Kahverengi Saça Kına Yakmak

08.08.2021
2.727
Kahverengi Saça Kına Yakmak

Kahverengi saça kına yakmak ülkemizde birçok bayanın kullandığı bir uygulamadır. Bu bağlamda kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur sorusunun cevabı kahve saça kına yakanların en çok araştırdığı konudur. Kahverengi saça kına nasıl yakılır? Kına yakmak saça faydalı mıdır? Kahverengi saça kına nasıl olur? Kına nasıl yapılır tarifi konularını birlikte inceleyelim.

Geçmişten günümüze gelen kına ile saç boyama işlemi kadınların en çok kullandığı saç boyama şeklidir. Kına, hiçbir kimyasalı bünyesinde barındırması ve geçmişe nazaran birçok farklı renk tonunu ortaya çıkarması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Kahverengi Saça Kına Yakmak

Kına ile saç boyama sırasında istenilen rengi tutturmak için saça kına tarifi malzemeleri en büyük etkendir. Kınanın içine konulan malzemeler saç rengini belirlemektedir. Kınanın içine neler konur? Zerdeçal, ceviz yaprağı, patlıcan kabuğu, mor soğan kabuğu, karadut özü, çay demi gibi malzemeler kullanarak  saçlarınızın hangi renk olacağını belirleyebilirsiniz.

Kahverengi saça kına nasıl olur

Kahverengi saça kına nasıl olur

Kahverengi Saça Kına Yakınca Ne Renk Olur?

Kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur sorusu ilk defa saçlarına kına yakacak kahverengi saçlı bayanların en çok merak ettiği sorudur. Eğer saçlarınızın renk tonunun açılmasını veya daha koyu olmasını istemiyorsanız kınayı sade kullanmalı ve aşırı derecede kına koymadan kremsi cıvık bir kına hazırlamalı ve saçlara uygulamalısınız.

Saçlarınıza kına ile bakım yapmak kına ve su kullanacaksınız. Ancak saçlarınızda renk değişikliği istiyorsanız ekstra malzemeler ile yapılan kahverengi saça kına tarifi bulunmaktadır.

Kına Nasıl Yakılır Saça- Açık Kahverengi Saça Kına

Açık kahverengi saçlara sahipseniz ve saçlarınızı koyu kahverengi yapmak istiyorsanız kına ile bunu başarabilirsiniz. Doğal koyu kahverengi saç boyası olarak kına en kolay ve zararsız saç boyama şeklidir.

Kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur

Kahverengi saça kına yakılırsa hangi renk olur

Açık kahverengi saçları koyu kahverengi yapmak için kınayı mor kuru soğan, patlıcan kabuğu, 1 kaşık çay demi, iki karanfil, bir dal adaçayı ve 2 adet ceviz yaprağı ile kaynatılmış yarım su bardağı su ile hazırlamalısınız. Bu karışımı nemli saça uyguladığınız zaman hem saçlarınızdaki kına kalıcı olacak hem de sağlıklı ve parlak koyu kahverengi saçlara sahip olacaksınız.

Koyu Kahverengi Saça Kına Yakınca Hangi Renk Olur?

Koyu kahve saça kına yakma sonrası saçlarınız büyük bir ihtimalle siyaha yakın karamel kahve şeklinde olacaktır. Yukarıdaki malzemeleri kullanarak koyu kahverengi saça kına yakarsınız saçlarınız karamel kahve veya çikolata kahve renginde olacaktır.

Kahverengi saça kına yakmak

Kahverengi saça kına yakmak

Ancak saç renginin kına ile bir ton açılmasını istiyorsanız farklı saça kına tarifi olması gerekmektedir.

Koyu kahverengi saça kına nasıl yakılır? 1 tatlı kaşığı zencefil, bir dal adaçayı ve 2 tane karanfil ile kınayı hazırlayarak nemi saçlara uyguladıktan sonra en az 5 saat beklemelisiniz. Süre sonunda koyu kahverengi saçlarınızın kına ile bir ton açıldığını ve daha parlak ve ışıltılı olduğunu göreceksiniz.

Kına yakmak saça son derece faydalıdır. Bu nedenle her bayan mutlaka ömründe bir kez dahi olsa saça kına yakmıştır.

Kınanın saçlara sağladığı yarar ve kına yakmanın püf noktaları hakkında daha detaylı bilgi arıyorsanız Saça Kına Yakmanın Faydaları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kahverengi Saça Kına Yakılırsa Hangi Renk Olur?

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu