarak ense topuzu veya yandan topuz kullanılmaktadır. Ayrıca açık saç modelleri, örgülü saç modelleri de ofis için kısa elbise üstüne kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Uzun Saç Modelleri ve Trendleri

Kısa Spor Elbise Üstüne Saç Modeli

Spor kısa elbise üstüne saç modeli olarak ise at kuyruğu, ikili topuz, balıksırtı örgü, kılçık örgü kullanılır. Ayrıca ikili topuz veya örgülü topuz modeli de kısa spor elbise saçı olarak kullanılmaktadır.

Kısa Abiye Elbise İçin Saç Modelleri

Abiye saç modelleri belirlenirken gece veya gündüze göre seçilmelidir. Gece kombinlerinde dekolteli kısa abiye üstüne topuz modelleri daha doğru olacaktır.

Örneğin, straplez kısa elbise üstüne dağınık topuz, salaş topuz, örgülü topuz sıkı topuz kullanabilirsiniz. Kısa boylu iseniz balerin topuzu veya yüksek topuz öneriyoruz.

Böylece hem boyunuz daha uzun görünecek hem de elbise dekoltesine kapatmamış olacaksınız.

Kare Yaka Kısa Elbise Saç Modeli

Örgülü saç modelleri kare yaka elbiseler ile en çok kullanılan saç modelleridir. Özellikle taç örgü, yandan balık sırtı, fransız örgüsü, şelale örgü ve hollanda örgüsü kullanılmaktadır.

Kisa-beyaz-elbise-sac-modelleri

Kısa beyaz elbise saç modelleri

Halter Yaka Kısa Elbiseye Hangisi Saç

Özel bir tasarım olan halter yaka elbise modellerinde tercih edilecek saç modelinin yaka detayını kapatmaması gerekir.

Tam da bu noktada karşımıza çıkan saç modelleri ise toplu saç modelleridir. Yüz şekline uygunluk çerçevesinde toplu saç modellerini halter yaka kısa elbiseler ile kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 

En Güzel Kısa Elbise Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri kısa elbiseler ile durmaktadır. Özellikle uzun dalgalı saç veya uzun düz saç modelleri kısa elbiselerle kullanılmaktadır.

Kısa elbise üstüne uzun saç modelleri arasında bölgesel örgülü açık saç modelleri, at kuyruğu salık saçlar öne çıkmaktadır. Ayrıca toplu saç modelleri de özellikle yaz döneminde kısa elbiseler ile kullanılmaktadır.

Kisa-elbise-ustune-sac-modeller

Kısa elbise üstüne saç modeller

Kısa Elbise Üzerine Kısa Saç Modelleri

Son dönemlerde öne çıkan kısa saç modelleri elbise üstüne kısa saç şeklinde de kullanılmaktadır. Kısa bob kesim, omuz hizasında saçlar, asimetrik küt kesim ve katlı saç modelleri kısa elbiselerle kullanılmaktadır. Tüm bu saç modelleri belirlenirken yüz şekline uyum asla unutmamalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel kısa elbise için saç modelleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıyı fark edebilirsiniz. Böylece kısa elbise ve saç modeli ile farz bir görünüme kavuşursunuz.

Resim Galerisi: Kısa Elbiseye Hangi Saç Olur?

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu