Kalıcı Dudak Makyajı Nedir Nasıl Yapılır Zararları

05.09.2022
1.062
Kalıcı Dudak Makyajı Nedir Nasıl Yapılır Zararları

Kalıcı dudak makyajı  nedir nasıl yapılır zararları  nelerdir? Diğer adıyla kalıcı makyaj dudak renklendirme son dönemler bayanların en çok merak ettiği konular arasındadır. Dudak makyajı kadınların en çok özen gösterdiği makyaj teknikleri arasında yer almaktadır.

Dudak kalıcı makyaj yaptırmadan önce kalıcı dudak makyajı nedir, kalıcı dudak makyajı silme nasıl yapılır konularını inceleyin deriz.  Ayrıca kalıcı dudak makyajı boyaları ile birlikte bayan kalıcı dudak makyajı zararları var mıdır sorusunun cevabını göreceğiz.

Kalıcı Dudak Makyajı Nedir Nasıl Yapılır Zararları

Dudak renklendirme kalıcı makyaj nedir?  Özellikle solgun ve pörsümüş dudakların özel makyaj tekniği ve boyası ile dudakların renklendirilmesidir. Yani dudakların sürekli canlı ve bakımlı görünmesini sağlayan özel kalıcı makyaj boyası ile yapılan makyaj tekniğidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Hint Kadınları Saç Bakımı Sırları Nelerdir?

Kalici-dudak-makyaji-yaptiranlarin-yorumlari

Kalıcı dudak makyajı yaptıranların yorumları

En güzel dudak makyajı arasında yer alan kalıcı dudak makyajı ile dudakları daha dolgun, daha genç ve daha canlı görünüm kazanır. Özel dudak renklendirmesi ile tüm bunların yanında dudaklar doğal renginde daha sağlıklı ve canlı durur.

Kalıcı Dudak Makyajı Ne Zaman Gereklidir?

Yaşın ilerlemesi ile dudaklar canlılığını ve dolgun görünümünü kaybeder. 25 li yaşlardan sonra dudaklarda ortaya çıkan sorunlar yaşın ilerlemesiyle daha da artar.

Tüm bunların önüne geçmek ve dudakları sürekli dolgun ve sağlıklı göstermek için dudak çizimi makyaj olarak da bilinen kalıcı makyaj düşünebilirsiniz.

Kalıcı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak renklendirme nasıl yapılmaktadır? Gelişen teknoloji ile birlikte kalıcı makyaj tekniği ile yapılan dudak renklendirmede kişinin doğal dudak renginin kalıcı olarak kalması sağlanır.

Kalici-makyaj-dudak-renklendirme

Kalıcı makyaj dudak renklendirme

Günümüzde birçok makyaj doğal dudak rengi dışında nasıl bir renk istediğiniz konusunda da etkin ve doğru karar için yardımcı olmaktadır.

Kalıcı dudak makyajı öncesi doğal dudak renginin kalmasını isteyenler bunu mutlaka uzmana belirtmelidir. Böylece daha doğru bir şekilde isterseniz doğal, isterseniz de farklı bir renkte kalıcı dudak renklendirme yapılmaktadır.

Dudak Renklendirme Sonrası Ruj Sürülür Mü?

Kalıcı dudak makyajı veya kalıcı dudak renklendirme dudağın tamamına, dudak içine veya dudak kontürü şeklinde yapılmaktadır.

Bu nedenle bu işlemi yaptırdığınız yerde ne kadar süre ruj kullanmamanız gerektiğini sormalısınız. Çünkü kalıcı dudak renklendirme de bir süre ruj kullanılmamaktadır.

Kalıcı Dudak Makyajı Yaptıranların Yorumları

Dudak renklendirme sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Dudak renklendirme yaptıranların yorumları uzman tavsiyeleri ile de hemen hemen uyumludur.

İlk 3-4 gün dudaklara su değdirilmemesi gerekmektedir. Sıvı tüketileceği zaman mutlaka pipet kullanılmalıdır.

Kalici-makyaj-dudak-boyalari

Kalıcı makyaj dudak boyaları

Operasyon öncesi uçuk kremi ve operasyon sonrasında da üç dört gün uçuk kremi önerilmektedir. Çünkü vücudunda uçuk virüsü taşıyanların dudağının tamamını kaplayan bildiği belirtilmektedir.

En az 10 gün dudak ile sert hareketlerden kaçınılmalıdır. (balon şişirme, öpüşme gibi)

Kalıcı dudak makyajı sonrasında düzenli olarak uzmanın önerdiği krem kullanılmalıdır. Birçok uzman E vitamini içerikli krem, vazelin ve buna benzer kremleri önermektedir. Burada önemli detay dudakların asla kurutulması ve sürekli nemli tutulmasıdır.

Dudak renklendirme kalıcı dudak makyajı sonrası görülen şişlik ise soğuk kompres ile sakinleştirmek nedir.

Kalıcı Dudak Makyajı Dudakta Ne Kadar Kalmaktadır?

Dudak renklendirme dövme tekniği ile yapılan bir işlemdir. Ancak dövme ile farkı sadece derinin üst katmanlarında kalmasıdır.

Bu özelliğinden dolayı kalıcılığı 1 ila 3 yıl arasında değişmektedir. Dudak renklendirmenin kalıcılığı düzenli yapılan dudak bakımına, kalıcı makyaj dudak boyası na göre değişmektedir.

Tüm bunların dışında dudak yapısı ve işlemini şekli sürede değişken niye neden olmaktadır. Ortalama 1,5 saat süren kalıcı dudak makyajını dudaklarını sürekli canlı ve dolgun göstermek isteyen kişiler kullanabilir.

Kalici-dudak-makyaji-zararlari

Kalıcı dudak makyajı zararları

Kalıcı Dudak Makyajı Zararları

Uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman herhangi bir zararı görülmemiştir. Ancak bazı hassas ciltli kişilerde bazı sıkıntılar görülmüştür. Kabarma, ciltte çatlama, lokal enfeksiyon gibi… Ayrıca kalıcı makyaj silme sonrasında ise bazı izlerin kaldığı görülmüştür.

Resim Galerisi: Dudak Renklendirme

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu