Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

09.10.2023
2.082
Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

Açık kestane saç rengi başlıklı yazımızda doğal açık kestane saç rengi hakkında da merak edilen bilgiler vereceğiz. Açık kestane saç renkleri nasıl bir renktir, açık kestane rengi nasıl elde edilir, açık kestane rengi saç kimlere yakışır gibi soruların cevaplarını birlikte göreceğiz. Ayrıca açık kestane dore, küllü açık kestane, açık kızıl kestane saç renkleri hakkında da bilgiler ve görseller paylaşacağız.

Açık Kestane Saç Rengi Kataloğu

Açık kestane saç rengi, açık küllü kestane saç rengi ve doğal açık kestane saç renkleri çok kullanılan saç renkleridir. “Saç rengimi ne yapmalıyım” sorusu saç boyası yapmadan önce kadınların kendisine en çok sorduğu soruların başında gelir. Özellikle cilt alt tonuna göre saç rengi belirlemek en doğru sonuçları almanızı sağlayacaktır.

Açık kestane rengi saç boyası

Açık kestane rengi saç boyası

Günümüzde saç renklerinin belli tonları mevcuttur. Bu da hemen hemen her cilt alt tonuna uygun bir saç rengini bulma imkanı sunar.

Açık Kestane Saç Boyası Nasıl Bir Renk?

Geçtiğimiz senenin ve bu senenin saç boyası renkleri arasında açık kestane saç renginin öne çıktığını görüyoruz. Açık kestane rengi saç, saçları parlak ve canlı göstermesinin yanı sıra dört mevsim kullanılan saç rengi olarak da öne çıkmaktadır.

Özellikle beyaz saç kapatıcı saç boyası mı arıyorsunuz? O halde dört mevsim açık kestane saç boyasının kapatıcılığından yararlanabilirsiniz.

Soluk ten rengine mi sahipsiniz? O halde açık kestane saç rengiyle yüzünüze daha fresh ve aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Açık Kestane Rengi Saç Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Evde açık kestane saç rengiyle saç boyamak mı istiyorsunuz? O halde açık kestane rengi nasıl elde edilir sorusunu araştıralım.

açık kestane rengi saç

açık kestane rengi saç

Kaliteli boya markaları tarafından üretilen açık kestane saç boyası alın. Kutu üzerindeki talimatlara birebir uyarak evde açık kestane saç boyası uygula uygulayabilirsiniz.

30-40 dakika bekletilen açık kestane rengi saç boyası ılık su ile yıkanmalı ve nazikçe kurutulmalıdır.

Saç renginiz açık kestane rengi saç boyası ile kapanmayacak gibi ise veya saç boyasının tam tutmasını istiyorsanız kestane, ilk açık kestane saç boyası kullanımını kuaförde yapmanızı öneriyoruz.

Açık Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Doğal koyu saç renklerine sahip olan kişiler açık kestane saç rengini rahatlıkla kullanabilirler. Üstelik ciltleri daha aydınlık ve parlak görünecektir. Esmere yakışan saç renkleri ile buğday tenlilere yakışan saç renkleri arasında ilk sıralarda açık kestane saç gelmektedir.

Açık kahve tonları arasında yer alan açık kestane, buğday ve esmer tenlilerin ciltlerine de yakışmaktadır. Esmer ve buğday tenlilerin ciltlerine daha ışıltılı ve daha aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır.

Koyu saç rengine sahip olanların açık ten rengine sahip olmaları gerekir. Bu kural saç renginin ve ten renginin daha dikkat çekici olmasını sağlar. Açık ten rengine sahip olanlar ise koyu saç renklerine kullanmaları gerekmektedir. Ancak açık kestane rengi saçlar esmer ve buğday tenlilere de yakışarak tenlerine ışıltı katmaktadır.

Açık kızıl kestane

Açık kızıl kestane

Açık Kızıl Kestane

Esmer tenden açık ten rengine kadar tüm ten renkleri açık kızıl kestane saç rengini kullanabilir. Ten renginin daha da öne çıkmasını isteyen kişiler açık kızıl kestane rengi saçlarla bunu başarabilirler.

Açık Kestane Dore

Açık kestane saç rengini ilkbahar yaz sezonunda kullanacaksanız açık kestane dore rengini öneriyoruz. Çok açık renk cilt alt tonuna mı sahipsiniz.? O halde dore saç renkleri arasında yer alan açık kestane dore kullanabilirsiniz. Böylece ışıltılı ve yıldız gibi parlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Açık kestane dore

Açık kestane dore

Küllü Açık Kestane | Küllü Kestane Saç Rengi

Açık kestane rengi kullanmak istemeyen esmer ve buğday tenliler küllü açık kestane saç rengini kullanabilirsiniz. Açık küllü kestane ile açık saç renkleri arasından en güzel seçimi yapmış olacaksınız.

Daha doğal ve naturel saç rengi arayanlar, açık küllü kestane ile hedeflerine ulaşabilirler. Çünkü doğal kestane saç rengi arasında ilk sırlarda açık kestane vardır. Özellikle orta yaş ve ileri yaş saç renkleri arasında küllü açık kestane beyaz kapatan saç renklerindendir. Üstelik orta yaş için daha genç görünüm demektir.

Küllü açık kestane

Küllü açık kestane

Küllü açık kestane saç rengi kullananlar beyaz kapatma için saç boyası dışında modern saç renkleri olarak da küllü açık kestane rengi saç boyası önermektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde açık kestane rengi saç renkleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Resim galerisini inceledikten sonra görüş ve önerilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi Açık Kestane Rengi

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu