Kır Düğününe Uygun Gelinlik Modelleri

Kır Düğününe Uygun Gelinlik Modelleri

Kır düğününe uygun gelinlik modelleri son dönemlerin en çok kullanılan gelinlikleri arasında yer alıyor desek abartmış olmayız sanırım. Kır düğünü konsepti kovid 19 nedeni ile son dönemlerin en çok tercih edilen düğün konseptleri arasında yer almaktadır. Kır düğünü gelin damat için tam bir uyum yakalanırsa uyumunuz ile davetlileri büyüleyebilirsiniz.

Her kıyafette olduğu gibi gelinliğin de modeline giyileceği ortam ve mekanlar vardır. Büyük salonlar, açık hava mekanlar, kır, balo salonları, kafe, club, nikah gelinlikleri veya sahil gibi mekanlar düğünler için tercih edilebilecek mekanlardır. Kır düğünü düşünenlerin kır düğününde ne giyilir? Kır düğünü gelinlik kimlere, hangi vücut tipine yakışır? Kır düğünü gelinlikleri hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için araştırdık. İşte kır düğününde ne giyilir modeller nelerdir?

Kır Düğünü uygun Gelinlik Modelleri Nasıl Olmalı?

Öncelikle kır düğünü gelinlik kesimi oldukça önemlidir. Unutmayın ki vücudunuza yakışan ve tam oturan bir gelinlik sizi her mekânda kurtaracaktır.

Kır Düğünü İçin Gelinlik Modeller

Kır Düğünü İçin Güzel Gelinlik Modeller

Kır düğün gelinleri çok abartı ve büyük kesimlerden uzak durmalıdır. Prenses modellerden uzak durulmalıdır. Kır düğünleri genellikle yazın tercih edilen mekanlar olduğu için güzel dekolteler kullanabileceğiniz a kesimler, emipre/robadan kesimler, çok kabarık olmayan düz kesim gelinlikler tercih edebilirsiniz.

Kır gelinlikleri için tercih edeceğiniz gelinliğin kumaşı da önemlidir. Yaz gelinleri ve kış gelinleri için kumaşlar farklılık gösterir. Kışın ağır gipür, dantel ve kalıp kumaşlar kullanılırken, yazın daha çok şifon saten kalıpsız kumaşlar tercih edilir. Özellikle kır düğünü gelinlik modelleri 2021 sezonunda artık tarlatanlı gelinlilerin çok fazla yer almadığını görmekteyiz.

Gelinlikler kır düğünü konsepti için daha sade ve daha şık şekillerde tasarlanıyorlar. İnce kumaşlı yazlık gelinliklerde, gelinliğinize tarlatanla volüm vermeye çalışmayın. Zaten profesyonel bir gelinlik terzisi kumaşlarıyla ona gereken volümü vermeyi başarabilir.

Kır düğünü gelinlikleri için hiç kabarık olmayan balık modeller de tercih edilebilir. İyi bir balık model seçimi, sizi kır düğününde bir zarafet abidesi yapabilir.

Balık model gelinlik seçimlerinde dikkat edilmesi gereken tek şey tam balık mı yoksa yarım balık mı olduğudur. Tam balık elbiseler hareket alanını kısıtlayacağından kır ve bahçe gibi ortamlarda giymek konforlu olmaz. Yarım balık ve kalça altından açılan balık gelinlik modelleri tercih edilebilir.

Kır Düğünü İçin Gelinlik

Kır Düğünü İçin Gelinlik-kır düğünü gelin saç modelleri

Kır gelinlikleri olarak sırt dekolteli, yırtmaçlı kabarık olmayan gelinlik, askılı gelinlik, tül etekli gelinlik, yarasa kol gelinlik gibi yazın ruhuna ve ortamın konseptine uygun gelinlik kullanabilirsiniz.

Kır Düğünü İçin Gelinlik Yakası Nasıl Olmalı?

Kır düğünleria için gelinlik kesimleri ve modellerinden sonra önemli olan bir diğer konu da yaka seçimidir. Gelinlik straplez, kalp, v, degaje, kare veya hâkim yaka gibi birçok yaka tipine sahip olabilir. Bunlar arasından kır düğününe en uygun olanları degaje, straplez ve v yakalardır.

Balık model kır gelinliği için v yaka, a kesim kır düğünü gelinlikleri için straplez ve empire kesimlerde degaje yaka kullanabilirsiniz. Bu tercihler sizin kır düğünü gelinlikleri arasından uygun seçimi yapmanıza yardımcı olur.

Diğer önemli konu ise gelinliğin etek boyudur. Uzun boy gelinliğin altına uzun topuk giyerek boyunuzu uzatabilirsiniz.

Midi boy etekler uzun bacak boyu olan kadınlar için tercih edilebilir çünkü boyu kesen bir elbise türüdür.

Mini boy hem uzun hem kısa boylu kadınlar için uygundur fakat kısa boylu kadınlar mini gelinleri daha mini tutarak bacak boylarını uzatabilirler. Her boy kır düğünü için uygundur.

Kır Düğününde Ne Giyilir

Kır Düğününde Ne Giyilir-Kır Düğününe Uygun Gelinlik Modelleri

Son olarak aksesuar ve gelinlik işlemesinde taş, pul, sim ve gipürden uzak durmak kır düğünleri için daha doğru bir seçimdir.

Daha çok çiçekli, yapraklı, kelebekli veya düz, doğaya uygun gelinlikler seçilmesi uygundur.

2021 yaz sezonu kır düğünü gelinleri için vintage ve bohem tarzlar da vazgeçilmez bir hale gelmiştir.

Kır Düğününde Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Kır düğünü ayakkabı modelleri arasında sivri topuklu ayakkabıların olmadığını belirtmek istiyoruz. Sivri topuk kır düğününde zemine batacağı için rahat hareket etmenizi engelleyecektir. Ancak ben sivri topuk ayakkabı kullanmak istiyorum diyorsanız sivri topuk aparatı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

kır Düğününde Nasıl Ayakkabı Giyilir

kır Düğününde Nasıl Ayakkabı Giyilir

Kır düğünü ayakkabı modeli olarak gelin blog topuk ayakkabı, gelin dolgu topuk ayakkabı, gelin spor ayakkabı, kalın platform topuklu ayakkabı veya gelin babeti tercih edebilirsiniz.

Kır Düğünü Gelinlik Makyaj Modelleri Nasıl Olmalı?

Kır düğünleri için gelin, gelinlik ve kır düğün konseptine en uygun gelin makyajı renkleri seçmelidir. Düğün kır ortamında ise kesinlikle doğal makyaj yapılmalıdır. Islak görünümlü ruj ile pembemsi ıslak dudaklar, hafif ışıltılar içeren far, şeftali tonlarında allık gibi ürünlerle büyüleyen bir gelin olabilirsiniz.

Kır Düğünü Gelini Saçı Nasıl Olmalıdır?

Gelin gelinlikleri ve saçları ile güzeldir. Kır düğünü saçı denilince ilk akla gelen açık gelin saç modelleri olsa da prenses kabarık kır düğünü gelinlikleri için ise gelin topuzu modelleri öne çıkmaktadır.

Kır düğünü gelin saçı için en önemli kural ise yüz şekline uygun kır gelin saçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kır gelin saçı için doğal çiçek saç aksesuarları kullanabileceğiniz gibi sade gelin saç modelleri de yapabilirsiniz.

Kır Düğünü Damatlık Modelleri

Kır Düğününe Uygun Gelinlik Modelleri; Kır düğünü damatlık seçimi yapacaksanız kır düğünü gelin damat uyumu sağlamalısınız. Kır düğünü damatlık modelleri salon düğünleri ne rağmen daha rahat damatlık modellerin öne çıkarmaktadır.

Kır düğünü damatlık renkleri klişe siyah lacivert damatlıklar dışında farklı renkleri ve kumaşları öne çıkarmaktadır. Daha özgür düşünmenizi sağlayacak keten ve pamuk kumaş damatlık modelleri arasından buz mavisi damatlık, bej damatlık, gri damatlık ve beyaz damatlık seçebilirsiniz.

Kır Düğünü Gelin Damat

Kır Düğünü Gelin Damat-kır gelini

Kır düğünü için gelin damat kombinleri yapılırken tek renk takım yerine birbirini tamamlayan ceket pantolon yelek kombini ile yapılmış kır düğünü damatlıkları seçebilirsiniz.

Kır düğünü konsepti yaz düğünü olduğu için açık renklerde keten veya pamuk takım veya farklı renk konseptleri ile yapılmış  damatlık takımlar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki resim galerisinde kır düğünü için gelinlik modelleri hakkında görsellerine yer verdik. İnceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kır Düğünü İçin En Uygun Gelinlik Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Gelinlik Modelleri 2024 Seçenekleri başlıklı yazımızda Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu