Kiremit Rengi Saç Modelleri

02.10.2021
1.830
Kiremit Rengi Saç Modelleri

Kiremit rengi saç modelleri başlıklı yazımızda kiremit rengi saç kimlere yakışır ve kiremit rengi saç hakkında bilgiler vereceğiz. Bakır saç rengi olarak da bilinen kiremit rengi saçlar bu yılın en iddialı saç renkleri arasında yerini almış görünüyor. En dikkat çekici saç renklerinden olan kiremit rengi saç, açık tenlilerde kusursuz bir görünüm sunarken diğer ten renklerine uygun tonları vardır.

Kiremit Rengi Saç Modelleri Nelerdir?

Kiremit saç rengi, bakır saç renginin keskin tonudur.  Kiremit rengi saç boyası doğru buluştuğu zaman daha enerjik ve daha genç göstermektedir. Kiremit rengi saçların tamamına uygulamaktan çekinenler kiremit rengi ombre, kiremit rengi balyaj veya saç uçlarına yada saç önlerine kiremit rengi attırabilirler.

Kiremit rengi saç

Kiremit rengi saç

Kiremit saç rengi hacimli saçlarda yakaladığı görünümü ince telli ve cansız saçlarda da yakalanmaktadır.

Kiremit Rengi Saç Kimlere Yakışır?

Bu senenin modası iddialı saç renkleri arasında olan kiremit saç rengi açık tenlilerde çok daha etkili sonuçlar vermektedir. Çilli yüze yakışan saç renkleri arasında yer alan kiremit rengi saç orta koyulukta ten rengine sahip olanlara da dikkat çekici görünüm sunmaktadır.

Kiremit Rengi Saç Modeli

Kiremit saç rengi uzun dalgalı saçlarda daha dikkat çekici ve daha kusursuz görünmektedir. Kiremit saç rengi ile at kuyruğu saç modeli, maşalı saç modeli, salık saç modeli, helen örgüsü saç modeli, saç örgü modelleri, topuz saç modeli yapabilirsiniz.

Kiremit Saç Rengi Bakımı

Kiremit saç boyası kullananlar saçlarınız sık sık yıkamaktan kaçınmalıdır. Aşırı sıcak su ile sık sık şampuan veya sabun ile saçları yıkamak saç boyasının kolaylıkla akmasına ve saç renginin solmasına neden olmaktadır. Saç boyama işleminden en az 3 gün sonra saçlar ılık su ile yıkanmalıdır.

Kiremit saç boyası kullananlar üç günde bir saçlarını yıkayabilir bu süreçte aşırı derecede yağlanan saçlara kuru şampuan kullanabilirler. Kiremit saç rengi kullananlar saçlarına kuaförde bakım yaptırmaları halinde kuaför, saç derisine zarar vermeyecek şekilde amonyaksız sabitleme boyası uygulayabilirler.

Aşağıdaki resim galerisinde kiremit saç rengi ile ilgili görseller paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kiremit Rengi Saçlar

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları başlıklı yazımızda Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu