Saçta Işıltı

11.03.2023
4.847
Saçta Işıltı

Saçta ışıltı son derece güzel ve havalı durmaktadır. Saçlara ışıltı atmak her saç rengi için farklı bir güzellik sunmaktadır. Kahverengi saça ışıltı, siyah saça ışıltı, koyu saçlara ışıltı şeklinde yapılmaktadır. Bazı kadınlar ombre saç modellerinden daha güzel ve doğal olduğunu düşünerek saçlara ışıltı attırmaktadır. Işıltı saç için uygulandığında hem daha bakımlı saçlar, hem de daha güzel yüz ifadesi demektir. Saç ışıltıları hakkındaki incelemeleri birlikte görelim.

Saça ışıltı nasıl atılır

Saça ışıltı nasıl atılır?ışıltı modelleri

Saçta Işıltı

Saça ışıltı modelleri her yaşta kadına farklı ifadeler sunmaktadır. Ancak her bayana da farklı bir güzellik katmaktadır. Saçta ışıltı uzman profesyonelce yapıldığı zaman güneş ile açılan saç gibi durmaktadır. Doğal ışıltılı saçlar geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da tüm dikkatleri çekecek gibi duruyor.

Saçlarda ışıltı yüze aydınlık katarak daha genç görünmeyi sağlamaktadır. Bu da kadınlar arasında çok kullanılmasını sağlamaktadır.

Açık saçlara ışıltı, ışıltı saç modelleri ile çok daha dikkat çekici olmak elinizde.

Hangi Saçlara Işıltı Atılır? Saça Işıltı Renkleri

Her saç rengine uygun ışıltı mutlaka vardır. Koyu renk saçlara açık renk ışıltılar, açık renk saçlara koyu renk ışıltılar daha şık durmaktadır. Saçlara tek renk ışıltı olabileceği gibi uygun koşullarda ve dengeli bir şekilde 2-3 farklı renklerde ışıltı da atılmaktadır.

  • Karamel saça ışıltı
  • Açık kumral ışıltı
  • Tarçın-bakır ışıltı
  • Altın sarısı ışıltı
  • Bal köpüğü ışıltı
  • Dore kumral ışıltı
  • Platin sarısı ışıltı gibi tonlamalar bulunmaktadır.

Evde Saça Işıltı Nasıl Yapılır?

Koyu renk saçlara ışıltı yapmadan önce ışıltı atılacak tutamlar saç açıcı kullanarak açılmalıdır.

Ardından açtığınız saçları yıkayıp kuruladıktan sonra açtığınız saç tutamlarına isteğiniz doğrultusunda saç renginize uygun ışıltı atarak 40 dakika bekledikten sonra yıkayın

Evde saça ışıltı nasıl yapılır, koyu saça ışıltı yaparak sönüm ve cansız saçları dikkat çekici bir hale getirirken yüzünüze de dinamik ve enerjik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İşte evde saçlara ışıltı yapmak bu kadar kolay… Ancak yanınızda size yardımcı olacak birinin olması işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Koyu Kestane Saça Işıltı

Koyu kestane saça işıltı: Saçlarda çok daha naturel bir görünüm için kestane saç renklerini denemelisiniz. Saçlara ışıltı su dalgası ve saç modeli ile birleştirilince çok daha mükemmel durmaktadır.

Saçlara ışıltı atmadan önce ten renginizi ile uyumlu ton bulunmalıdır.

Koyu kestane saçların ucuna karamel veya altın tonları ile ışıltı atabilirsiniz.

Siyah Saça Işıltı

Işıltılı saç modelleri arasında siyah saçta ışıltı sıklıkla kullanılmaktadır. Siyah saçlarda doğal ışıltı istiyorsanız sarı ışıltılar yerine kızıl ışıltı denemelisiniz. Ayrıca karamel ışıltı gibi daha koyu renklerde ışıltı yapmalısınız. Siyah saçların açılması evde zordur. Bu nedenle kuaförde yaptırmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Siyah saçta ışıltı

Siyah saçta ışıltı,siyah saça ışıltı modelleri arasından ten rengine ve  göz rengine uyumlu ışıltı renkleri seçerek bu yönde saçlarda ışıltı kullanmanız, her zaman güzelliğinizle bir adım  önde olmanızı sağlayacaktır.

Siyah saça kızıl ışıltılar, karamel ve siyah saçta mor saç ışıltısı en çok kullanılan saç ışıltıları arasındadır. Ancak kahverengi, siyah saça mavi ışıltı, koyu siyah saça karamel ışıltı da sık kullanılmaktadır. Ek olarak siyah saça altın rengi ışıltı da özellikle esmerlerde çok sık kullanılmaktadır. Böylece yüz daha aydınlık ve duru görünmektedir.

Kısa Saç Işıltı Modelleri

Saç ışıltıları uzun saçlarda olduğu gibi kısa saçlarda da kusursuz durmaktadır. Pixie saç kesimlerinden lob saçlara kadar ışıltı attırabilirsiniz. Saç ışıltıları çok kısa saçlar yerine bob kesim veya lob saç kesiminde daha güzel göründüğünü bilmelisiniz. Yoğun ışıltılar yerine cilt alt tonu ile uyumlu minimal ışıltılar ile başlayın, sonrası gelecektir.

Sizde saçlara ışıltı attırmak istiyorsanız derlediğimiz resim galerisini inceleyerek size uygun tonu bulabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı Küt Saç Modelleri (Bu Senenin)

Resim Galerisi: Saçlara Işıltı Nasıl Yapılır?

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu