Tarz Kadın

Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

29.11.2019
754
Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler; Kıvırcık saç bakımı düz saç ve dalgalı saç modellerinden saha da zordur. Bu nedenle Kıvırcık saçlara bakım daha sık yapılmalıdır. Kıvırcık saç kremi, kıvırcık saç köpüğü gibi kıvırcık saç bakım ürünleri kullanabileceğiniz gibi doğal yollarla da bakım yapabilirsiniz.

Saçlar insanların yapısına göre farklılıklar göstermektedirler. Bununla birlikte saç şekilleri, kişilerin tarzını, saç yapıları ise kişilikleri yansıtır. Saçlar özelliklerine ve tipine göre bakım istemektedir.

Kıvırcık saç, diğer saç tiplerine göre daha fazla bakım isteyen bir yapıya sahiptir.

Düz saç ve dalgalı saç oldukça kolay şekil alabilirken, kıvırcık saçın yapısı tamamen farklıdır. Bu sebeple kıvırcık saç bakımı düzenli olarak yapılmalı ve saçın yapısının olabildiğince az deforme olması sağlanmalıdır.

Konunun Detaylarına Birlikte Bakalım

Kıvırcık Saç Bakımı İçin Bilmeniz Gerekenler

Kıvırcık saç bakımı için öncelikle saçın özelliğini bilmeniz gerekmektedir. Mesela, ince telli kıvırcık saç mı? Afro kıvırcık saç mı? Doğal kıvırcık saç mı? Yoksa Kabarık kıvırcık saç mı? çünkü bu saçların hepsi farklı saç bakımı ister.

Doğal Kıvırcık Saç Bakımı

Bu saçlar için bakım diğerlerine göre daha kolaydır. saçlar doğal kıvırcık olduğu için açılma riski yoktur. Bu nedenle 15 günde bir doğal yollarla bakım yapabilirsiniz.

Kabarık Kıvırcık Saç Bakımı

Elektriklenen ve kabaran saç için ise bakım günlük olmalıdır. Tabi eğer günlük duş alıyorsanız günlük kıvırcık saç kremi veya kıvırcık saç köpüğü kullanabileceğiniz gibi doğal yağlar ile de bakım yapmalısınız. Haftada bir kez de saç bakım maskesi yapmalısınız. Bu işlemler hem saçlarınızın bakımlı kalmasını sağlayacak hem de kabarıklığı ve saçlarda elektriklenmeyi önleyecektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır? (Sultan Bakırı)

Afro Kıvırcık Saç Bakımı

Afro saç için kıvırcık saç köpüğü ya da kıvırcık saç kremi kullanabilirsiniz. (Afro kıvırcık nedir? kısaca bonus saç diyebiliriz)

Afro saç bakımı

İnce Telli Kıvırcık Saç Bakımı

İnce telli kıvırcık saçların bakımı ise en zor olanıdır. İnce telli kıvırcık saçlar hem kolay dolaşır, hem kolay yıpranır, hem kolay kopar ve kolay kabarır. Kısa kıvırcık saç modeli ince telli kıvırcık saçlar için en ideal modeldir. Bakımı için fazla zaman harcamamanızı sağlar.

Kıvırcık kısa saç yüz şeklinize yakışıyorsa hiç durmayın hemen kıvırcık saç kesim modellerini araştırarak saçlarınızı kestirin derim:)

Kıvırcık Saç Doğal Bakım Ürünleri

Doğal kıvırcık saç bakımı; Kıvırcık saçlara sahip olan kişilerin en çok yakındığı problemler arasında kuruluk hissi yer alır. Saçlarda kuruluk oluşumunun verdiği etkiyle kırılmalar ve saç. elektriklenmeleri meydana gelir.

Saçların ipeksi bir görünüme kavuşması için kıvırcık saç bakımı ihmal edilmemelidir. Duyulan ihtiyaçla doğru orantılı olarak, kıvırcık saçlar için piyasada birçok ürün bulunmaktadır.

Ancak kozmetik ürünlerinin, içerisinde barındırdığı kimyasallardan dolayı vücuda ve saçın yapısına olumsuz etkileri olmaktadır.

Saçlarınıza kimyasal ürünler dışında doğal yöntemlerle uzun vadeli ve kalıcı saç bakımı yapmak da mümkündür. Eczanelerden ve aktarlardan temin edebileceğiniz, doğal yağlar sayesinde saç uçlarında meydana gelen kırıkları onarabilir, saç yapısını besleyebilir ve güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Şimdi de saç bakımı için nelere ihtiyacımız olduğuna bakalım.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Mor Saç Rengi İle İlgili Detaylar-Mor Saç Kataloğu

Doğal Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri

Doğal bakım bütün saçlar için önelidir. Kimyasal saç bakım ürünleri sık yapılırsa saçları yorar. bu nedenle sık sık doğal saç bakımı çok daha etkili ve doğru olanıdır.

Zeytinyağı; 

Kıvırcık saçlar için biçilmiş kaftan gibidir.

Zeytinyağının insan sağlığına olan katkılarıyla birlikte saç yapısına da ciddi olumlu etkileri bulunmaktadır.

Zeytinyağı ile saç bakımı

Banyodan önce uygulanan zeytinyağı saç derisine yedirilir bununla birlikte beslenen saç durulanır.

Saçların kuruluk derecesine göre haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir.

Yumuşak ve parlak bir görünüm kazandırmasıyla birlikte kırıkları onarır, saç köklerini güçlendirir. Aynı zamanda sağlığına kavuşan saçların kırılmadan ve hızlı uzamasını sağlar.

Emu Yağı;

Zeytinyağı dışında bir diğer uygulanabilen yağ ise emu yağıdır.

Ülkemizde üretimi olmayan bu yağı doğrudan satın alamıyorsanız piyasada emu yağını içeren sabunları bulmak mümkündür. emu yağı saç beyazlaşması problemine de çözüm olmaktadır. Beyaz saçlarınız varsa kıvırcık saça bakım yaparken beyazların da dipten siyah geldiğini görerek bir taşla iki kuş vurduğunuzu göreceksiniz.

Saçların bakımlı olması için olmazsa olmaz etkenler

Kullanabileceğiniz bu yağlar haricinde beslenme ile ilgili problemleri de ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Emu yağı ile saç bakımı

Saçlar keratin maddesinden oluşmuştur.

Keratin maddesini oluşturan ise proteinlerdir.

Her saç tipinin ihtiyacı olan protein, kıvırcık saçlar için daha çok gereklidir.

Başlıca protein kaynakları et, süt, yumurta ve kuru bakliyatlardır.

Saçların ihtiyacı olan keratin maddesi karşılandığında, çok daha sağlıklı saçlara sahip olmak mümkündür.

Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler Resim Galerisi:

 

 

Bir önceki makalemiz olan 2020-2021 Sonbahar Kış Saç Modelleri-Renkleri İncelemesi başlıklı yazımızda 2019-2020 Sonbahar Kış Saç Modelleri-Renkleri İncelemesi, Saç Rengi ve Saç renkleri kış hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu