Tarz Kadın

İlk Buluşmada Ne Giyilmelidir Kadın

17.01.2023
597
İlk Buluşmada Ne Giyilmelidir Kadın

İlk buluşmada ne giyilmelidir kadın başlıklı yazımızda ilk buluşma kombinleri ile rahat ve şık olabilirsiniz. İlk buluşma kombini yapılırken dikkat edilecek en önemli nokta an daha önce hiç kullanmadığım kombin parçalarını kullanmamaktadır. Size en çok yakıştırılan giyim tarzı ver renk üzerinden gitmelisiniz.

İlk buluşma ve tanışma kombini için ilk buluşmadan ne giysem sorusunun cevabını da dikkat çekici renkler vardır. Gelin şimdi hep birlikte ilk buluşmanın kombinleri hakkında bilgileri birlikte görelim.

İlk Buluşmada Ne Giyilmelidir Kadın?

İlk buluşmada ne giyilir? Kombin seçerken ilk önce tarzınızı belirlemelisiniz. Yani feminen veya vamp ya da klasik kombinler mi yapacaksınız? Burada söyleyeceğimiz en önemli nokta elbetteki alımlı ve şık olmaktır. Aslında hem rahat hem de şık kombinler tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde beklediğiniz ve hayal ettiğiniz ilk buluşma kombini veya ilk görüşme kombini fiyasko olacaktır.

Ilk-bulusma-icin-kombin-onerileri

İlk buluşma için kombin önerileri

Sevgiliyle ilk buluşmada ne giyilir kadın? Günümüzdeki insanlar ilk izlenimi ne yazık ki kıyafetlerden almaktadır. Bu da ilk buluşma için kıyafet seçerken dikkat edilmesi gerektiğini ortaya koyar.

Doğru kıyafet kombini yanında doğru ayakkabı, parfüm, makyaj, saç modeli ve çanta kullanmalısınız.

İlk Buluşma İçin Kıyafet Önerileri

İlk buluşmada tercih edeceğiz kombin parçaları ortama göre seçilmelidir. Açık alan ilk tanışma kombinleri arasından spor kombinler öne çıkmaktadır. Kapalı alan ilk görüşme kombinleri olarak ise elbise etek bluz öneriyoruz.

Birçok kişi ilk buluşma kıyafetleri arasında neler olduğunu merak etmektedir. Vücut ölçülerine tam oturan kıyafetler seçmelisiniz. Yani çok dar veya aşırı salaş kıyafetler kullanmamalısınız.

Sezonun trend renklerini seçerken ten rengi uyumu, makyaj uyumu ve aksesuar uyumunu asla atlamamalısınız.

Ilk-bulusma-kombini-yaz

İlk buluşma kombini yaz

Etkileyici ilk buluşma kombinleri arasında ilk sırada elbise kombinleri yer almaktadır. Sezonun elbise modelleri arasından seçtiği elbiseleri orta boy topuklu ayakkabılarla kombine edebilirsiniz.

Ayrıca spor bir elbise tercih ettiyseniz küçük boy spor çanta ve spor ayakkabı ile kusursuz görüneceksiniz. Ancak midi boy veya maxi elbise ile topuklu ayakkabı ve orta boy çanta kullanarak kusursuz görünebilirsiniz.

İlk buluşmada tercih edeceğiz kombin parçaları ortama göre seçilmelidir. Tercih edeceğiniz çanta ve diğer aksesuarlar vücut tipi ile orantılı olmalıdır. Örneğin minyon tipi ilk buluşma kombinleri arasında büyük çantaların ve büyük aksesuarların yeri yoktur.

Yine aynı şekilde aşırı uzun ve zayıf ilk buluşma kombinleri arasında da dikey çizgili kıyafetler yoktur.

Yani kişi boy, kilo ve vücut tipine göre kıyafet ve aksesuar seçmelidir. Örneğin hafif balık etli orta boy kadın ilk buluşma kombinleri olarak midi etek ve bluz önerilmektedir.

İlk Buluşma Kombin Tarzı Kadın

Günlük kombinleri minik ayrıntılarla ilk buluşma kombini olarak kullanabilirsin. Tişört, jean, midi etek, gömlek, bluz veya midi elbise kullanarak cool görünebilirsiniz. Aslında ilk buluşma kombini özenli, mevsime uygun, sezona uygun ve vücut tipine uygun yapıldığı zaman daha etkili sonuçlar vermektedir.

Ilk-bulusma-kombinleri

İlk buluşma kombinleri

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Tarz Kıyafetler Nelerdir?

Mesela kot pantolon üstüne şık bir gömlek kullanarak tarz ve şık ilk buluşma kombini yapabilirsiniz. Bunun yanında mini etek tişört veya mevsime göre midi etek kazak kombinini de düşünebilirsiniz.

İlk Buluşmada Kombin Renkleri Nasıl Olmalıdır?

İlk buluşmada ne renk giyilir kadın? Kullandığım kıyafetin dokusu, tarzı ve modeli kadar rengine önemlidir. Yumuşak kumaşlardan yapılan ve vücut tipi ile bütünleşen kumaşlar, kullanıcısına her zaman avantaj sağlamaktadır.

ilk-bulusmada-ne-renk-giyilir-kadin

ilk buluşmada ne renk giyilir kadın

Öncelikle ten rengine uygun kıyafetler seçmelisin.  Yumuşak renkler, yani beyaz, bej rengi ve açık toprak renkleri ten renginize uyuyorsa kullanabilirsiniz.

Canlı renkleri daha iyi taşıyorsanız kırmızı, fuşya, sarı, neon renkler, yeşil ve mavi tonları kullanabilirsiniz. Ancak moda ikonlarının önerisi soft renklerin kullanılması yönündedir.

Aslında cesur, azimli, kararlı ve güçlü bir imaj için kırmızı, fuşya veya nar çiçeği rengi kullanmalısınız.

İlk buluşma için kombin desenleri olarak dikkat dağıtmayan desenler tercih edilmelidir. Yani çiçekli, çizgili, geometrik desenli ve garip baskılı kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bunun yerine yüz hatlarını öne çıkaran sade ve düz renkler tercih etmelisiniz. Aslında ten rengi ile uyumlu sade ve zarif kıyafetler, ilk buluşmanın olmazsa olmazı kombin şeklidir.

İlk buluşma kombinlerinde aşırı derecede dekolte hoş karşılanmamaktadır. Onun yerine çok minik sırt, omuz, göğüs veya bacak dekoltesi kullanabilirsiniz. İlk buluşmaya karar verirken dekolteden uzak durmanız tavsiye ederim.

İlk Buluşma Aksesuarları Nasıl Olmalıdır?

Kombin renklerine uygun tonlarda orta boy aksesuarlar her zaman en doğrusudur. Orta boy kolye, küpe, bileklik kullanabilirsiniz. Ayrıca kombin tarzı ile uyum sağlıyorsa fular veya saç bandı da doğru tercih olacaktır.

Ilk-bulusmada-giyilecek-kiyafetler

İlk buluşmada giyilecek kıyafetler

Karar verirken dikkat edilecek en önemli nokta birkaç tane aksesuar seçiliyorsa sadece birinin dikkat çekici olmasıdır. Yani kolye, bileklik birlikte kullanılacaksa sade modeller tercih edilmelidir.

Ayakkabı ve çanta seçimleri kesinlikle kombin tarzı ve kombin rengi ile uyumlu olmalıdır. Çok  ince ve yüksek topuklu ayakkabılar yerine orta boy topuklu ayakkabı kullanmalısınız. Spor kombinlerde spor ayakkabı kullanmaktan çekinmeyin. Yeter ki kombin tarzı ile uyumlu olsun.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ayakkabı Çanta Kombini Nasıl Olmalı?

Kışın İlk Buluşmada Ne Giyilir?

Karmaşık desenlerden uzak durun. Bunun yerine ten renginize uyumlu sade renkler kullanın. Aşırı kalın ve salaş kıyafetler yerine daha ince ve zarif kıyafetler tercih edin.

Özellikle kadifemsi kumaşlardan tercihlerde bulunun. Tek kat ve çok kalın kombin yerine kat kat kıyafet kombin tarzında seçimler yapın. Ancak kullanılan renklerin birbirini boğmasına izin vermeyin.

Kombin rengi ve tarzı seçiminde gideceğiniz mekan size yardımcı olacaktır. Yani mekana uygun kombin parçaları seçin. Aşırı dikkat çekici renkler yerine daha fresh renkler seçin. Böylece daha doğal, zarif, zengin ve duru bir ifadeniz olacaktır.

Görücü usulü ilk buluşmada ne giyilmelidir sorusunun cevabında da aynı detayları görüyoruz. Yani kombinde, dekoltede, makyajda ve saç modelinde aşırılıktan uzak durun.

İlk Buluşma Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Tercih edeceğiniz en doğru makyaj son dönemlerin modası olan (makeup) yani tamamen doğal ve yokmuş gibi görünen makyajdır.

Cilt alt tonu ile uyumlu makyaj ve ruj size daha etkili ve daha fresh gösterecektir. Bu kural yaz ve kış için de geçerlidir.  Yani aşırı canlı ve parlak makyajdan kaçının.

Resim Galerisi: İlk Buluşma Kombini Nasıl Olmalıdır?

Bir önceki makalemiz olan Aile Kombinleri Hakkında Merak Edilenler başlıklı yazımızda Aile kombin, Aile Kombinleri ve Aile Kombinleri yapımı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu