Karamel Saç Rengi | Karamel Tonları Nelerdir, Kimlere Yakışır

11.12.2023
3.562
Karamel Saç Rengi | Karamel Tonları Nelerdir, Kimlere Yakışır

Karamel Saç Rengi ve karamel tonları arasında karamel kahve saç rengi, bal karamel saç rengi, altın karamel saç rengi gelmektedir. Ayrıca krem karamel saç rengi, bakır karamel saç rengi, koyu karamel saç rengi de öne çıkmaktadır. Açık karamel saç rengi de diğer karamel saç tonları gibi öne çıkmaktadır.

En çok kullanılan saç boyası renkleri arasında karamel rengi saç gelmektedir. Bugünkü yazımızda bahsettiğimiz karamel saç renklerinden bahsedeceğiz. (soğuk karamel saç rengi ve sıcak karamel saç rengi)

Daha fazla detay arayanlar yazımızın sonunda derlediğimiz yeni sezon karamel saç boyaları görsellerini inceyebilirler.

Karamel Saç Rengi ve Karamel Tonları Nelerdir?

Karamel saç rengi kadınların son zamanlarda en çok kullandıkları saç renkleri arasında yer almaktadır. Son dönemlerde ünlülerin saç renkleri olarak da karamel saç renkleri arasından seçimler yapılmaktadır.

Karamel saç rengi kataloğu

Karamel saç rengi kataloğu

Küllü Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi ve tonları arasında en çok kullanılan karamel tonudur. Farklı saç renklerine denemeyi seviyorsanız, küllü karamel saç rengi ile farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Küllü ton karamel saç rengi, saçlarda farklı bir ahenk ve farklı bir tarz arayan kişilerin favorisidr.

Küllü karamel saç

Bu senenin Küllü karamel saç

Küllü karamel kimlere yakışır?

Açık tenli ve soğuk cilt alt tonuna sahipseniz küllü karamel saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabında siz de vardınız. Karamel tonlarının hemen hemen hepsinin esmere yakışan saç renkleri arasında olduğunu unutmayın! Tüm ten renkleri! Küllü karamel saç boyası ile çok daha tarz dinamik görüneceksiniz.

Karamel Kahve Saç Rengi

Karamel saç boyası çerçevesinde doğal karamel renk tonları da mevcuttur. Özellikle doğal saç görünümü arıyorsanız hazır olun! Karamel kahve saç boyası tam da size göre bir seçenektir.

Hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlayan kahve karamel saç rengi ile kusursuz görüneceksiniz.

Karamel kahve saç boyası

Karamel kahve saç boyası

Bal Karamel Saç Rengi

Acik karamel sac denilince birçok kişinin aklına bal karamel rengi saçlar gelmektedir. Karamel saç boyaları arasından en çok kullanılan bal karamel saç rengi, eminiz emin ki sizlerin de hoşuna gidecektir.

Son zamanlarda trend olan ve her geçen gün daha da çok konuşulan bal karamel saç rengi dört mevsim kullanılmaktadır.

Bal karamel kimlere yakışır? Bal karamel saç rengi sıcak cilt alt tonuna sahip herkese yakışarak kusursuz bir görünüm sunmaktadır. Özellikle bakır ve bronz aksesuar ile daha da etkileyici görüneceğinizi unutmayın!

Bal karamel saç rengi

Bal karamel saç rengi

Altın Karamel Saç Rengi

Karamel saç tonları arasında olan altın karamel, geniş kullanıcı kitlesine sahiptir. Aslında tüm ortamlarda dikkat çekmek istiyorsanız altın karamel saç renkleri ile bunu sağlayabilirsiniz.

Solgun ve mat saçlardan sıkıldıysanız en kısa zamanda altın karamel saç renginin ışıltısı ile tanışmalısınız.

Altın karamel saç rengi

Altın karamel saç rengini düşünebilirsiniz

Altın Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır? Aslında altın karamel saç boyası esmer ten ve buğday tene çok yakışmaktadır. Çok açık tenli kişilere altın karamel yerine krem karamel saç boyası kullanmaları daha doğru olacaktır.

Altın karamel nasıl elde edilir? evde yapılır mı? kimlere yakışır ve daha fazlası için Altın Karamel Saç Rengi-Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımıza göz atın!

Esmer tene ve buğday tene sahipsiniz kesinlikle ve kesinlikle altın karamel saç rengini denemelisiniz.

Koyu Karamel Saç Rengini İncelediniz mi?

Saç renklerinde havalı bir değişim için koyu karamel saç rengine daha dikkatli bakmalısınız. Çünkü buğday veya  esmerseniz ve hangi saç rengi bana yakışır diyorsanız, sözümüz size. Sıcak saç renkleri arasında yer alan koyu karamel ile daha havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yoğun karamel saç rengini sevenler, ten rengi ile uyum doğrultusunda koyu karameli düşünmelidir. Özellikle koyu ten rengine sahip olanlar mutlaka denemelidir.

Koyu karamel saç

Koyu karamel saç

Açık Karamel Saç Rengi

Karamel saç rengi, sizi daha da havalı gösterecek karamel saç tonlarına sahiptir. Canlı ve parlak saçlar olarak tercih edilen karamel saç açık tonu bulunmaz kaftan diyebiliriz. Özellikle kumral saç rengine sahipseniz açık karamel saç rengini dip boyası derdi olmadan kullanabilirsiniz.

Karamel saç tonu arasında önemli bir yere sahip olan acik karamel sac, en çok kullanılan saç renkleri arasındadır.

Açık karamel renk saç tonu çok seçenekli olduğu için birçok ten renginde olduğu gibi sizinde ten renginize kusursuz duracaktır. İçerisinde kızıllık bulunan açık karamel sac rengini özellikle açık tenlilere öneriyoruz. Ek olarak içinde altın sarı karamel tonları bulunduran karamel sac boyasi ise esmer ve buğday tenlilere öneriyoruz.

Karamel saç boyasi, tüm saç boyası markaları tarafından açık karamel saç boyası ve koyu karamel saç boyası şeklinde sunulmuştur. Ayrıca bakır karamelinden kahve karameline kadar seçenekleri vardır. Ancak markaların karamel saç boyası numaraları farklıdır. Saç renginizin girdiğiniz tüm ortamlarda beğenilmesi için karamel tonlarını incelemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kumral Karamel Saç Renk Kataloğu

Karamel Saç Boyasi Numaraları

  • Loreal Paris karamel kahve 6,32-
  • Wella koleston kumral karamel 7.3-
  • Sea color  karamel saç boyası 8/73 –
  • Maxx deluce golden koyu karamelli
  • Garnier color altın karamel 7.3 –
  • Renna koyu karamel 6.73 ve benzeri sayısız marka bulunmaktadır.

Saç tipi ve saç renginizin uygunluğu çerçevesinde kaliteli markaların saç boyalarını kullanabilirsiniz. Böylece kolay akmayan ışıltılı karamel sac renkleri  sizinle olacaktır.

karamel tonları

En güzel karamel tonları

Karamel Saç Modelleri

Karamel tonları kıvırcık saçlardan düz saçlara kadar tüp saç tiplerinde kusursuz görünüm sunmaktadır.

Cilt alt tonuna göre sıcak karamel veya soğuk karamel saç rengini bularak etkili bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Karamel renk tonlarının dalgalı uzun ve hacimli saçlarda sunduğu görünüm ise mükemmeldir. Ancak uzun saç kullanamıyorsanız kısa saçlarla da karamel tonlarını kullanabilirsiniz.

Maşalı saç, röfleli saç, dalgalı saç, düz saç, örgülü saç ve diğer saç modellerini kullanabilirsiniz.Tabi ki yüz şekline uygunluğu unutmadan!

Okurlarımız buna da baktı ⇒Karamel Röfle Saç Modelleri

Aşağıdaki galeride karamel rengi saçların görselleri sunulmuştur. Görsellere göz atarak bile birçok detayı fark edebilirsiniz. Böylece saha doğru karamel tonunu seçebilirsiniz.

Resim Galerisi: Karamel Saç Renkleri Ve Tonları Nelerdir? Kimlere Yakışır

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu