Işıltılı Saç Renkleri

11.03.2023
948
Işıltılı Saç Renkleri

Işıltılı saç renkleri arasında karamel ışıltılı saç renkleri, sarı ışıltılı saç renkleri ve kumral ışıltılı saç renkleri vardır. Aslında ışıltılı kahve saç renkleri ve diğer renkleri incelediğinizde saç ışıltı modelleri ve renkleri açık renkler yanında koyu renklerden de oluşmaktadır. Saç arasına ışıltı attırmadan önce cilt  alt tonuna uygun renk seçimi yapmalısınız.

Saç ışıltıları ile çok daha genç, dinamik ve canlı yüz ifadesine sahip olacağınızı unutmayın! Saçlara röfle, paylaş da ombre tekniği ile saç ışıltısı yaptırabilirsiniz. Yaz saç ışıltısı renkleri ile kış ışıltı renkleri seçilirken doğal saç ışıltılarını kullanmanız daha doğrudur.

Işıltılı Saç Renkleri

Hemen hemen her saç rengine saç ışıltıları uygulayabilirsiniz. Ancak doğal saç renginizin çok da dışına çıkarak absürt renkler kullanmamaya özen gösterin. Çünkü bu saça ışıltı yerine saç uçlarına ve saç arasına renk kattırma sayılacaktır.

Sac-isilti-modelleri

Saç ışıltı modelleri

Işıltılı Kahve Saç Renklerim

Kahve saç renkleri sınırsız seçenek sunmaktadır. Bu da hemen hemen her ten rengine uyum sağlayacak bir saç boyası tonunun varlığı demektir. Esmer ve buğday tenlilere daha çok yakışan natural saç rengi olarak bilinen kahve ve kestane saç renklerini düşünebilirsiniz.

Işıltılı kahve saç tonları yüze sıcak bir ifade katmasının yanında cildin canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Işıltılı kahve saç renklerini su dalgası, iri dalgalı saç veya ince dalgalı saç şeklinde kullanabilirsiniz.

Açık ve koyu ışıltılı kahve saç renkleri esmer ve buğday tenliler dışında kumral ten renkleri neden yakışmaktadır.

Kahve saç renklerine ışıltı attırmadan önce bu sene kahve saçlarda altın ışıltıların moda olduğunu unutmayın!

Sarı Saça Işıltı

Sarı saç boyası ile boyanan saçlar veya doğal sarı saçlar mat ve sönük görünüyorsa doğal görünen ışıltılara kavuşabilirsiniz. Bunun için doğal ışıltılı saç boyası kullanabileceğiniz gibi röfle, balyaj ve ombre tekniği ile de ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz.

Sari-isiltili-sac-renkleri

Sarı ışıltılı saç renkleri

Saç arasına ışıltı özellikle sarı saçlarda çok daha etkili görünüm sunmaktadır. Özellikle bob saç kesimi, lop saç kesimi ve uzun sarı saçlarda doğal ışıklar oldukça hoş duracaktır. Sarı saça ışıltı doğal stilleri için saç renginizi 2 ton açığını veya koyusunu düşünebilirsiniz.

Karamel Işıltılı Saç Renkleri

Aslında karamel saç boyası tonları bu senenin moda saç renkleri arasında yer almaktadır. Karamel saç renklerinin kendisine yakışmadığını düşünenler doğal saç renklerine karamel ışıltı attırabilirler. Karamel ışıltılar özellikle koyu saç renklerinde saçlara capcanlı bir görünüm kazandıracaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Karamel Saç Rengi ve Karame Tonları

Eğer ilk defa karamel ışıltılı saç kullanacaksanız ilk etapta az ışıltı kullanmanızı öneririz. Ten renginizle ve saç renginizle bağdaşlığı düşündüğünüz zaman saçlarınıza daha sık karamel ışıltı attırabilirsiniz.

Kumral Işıltılı Saç Renkler

Kumral saç rengi ıslah modası geçmeyen saç renkleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi ten rengini daha soluk gösterdiği için kumral saç rengini özellikle içi kumral saç rengini kullanmamaktadır. Ancak koyu renk saçlara kumral ışıltı attırdığınız zaman saçlarınız çok daha kusursuz ve bakımlı görünecektir.

Kumral-isiltili-sac-renkleri

Kumral ışıltılı saç renkleri

Doğal kumral saçlarda da saç renginin birkaç ton koyuyorsun veya açığı ışıltı kullanılmaktadır. Bu tarz hem saçlara doğal bir görünüm kazandırmakta hem de saçları ışıl ışıl göstermektedir. Özellikle bebek kumralı saç rengini diğer kumral kolları ile eşleştirerek kumral aşıldığı saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle açık tenliler bebek kumralı saç rengine kumral ışıltı attırarak kullanabilirler.

Doğal Işıklı Saç Renkleri

Saç renginiz ne olursa olsun doğal ışıltı yapabilirsiniz. Nasıl mı? Aslında saç boyası kullanırken içinde altın ve dore ışıltılara sahip olan saç boyaları kullanabilirsiniz. Böylece doğal saç renklerini çok daha parlak belki de görecektir. Bunun dışında doğal saç renginizin 2 ton koyu veya açığı ışıltı kullanabilirsiniz. Aslında günümüzde piyasada saç rengini açan jeller bulunmaktadır. Bu jelleri kullanarak parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saçta Işıltı

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç ışıltı modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece sönük ve solgun saçlardan kurtularak daha ışıltılı ve capcanlı görünebilirsiniz.

Resim Galerisi: Saç Işıltıları

Bir önceki makalemiz olan Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın başlıklı yazımızda Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu