Kına Saç Rengi

15.10.2023
211
Kına Saç Rengi

Kına saç rengi, kına ile saç boyası yapanların en çok merak ettiği konular arasındadır. Çünkü günümüzde kına ile saç boyama, saç bakımına katkılarından dolayı çok fazla görülmektedir. Bu nedenle saçta kına rengi, yani kına sonrası saçların aldığı renk merak edilmektedir. Bugünkü içeriğimizde kına renkleri hakkında bilinenler paylaşacağız.

Kına Saç Rengi İncelemesi

Aslında kına rengi saç, hemen hemen herkese yakışmaktadır. Mat, cansız ve pörsümüş saçlarınız varsa kına ile saç boyama tavsiye ediyoruz. Böylece saçlarınızın kaybettiği bütün ışıltıyı kına ile sağlamış olursunuz.

saç kınası renkleri

saç kınası renkleri

Özellikle aşırı yağlı ve çok kırık olan saçlarda etkili sonuçlar vermektedir. Saçları ve saç derisinin derinlemesine temizleyerek saça canlılık ve parlaklık kazandırmaktadır.

Kına Saçı Ne Renk Yapar?

Kına denilince birçok kişinin aklına gelen kına rengi kızıl yansımalar şeklindedir. Ancak kına renkleri bununla sınırlı değildir. Çünkü her saç renginde farklı yansımalar ile karşımıza çıkmaktadır. Kestane, kumral, doğal bakır, kızıl kahve, parlak sarı gibi pek çok rengi sunmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kahverengi Saça Kına Yakmak

Bu nedenle kına yakmadan önce kına sonrası saçlarınızın ne renk alacağını analiz etmelisiniz.

Burada birkaç örnek verelim;

Saçlarınız sarı tonlarında ve beyaz yoğunlukta ise kına sonrası dumanlı açık kızıl ortaya çıkacaktır. Ancak birçok kişi bu renk tonunda saçları olsun istemez. Bu nedenle ortaya çıkacak kızıl yansımaların tonunu mutlaka önceden öğrenmelisiniz.

Altın sarısı saçlara sahip olanlar kına sonrası saçlarından doğal bakır tonlarını göreceklerdir. Açık tenlilere ve açık saç renklerine sahip olan kişilerde kına sonrası saçlar hoş bir görünüm kazanmaktadır.

Kına Renkleri

Siyah saçlarda ışıltılar olsun istiyorsanız doğal yollarla ara ara saç açma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sonrasında saça kına yakarsanız ışıltılı siyah saçlara sahip olursunuz.

Koyu kahverengi saçlar, kına ile saç boyama sonrası koyu kızıl tonlarını dönüşecektir.

Kumral saç rengine kına ile boyama yaparsanız kızıl ışıltılı koyu kahverengi kına saç saç rengine sahip olabilirsiniz.

Aslında kınanın açık tonlarda veya koyu tonlarda olmasına destek olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kına Saça Faydaları-Saç Kınası

Nasıl mı? Kına ile saç boyama öncesi kınayı hazırlarken içine koyacağınız malzemeler renk tonunu belirleyecektir.

Koyu tonlarda kına rengi istiyorsanız çay demi, ceviz kabuğu veya ceviz yaprağı suyu kullanabilirsiniz. Ayrıca siyah patlıcan kabuklarını kaynatıp elde ettiğiniz su ile kınayı hazırlayabilirsiniz. Bu ve benzeri tekniklerle kına rengini daha koyu renklerde ortaya çıkarabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde saç kınası renkleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Kına Saçı Ne Renk Yapar?

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu