Kestane Saç Rengi

01.04.2023
2.451
Kestane Saç Rengi

Kestane saç rengi ve kestane rengi saç boyası çerçevesinde açık kestane saç rengi, koyu kestane saç reni ilk sıradadır. Kızıl kestane saç rengi, buzlu kestane saç rengi, küllü kestane saç rengi de diğer tonlardır. Aslında bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Orta kestane saç rengi ve doğal kestane saç rengi diye uzayıp gitmektedir.

Kestane Saç Rengi ve Saç Boyası

Son yılların en çok kullanılan saç renkleri arasında yer alan kestane saç rengi hakkında merak edilenleri araştırdık.

Kestane saç renkleri açık kestane saç, kestane kahve saç ve koyu kestane saç rengi olarak ayrılmaktadır. Açık kestane saç renkleri koyu kestane saç renkleri de kendi çerçevesinde tonlamalara sahiptir.

Ayrıca dore kestane rengi ve kızıl kestane renk tonları da bulunmaktadır. Hemen hemen her cilt rengi ile uyum sağlayan kestane saç ile doğal saç renklerine kavuşabilirsiniz.

Kestane Rengi Saç

Kestane saç boyası kullanmadan önce merak edilen sorular arasında kestane saç rengi kimlere yakışır? Evde kestane saç boyası olur mu?  Kestane kahve saç rengi ve modelleri nelerdir gibi sorular yer almaktadır.

Kestane kahve saç rengi

Kestane kahve saç rengi

Günümüzde kadınlar ve erkekler saç renklerinde sık sık kestane saç tonlarına başvurmaktadır. Trend saç renkleri arasında yüzü daha güzel gösteren saç renkleri ve genç gösteren saç renkleri öne çıkmaktadır. Bu nedenle saç renkleri belirlemeden önce detaylı düşünülmelidir. Zira saç rengini beğenmediysen hemen değiştirmek o kadar da kolay değildir.

Kestane saç, tüm ten renkleri ile mükemmel uyum yakalamaktadır. Üstelik hemen herkese yakışmaktadır. Aslında kestane tonları hemen hemen her kadının kullandığı saç rengi arasında yer almaktadır.

Açık Kestane Saç Rengi

Açık kestane saç rengi, koyu saç renklerinden hoşlanmayan bayanların özellikle yaz dönemlerinde tercih ettiği saç rengidir. Kumral ve açık tenlilerde oldukça şık duran açık kestane saç rengini hiç düşünmeden dört mevsim kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

Kestane rengi saçlar da diğer saç renklerine göre farklı bir özellik vardır. Bu da açık kestane saç renginin ev koyu kestane saç renginin hemen herkese yakıştığıdır.

Birçok kişi açık kestane saç boyasını esmer ve buğday tenliye, koyu kestane saç rengini de açık tenlilere yakıştırmaktadır. Oysaki işin gerçeği böyle değildir. Sayısız seçeneğe sahip olan kestane tonları beyaz tenli, esmer ayrımı olmadan hemen hemen herkese yakışan seçeneklerdedir.

Koyu Kestane Saç Rengi

Koyu kestane saç tüm ten renkleri için mükemmel uyum yakalanmaktadır. Açık renk saçlarda ve koyu renk saçlarda rahatlıkla uygulanabilen ve kolay tutturulan saç rengi arasında yer almaktadır.

Açık saçlardan koyu renk saçlara geçmek istiyorsanız koyu kestane saç rengini düşünmenizi öneririz. Koyu kestane saç hakkında merak edilen tüm detaylara Koyu Kestane Saç Rengi Kataloğu başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kestane Saç Boyası Markaları

  • Koleston 5.4, koleston 3.4
  • Palette 5.68
  • Loreal inoa 4.0, loreal paris excellence 5.5, loreal excellence 3 loreal istense 5.52 şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Kestane saç boyası kullananlar daha çok bu saç boyası markaları arasından tercihlerde bulunduğunu belirtmektedir.

Koyu kestane saç rengi

Koyu kestane saç rengi

Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kestane rengi saç boyası ülkemizde en çok kullanılan saç renkleri arasında yer almaktadır. Bunun nedenleri arasında hemen hemen tüm ten renkleri ile uyum sağlamasıdır. Ek olarak ilk kullanım öncesi cesaret gerektirmeyen bir renk olması olarak da karşımıza çıkmasıdır.

Kestane rengi saç boyasında seçeneklerin çokluğu hemen herkese uyan seçenekler sunmaktadır.

Esmere koyu kestane saç rengi, orta kestane saç rengi ve kızıl kestane mükemmel yakışmaktadır.

Beyaz tenli kişilerde ise çok açık kestane dışındaki tüm kestane tonları rahatlıkla kullanılmaktadır. Burada dikkat edeceğiniz tek nokta ten rengi ile birlikte göz rengidir.

Özellikle ela göz, bal rengi göz, kestane rengi göz, kehribar rengi göz ve renkli gözlerde muhteşem durmaktadır. Göz makyajı da saçlar, ten rengi ile eşleşecek şekilde yapılmalıdır.

Kestane Saç Bakımı

Kestane rengi saç bakımı da diğer boyalı saçlarda olduğu gibi özen istemektedir.

Yıpranmış saçlara sahip olanlar haftalık düzenli saç maskesi kullanmalıdır.

Ayrıca saç kremi ve şampuanı da boyalı saçlar ve saç özelliklerine göre tercih edilmelidir.

Kestane Rengi Boya Evde Yapılır Mı?

Bu kadar çok kullanılan ve beğenilen kestane rengi saçlar evde yapılabilir mi? Evet, evde kestane rengi saç boyası kullanılarak saç boyama yapılabilir. Özellikle açık renklerde saçlara sahipseniz sadece boya ile kestane saçlara ulaşabilirsiniz.

Ancak siyah gibi koyu renk saçlara sahipseniz açıcı kullanmadan saçlarınızda kestaneye dönüştürmeniz zor olacaktır. Bu nedenle ilk defa kestane rengi saç boyası kullanacaksanız hiç riske girmeden kuaförde saç boyama yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kestane Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Zira saç renginin tonuna göre kullandığınız saç boyası numaraları değişecektir. Yani kutunun üzerindeki renginin tutması için saç renginizin tonunun iyi eşleştirilmesi gerekmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde kestane rengi saç tonları ile boyanan bu senenin saç modası görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek beğendiğiniz tonu belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kestane Saç Rengi Tonları

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu