Tarz Kadın

Kahverengiyle Uyumlu Renkler

01.12.2020
109
Kahverengiyle Uyumlu Renkler

Kahverengiyle uyumlu renkler başlıklı yazımızda kahverengi kombinler ile şıklığınızı daha da üst seviyelere taşımak için kahverengiye uyumlu renkler hakkında bilgiler vereceğiz. Tarz sahibi olmak ve şık görünmek renklerin birbiriyle uyumlu şekilde kullanılmasından geçmektedir. Kadınların ve erkeklerin sahiplendikleri belli başlı renkler dışında ortak kullanılan renkler de bulunmaktadır. Kahverengiye uyumlu renkler erkek içinde bayan içinde son derece önemlidir.

Etkili ve şık kombinler yapmak adına giyimde kahverengi ile uyumlu renkler nelermiş birlikte görelim.

Kahverengiyle Uyumlu Renkler

Yazlık kombinler ve kışlık kombinler sırasında sürekli kullanılan ve hemen hemen her sezon moda koleksiyonlarında kendisine yer bulan kahverengi, Bu sezonun moda renkleri arasında da yer almaktadır. Kahve rengine uyumlu renkler nelerdir birlikte görelim.

Kahverengi İle uyumlu renkler bayan

Kahverengi İle uyumlu renkler bayan

Beyaz, sarı, yeşil, siyah, şarap rengi, hardal sarısı, bordoya kaçan pas kırmızısı, turuncu, gri, turkuaz, lacivert, zeytin yeşili ve altın sarısı gibi kahverengiye uyan renkler kullanılarak dikkat çekici kahverengi kombinler yapılabilir.

Kahverengi Yeşil Uyumu Kıyafet

Kahverengi ile uyumlu renkler giyim bayan tasarımları içinde de en sık tercih edilen kahverengi kombin renkleri olarak yeşili görüyoruz.

Kahverengi yeşil uyumu için zeytin yeşilinden tutunda ördek başı yeşiline kadar yeşilin bütün tonlarını kullanabilirsiniz. Kahve renk uyumu denilince ilk akla gelen yeşil kahve uyumu ile etek gömlek, elbise şal, pantolon tişört gibi kombinler yapabilirsiniz.

Kahve yeşil uyumu

Kahve yeşil uyumu

Mor Ve Kahverengi Uyumu

Birbirine yakışan renkler kıyafet kombini sırasında uyumlu renkler doğru kullanıldığı zaman dikkat çekmeyecek hiç bir kombin yoktur.

Kahverengi sakin bir renk olduğu için yanına enerji dolu renklerden biri olan moru ekleyerek kombinize dengeli ve enerjik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kahverengi mor uyumu yanına üçüncü bir rengi de ekleyerek daha ferah ve aydınlık kombinler yapabilirsiniz.

KAhve mor uyumu

KAhve mor uyumu

Mavi Ve Kahverengi Uyumu

Hangi renk hangi renkle uyumlu sorusunda sıklığı ile göz kamaştıran uyumlu renkler arasında mavi ve kahverengi uyumu ilk sıralarda yer almaktadır. Erkek kombinleri ve bayan kombinleri sıklıkla tercih edilen mavi kahve uyumu ile cool bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mavi ve kahverengi uyumu

Mavi ve kahverengi uyumu

Krem Ve Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengiye uyan renkler denilince ilk akla gelen renklerden biri olan krem rengi de karşımıza çıkmaktadır.

Kahverengi ile birleştiği zaman ton sür ton kombin havası veren kahve krem uyumu mükemmel kombini imza atabildiği gibi krem ve kahverengi ile uyumlu renkler arasında yer alan yeşil, sarı, siyah, gri, mavi ve lacivert gibi renkler ilavesi ile de tarzınıza tarz katacaktır.

Kahverengi ile uyumlu renkler giyim bayan krem ve kahve uyumuKahverengi ile uyumlu renkler giyim bayan krem ve kahve uyumu

Kahverengi ile uyumlu renkler giyim bayan krem ve kahve uyumu

Kahverengi Gri Uyumu-Kahverengiyle Uyumlu Renkler

Kahverengi gri uyumu ile kombin yapımı sırasında yardımcı renklerden yararlanarak gri veya kahverengiyi daha detaylı hale getirerek odak noktası haline getirebilirsiniz.

Kahverengi gri uyumu ile yapılan kombinler de üçüncü kombin rengi olarak maviye sıklıkla yer verildiğini görüyoruz. Krem, beyaz, somon rengi, mercan rengi kırmızı kullanarak daha etkili kombinler yapabilirsiniz.

Kahverengi gri uyumu

Kahverengi gri uyumu

Kahverengi Pembe Uyumu

Kahve ile uyumlu renkler arasında özellikle gençlerin kullandığı renk uyumlu olarak kahve pembe uyumunu görmekteyiz. Kahve pembe uyumu ile her mekanda, her tarzda ve her yaşta kullanacağınız kombinler yapabilirsiniz, kahverenginin ağır ve kasvetli havasını toz pembe bayağı şeker pembe kullanarak kırabilirsiniz.

Kahverengiye uyan renkler nelerdir

Kahverengiye uyan renkler nelerdir

Kahverengi Bordo Uyumu-Kahverengiyle Uyumlu Renkler

Kahverengine uyumlu renkler arasında tarzı, vakar sunumu ve ağır havası ile kahverengi bordo uyumunu görmekteyiz. Kahverengi bordo uyumu ile pantolon kazak, elbise şal, elbise ayakkabı, elbise aksesuar, etek bluz veya gömlek kombini yaparak tarz kadın kombin veya tarz erkek kombin yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kahverengi Hangi Renklerle Uyumludur?

 

Bir önceki makalemiz olan Ceket Nasıl Kombinlenir? Ceket Kombinleri başlıklı yazımızda Ceket Kombinleri ve Ceket Nasıl Kombinlenir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu