Tarz Kadın

Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

07.08.2021
1.576
Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

Açık kestane saç rengi kataloğu başlıklı yazımızda açık kestane saç rengi hakkında merak edilen bilgiler vereceğiz. Açık kestane saç renkleri nasıl bir renktir, açık kestane rengi nasıl elde edilir, açık kestane rengi saç kimlere yakışır gibi soruların cevaplarını birlikte göreceğiz. Ayrıca açık kestane dore, küllü açık kestane, açık kızıl kestane saç renkleri hakkında da bilgiler ve görseller paylaşacağız.

Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

“Saç rengimi ne yapmalıyım” sorusu saç boyası yapmadan önce kadınların kendisine en çok sorduğu soruların başında gelir. Cilt alt tonuna göre saç rengi belirlemek her zaman en doğru sonuçları almanızı sağlar.

Açık kestane rengi saç boyası

Açık kestane rengi saç boyası

Günümüzde saç renklerinin belli tonları mevcuttur. Bu da hemen hemen her cilt alt tonuna uygun bir saç rengini bulma imkanı sunar.

Açık Kestane Saç Boyası Nasıl Bir Renk?

Geçtiğimiz senenin ve bu senenin saç boyası renkleri arasında açık kestane saç renginin öne çıktığını görüyoruz. Açık kestane rengi saç, saçları parlak ve canlı göstermesinin yanı sıra dört mevsim kullanılan saç rengi olarak da öne çıkmaktadır.

Özellikle beyaz saç kapatıcı saç boyası arayanlar dört mevsim açık kestane saç boyasının kapatıcılığından yararlanmaktadır.

Soluk ten rengine sahipseniz açık kestane saç rengi ile yüzünüze daha fresh ve aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Açık Kestane Rengi Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Evde açık kestane saç rengi ile saç boyamak isteyenler bunu nasıl yapacağını öğrenmek için açık kestane rengi nasıl elde edilir sorusunu araştırmaktadır.

açık kestane rengi saç

açık kestane rengi saç

Kaliteli boya markaları tarafından üretilen açık kestane saç boyası alınarak kutu üzerindeki talimatlara birebir uyularak evde açık kestane saç boyası uygula uygulayabilirsiniz.

30-40 dakika bekletilen açık kestane rengi saç boyası ılık su ile yıkanmalı ve nazikçe kurutulmalıdır.

Saç renginiz açık kestane rengi saç boyası ile kapanmayacak gibi ise veya saç boyasının tam tutmasını istiyorsanız kestane, ilk açık kestane saç boyası kullanımını kuaförde yapmanızı öneriyoruz.

Açık Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Doğal koyu saç renklerine sahip olan kişiler açık kestane saç rengini rahatlıkla kullanabilir ve ciltlerinde taşıyabilirler. Esmere yakışan saç renkleri ile buğday tenlilere yakışan saç renkleri arasında ilk sıralarda açık kestane saç rengi gelmektedir.

Açık kahve tonları arasında yer alan açık kestane, buğday ve esmer tenlilerin ciltlerine daha ışıltılı ve daha aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır.

Koyu saç rengine sahip olanların açık ten rengine sahip olmaları gerekir. Bu kural saç renginin ve ten renginin daha dikkat çekici olmasını sağlar. Açık ten rengine sahip olanlar ise koyu saç renklerine kullanmaları gerekmektedir. Ancak açık kestane rengi saçlar esmer ve buğday tenlilere de yakışarak tenlerine ışıltı katmaktadır.

Açık kızıl kestane

Açık kızıl kestane

Açık Kızıl Kestane

Esmer tenliden küçük ten rengine kadar tüm ten renkleri açık kızıl kestane saç rengi ne rahatlıkla kullanabilir. Ten renginin daha da öne çıkmasını isteyen kişiler açık kızıl kestane rengi saçlarla bunu başarabilirler.

Açık Kestane Dore

Açık kestane saç rengini ilkbahar yaz sezonunda kullanacaksınız açık kestane dore rengini öneriyoruz. Açık renk cilt alt tonuna sahip olanlar dore saç renkleri arasında yer alan açık kestane dore ile ışıltılı ve yıldız gibi parlayan saçlara sahip olabilirler.

Açık kestane dore

Açık kestane dore

Küllü Açık Kestane

Açık kestane rengi kullanmak istemeyen esmer ve buğday tenliler küllü açık kestane saç rengini kullanabilirler.

Daha doğal ve naturel saç rengi arayanlar açık küllü kestane ile hedeflerine ulaşabilirler. Özellikle orta yaş ve ileri yaş saç renkleri arasında yer alan küllü açık kestane beyaz kapatan saç renkleri arasında da ilk sıralarda yer almaktadır.

Küllü açık kestane

Küllü açık kestane

Küllü açık kestane saç rengi kullananlar beyaz kapatma için saç boyası dışında modern saç renkleri olarak da küllü açık kestane rengi saç boyası önermektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde açık kestane rengi saç renkleri arasından derlediğimiz görselleri daha fazla detay için sunuyoruz. Resim galerisini inceledikten sonra görüş ve önerilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi Açık Kestane Rengi

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu