Tarz Kadın

Kahverengi Karamel Saç Rengi

25.08.2020
2.531
Kahverengi Karamel Saç Rengi

Kahverengi karamel saç rengi son dönemlerin en çok beğenilen saç renkleri arasında yer almaktadır. İçindeki ışıltılar nedeniyle kullanıcısına çok güzel bir hava katan, yüzüne berrak, canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandıran karamel kahve rengi saç önümüzdeki dönemlerde de sıklıkla kullanılacak gibi duruyor.

Bugün sizlere kahverengi karamel saç rengi kimlere yakışır? Kahverengi karamel saç rengi evde tutturulur mu? Karamel kahve saç bakımı nasıl olur gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Kahverengi Karamel Saç Rengi

Karamel kahve saç soğuk günlerde de sıcak günlerde de kullanılabilen saç renkleri arasında yer almaktadır. Saçlarınızı karamel kahve ile boy attığınız anda yüzünüzdeki enerjiye ve canlılığa inanamayacaksınız.

kahve karamel saç renkleri

Kahverengi Karamel Saç Kimlere Yakışır?

Karamel kahve saç rengi kimlere yakışır? Karamel saç boyası tonları kadınlar tarafından çok sevildi. Koyu karamel kahve saç rengini bronz tenlilere ve esmerlere daha çok yakışmaktadır. Açık kahverengi karamel saç ve bakır kahve rengi karamel saç ise açık tenli ve açık buğday tenli kişilere daha çok yakışmaktadır.

Aslında kahverengi karamel saç renkleri arasında size uygun bir tonu mutlaka bulursunuz.

Örneğin açık ten rengine sahip olanlar kahverengi karamel yerine krem karamel saç rengini kullanabilirler. Buğday tenlilere yakışan saç renkleri arasında ise bal karamel saç rengi gelmektedir. Esmere yakışan saç boyası olarak ise altın karamel saç rengini görüyoruz.

Kahverengi saçlarınız varsa ten renginize uyum yakalamak için yukarıdaki renklerde saça ışıltı attırma işlemi öneriyoruz.

kahverengi karamel saç rengi

Kahverengi Karamel Saç  Evde Nasıl Yapılır?

Evde saç boyası rengini tutturmadan önceden deneyimli iseniz çok da zor değildir. Ancak ilk defa kahverengi karamel saç boyası işlemini evde uygulayacaksınız daha önceden saç boyama işlemini evde yapmış bir arkadaşınızdan destek almalısınız.

Eğer açık renk saçlara sahipseniz, örneğin, kumral saç veya sarı saç rengine sahipseniz güzellik marketlerinden temin edeceğiniz kahverengi karamel saç rengini direkt kullanarak kahverengi karamel saçlara kavuşabilirsiniz.

Ancak saçları koyu kahverengi veya siyah ise saç açma işlemi yapacağınız için biraz daha zahmetli olacaktır. Evde daha önce saç açma işlemi yapmadı iseniz mutlaka bir bilenle yapmalısınız. Saç açma işlemi yapıldıktan sonra karamel kahve saç boyası ile saç boyama işlemi yaparak karamel saç rengine kavuşabilirsiniz.

karamel çikolata kahve saç rengi

Kahverengi Karamel Rengi Saç Bakımı

Hangi saç rengi olursa olsun boyalı saçlarda saç bakımı son derece önemlidir. Boyalı saç bakımı ile saçlarınız ilk günkü canlılığını ve güzelliğine uzun süre koruyacaktır. Bu nedenle kahverengi karamel saç bakımı da bir nevi zorunludur diyebiliriz. Tabii saçın parlaklığını, ışıltısını ve güzelliğini uzun süre korumak istiyorsanız.

Kahverengi karamel saç bakımı için saç bakım yağı özlü, bal özlü ve fındık özlü saç bakım kremleri kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bu bakım kremlerinden size hangisi uygunsa onu kullanmanız gerekmektedir.

Karamel kahve saç bakımında boyalı saçlara özel şampuan kullanmalısınız. Ayrıca haftada 2 veya 1 defa renk koruyucu saç maskesi yapmalısınız. (bu işlem saçınızın yağ yapma oranına göre değişmektedir, eğer saçlarınız çok yağlanıyorsa haftada iki, az yağlanıyorsa haftada bir kez yapmanız yeterlidir)

Saç bakım kremleri ile saçları her zaman yumuşak, parlak ve bakımlı görüneceği gibi saç boyası akma işlemi de gerçekleşmeyecektir.

Aşağıda kahverengi karamel saç görsellerini size en çok yakışan tonu ve modeli bulmanız için yayınlıyoruz. Mutlaka incelemelisiniz.

Resim Galerisi: Karamel Kahve Saç Kimlere Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Okul İçin Saç Modelleri-En Güzel ve En Kolay Modeller 2024 başlıklı yazımızda En Güzel Ve Kolay Okul Saç Modelleri Yapımı ve okul saç modelleri kızlar için hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu