Katlı Saça Fön Modelleri

07.07.2022
1.649
Katlı Saça Fön Modelleri

Katlı saça fön modelleri başlıklı yazımızda katlı saçlar için saç modelleri ve yapılışları çerçevesinde tatlı fen modelleri paylaşacağız. Katlı kesim fön modelleri, özellikle ince saçlara sahip olan kişilerin kullandıkları saç stilleri arasındadır. Çünkü katlı kısa saç ve modelleri ve katlı uzun saç fön modelleri ile saçlar daha hacimli görünür. Böylece ince ve seyrek saçlar daha bakımlı ve daha dolgun görünmektedir.

Katlı Saça Fön Modelleri Nelerdir Kadın

Geçmişte sen modelleri denilince akla dümdüz, pürüzsüz saçlar gelmekteydi. Oysaki günümüzde saç trendleri arasında fazla uğraştırma ya doğal görünümlü saçlar öne çıkmakta.

Katli-kesim-fon-modelleri

Katlı kesim fön modelleri

Tam da bu noktada katlı sen modelleri dikkat çekmektedir. Kısa ve uzun katlı saça en çok kullanılan fön modeli kırık fön olarak karşımıza çıkmaktadır.

Katlı kesim fön modelleri arasında yer alan kırık fönü isterseniz kuaförde isterseniz de evde yaptırabilirsiniz.

Katlı Saça Kırık Fön Nasıl Çekilir?

Kırık fen de asıl amaç saçların tepe kısmının düz uç kısımlarının hafif dalgalı olmasıdır. Bunun için maşa yardımıyla saç uçlarına hafif dalgalar yapabilirsin.

Ancak, maşa ile yapılan saç ucunun dalgaları doğal formda olmalıdır. Bu işlevi fön makinesi ve fırça ile de yapabilirsiniz

Kırık fön denilince akla fırçaya dolanan saçlara ısı uyguladıktan sonra fırçayı kıvırarak çıkarmak gelmektedir. Aslında kırık fön denilince birçok kişinin aklına bukleli saçlar gelmektedir. Oysa katlı saça kırık fön, saça kıvırcık bir görünüm kazandırmaz. Aksine sadece saç uçlarında belirgin su dalgasını andıran stiller sunar.

katli-Orta-boy-sac-fon-modelleri

katlı Orta boy saç fön modelleri

Katlı Kısa Saç Fön Modelleri

Kırık fön tekniği ile kısa  katlı saçlara da fön çekebilirsiniz. Çünkü kısa saç şekillendirme teknikleri arasında en pratik olan kırık föndür. Böylece büyük değişimler yakalayabileceğiniz katlı kısa saç stilleri ne sahip olabilirsiniz.

Kısa saça kırık fön tekniğinde maşa veya fırça kullanarak saçları ara ara dalga verebilirsiniz. Doğal duracak su dalgası tarzı dalgalar vermeye özen göstermelisiniz.

Katlı Kesim Fön Modelleri Kimlere Yakışır?

Saç kesimleri arasında önemli bir yere sahip olan katlı kesim saçlar uygun yüz tipi ile kullanılmalıdır. Böylece katlı saça yapılan fön modelleri tüm saç kadınlarında kusursuz duracaktır.

Kısa katlı saça fön yanında uzun katlı saç modelleri de yapılmaktadır. Yüz şekline göre kırık fen dalgalarının sıklığına karar verebilirsiniz.

Katli-saclar-icin-sac-modelleri-ve-yapilislari

Katlı saçlar için saç modelleri ve yapılışları

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kısa Katlı Saç Modelleri 

Daha önce evde hiç kırık fen tecrübeniz yoksa ilk deneyimi kuaförde yaşamanızı öneririz. Çünkü kırık fen çok basit gibi görünse de dikkatli yapılmadığı zaman kötü sonuçlar doğurmaktadır. Hafif hareketli ve kırık fönlü saçlar orta uzunlukta katlı saçlarda kusursuz durmaktadır.

Orta uzunlukta katlı küt saç saça fön, düz saça kırık fön veya hafif dalgalı saça kırık fön tekniği kullanabilirsiniz. Hemen hemen tüm yüz şekillerine uyumlu olan tatlı orta boy saçlar modelleri ile en kısa zamanda tanışmamızın.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en trend kadın tatlı saç modelleri için katlı saç fön görselleri paylaşılmıştır. Resim ve derisini inceleyerek daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Katlı Kesim Fön Modelleri

,

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu