Hint Kadınları Saç Bakımı Sırları Nelerdir?

03.08.2022
1.012
Hint Kadınları Saç Bakımı Sırları Nelerdir?

Hint kadınları saç bakımı Sırları konusunda uzman oldukları bir gerçek. Çünkü Hintli kadınların dolgun, bakımlı, gür ve uzun saçlarını bilmeyen yoktur. Hintli kızların saçları gibi kusursuz saçlarınız olsun istiyorsanız yazımızın detaylarındaki Hintli kadınların saç bakımı sırlarına mutlaka göz atın. Doğadan gelen ürünler ile yapılan saç bakımları sonucunda saçlarınız, Hintli kadınların saçları kadar muhteşem olacaktır.

Hint Kadınları Saç Bakımı Sırları Nelerdir?

Güçlü ve sağlıklı saçlar her zaman kıskanılan saçlardır. Işıl ışıl parlayan sağlıklı saçlar için Hintlilerin saç bakımı incelemesini sizler için yaptık.

Hintlilerin Saç Bakım Sırları Campisai

Baş masajı olarak bilinen campisai, Hindistan’da yüzyıllardır kullanılan saç masajı tekniğidir. Bakımlı ve gür saçlara sahip olmanın en önemli yolunun baş masajından geçtiğine inanılmaktadır.

Badem-yagi-ve-hint-yagi-sac-bakimi

Badem yağı ve hint yağı saç bakımı

Campisai nasıl yapılmalıdır? Fesleğen yağı, Hint yağı, badem yağı, argan yağı ve diğer aromatik saç bakım yağları kullanılır. Saç yapısına ve saç yoğunluğuna uygun bitkisel yağ, saç derisine uygulanayarak masaj yapılmalıdır.

(Hint baş masajı) campisai masajı faydaları nelerdir? Bu masajla bedeni toksinlerden arındırarak hücre dokusu beslenir. Saç derisindeki kan dolaşımı hızlanır. Bununla birlikte saç kökleri beslenerek daha hızlı ve daha sağlıklı uzar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Hintliler Saçlarına Nasıl Bakım Yapıyor?

Hintli kadınların saç bakımı arasında ilk sırada bitkisel yağların doğru teknikle kullanılması gelmektedir. Saç yoğunluğuna ve saç tipine uygun aromatik yağ ile saç diplerine düzenli masaj yapılır. Bu masaj, kuru saçlar da her banyodan sonra yağlı saçlarda haftada bir kez yapılmaktadır.

Hint Saç Bakım Yağı Hindistan Cevizi Yağı

Hintli kadınların saç beyazlamasını önleyen baş masajı yağı Hindistan cevizi yağı olarak bilinmektedir. Saçların uzamasını kolaylaştıran, saç beyazlamasını geciktiren Hindistan cevizi yağını haftada bir kez kullanmalısınız.

Hint-kadinlari-sac-bakimi-sirlari

Hint kadınları saç bakımı sırları

Hintlilerin Saç Bakım Yağları-Fesleğen Yağı

Saçların gür ve parlak olması için fesleğen yağı ile haftada bir kez Hint baş masajı yapmalısınız. Çok daha etkili ve hızlı sonuç vermesi için fesleğen yağı içerisine susam yağı  ve jojoba yağı eklemelisiniz. Ilık şekilde saç diplerine uyguladıktan sonra saç derisinin nefes aldığını ve kan dolaşımının hızlandığını fark edeceksiniz.

Badem Yağı Hint Yağı Saç Bakımı-

Hint yağı, içeriğindeki E vitamini özelliği ile tek başına bile besleyici ve onarıcı özelliği vardır. Ancak badem yağı ile birlikte kullanıldığı zaman çok daha etkili sonuçlar verir. Saçı canlandırmak, parlaklık kazandırmak ve yıpranan saçları onarmak için önerilmektedir.

Haftada bir kullanılan Hint yağı, ılık olmalıdır. Isıtılıp soğutulan Hint yağının İçerisine 6-7 damla badem yağı damlatın. Ancak Hint yağı ile baş masajı yapılırken yağın kıl kökleri dışına taşmamasına dikkat edilmelidir.

Uygulamayı akşam yapın ve en az 12 saat saçta bekletin. Böylece çok daha kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Saçlarınız dökülme, kırık, mat görünüm ve sönük ise badem yağı ve Hint yağı saç bakımı denemelisiniz.

Hint-kadinlari-sac-bakimi

Hint kadınları saç bakımı

Hintli Kızların Saç Bakımı Sırrı Karabiber

Güçlü ve dolu dolu saçların sırrı karabiber, zencefil, tarçın, beta-glukanlar içeren şampuanlardan geçmektedir. Saç bakım yağı ile düzenli masaj yapamayan kişiler doğal içeriklere sahip karabiberli şampuan kullanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları

Hintli Saç Bakımı Yağı Matrix Oil-Hint Kadınları Saç Bakımı Sırları

Hibiskus yağı, özellikle kimyasal içerikli ürünlerden yıpranan saçlara etkili bakım yapar. Parlaklığını yitirmiş sorunlu saçları hibiskus yağı ile onarmak elinizde.

Bunun için baş masajı ile saç diplerine haftada bir kez masaj yapmanız yeterlidir. Hintli kadınlardan mısırlı kadınlara kadar geçmişten günümüze gelen gibi hibiskus yağını denemekte yarar var

Resim Galerisi: Hintli Kızların Saç Sırları

 

 

Bir önceki makalemiz olan Karamel Kumral Saç Rengi- Tüm Detaylarıyla başlıklı yazımızda karamel kumral ve Kumral karamel saç rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu