Hint Gelinlikleri 2025

Hint Gelinlikleri 2025

Hint Gelinlikleri, hint gelinlik fiyatları ve modelleri ile Ülkemizde de merak konusu. Hint gelinlik modelleri, makyajları, saç modelleri ve takıları ile sürekli incelenmektedir. Hintli gelinler, kendine has tarzı ile her yönden kendini belli eden, beğenilen renk ve tasarımlarda gelinlik kullanmaktadır.

Birçok kişi Hint filmleri ve müziklerine karşı ilgi duyduğu için nişanlık ve gelinlik modeline de ilgi duymaktadır.  ile de Hint gelinlerine benzemek istemektedir.

Hintlilerin gelinlikleri tasarımı oldukça zor, pahalı ve zahmetlidir. Ancak tasarlanan Hint gelinliklerinin çekilen tüm zahmetlere değecek mükemmellikte olduğunu da herkes bilmektedir.

Bu Senenin Hint Gelinlikleri Modelleri 

Hint gelinlikleri; Hepimizin gözü beyazlar içinde bir geline alışıktır. Yani hemen hemen bütün gelinlikler beyaz olarak tasarlanmıştır. Ancak bizim bildiğimiz bu beyaz gelinliklerin aksine Hint gelinliği oldukça renkli, cıvıl cıvıl ve daha gösterişli bir şekilde tasarlanmıştır.

 hint gelinliklerinin fiyatları

hint gelinliklerinin fiyatları

Hint gelinlikleri çoğunlukla kırmızı tonlarda tasarlanmış olup incilerle ve çeşitli işlemelerle detaylandırılmıştır. Genel olarak A kesim ve balık modellerde Hint gelinlikleri kullanılmaktadır.

Renkli Hint gelinlik modelleri yanında beyaz Hint gelinlikleri de beğeni toplamaktadır.

Hint Gelinlik Ve Takıları

Hint modeli gelinlik arasında balık modeller oldukça ilgi çekmekte ve oldukça şık durmaktadır. Beyaz Hint gelinliği de kırmızı tonlarda olduğu gibi balık model Hint gelinlikleri de kırmızı tonlarda da tasarlanmaktadır. Aslında Ülkemizde hint gelinlikler genelde kına gecelerinde kına elbisesi olarak kullanılmaktadır.

Gelinliğin kırmızı veya beyaz kumaşı tamamıyla, taşlar, inciler ile süslenmektedir. Ayrıca altın ve gümüş işlemeleri ve çeşitli süslemeler ile detaylandırılıp tüm ilgileri üstüne toplamaktadır.

İşlemelerinde sık kullanıldığı Hint gelinlik modelinin kolları çoğunlukla yarım olarak tasarlanmış ve yine çeşitli süslemelerle detaylandırılmıştır.

Hint gelinlik modellerinde duvak kullanımı pek görülmez. Duvak yerine Hintlerin meşhur alına doğru düşen saç süslemeleri kullanılmaktadır.

 hint gelinlikleri

hint gelinlik modelleri

Hindistan Gelinlik Modelleri Tasarımı Nasıldır?

İki Parça Hint Gelinlik Modelleri ve tek parça gelinlik modelleri ile Hintliler, değişik gelinlik modelleri tasarlamaktadır. Ayrıca bu gelinlik modelleri tüm dünyaya kendine has tarzı ile sunulmaktadır.

En değişik ve en çok ilgi gören gelinlik modeli ise iki parça olarak tasarlanan Hint gelinlik modelleridir.

İki parça gelinlik modelinde etek kısmı ve üst kısmı ayrı olarak tasarlanmıştır. Etek kısmı hafif balık model gelmekte ve arkasında upuzun bir kuyruğu bulunmaktadır.

iki parça hint gelinlikleri

iki parça hintli gelinlikleri

Yine etek kısmının en alt bölümü işlemelerle süslenmektedir. Yukarı doğru işlemeler kaybolup değişik taşlar görülmekte ve yine bel kısmının bitiminde işlemeler görülmektedir.

Eteğin kuyruk kısmının bir tarafı da çoğunlukla işleme olarak tasarlanmıştır. Yine belin sağ veya sol tarafında aşağı doğru sallanan süslemede etek kısmına kazandırılan özelliklerden bir tanesidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kabarık Gelinlik Modelleri (Bu senenin)

Üst kısmı ise göbek gösterecek biçimde tasarlanmıştır. Özellikle de etek kısmı ile bir bütün oluşturabilecek şekilde işlemelerle süslenmiştir.

Tesettürlü Hint Gelinlik Modelleri

A kesim Hint gelinliği iki parça olarak tasarlandığı gibi bütün olarak da tasarlanmıştır. Ülkemizde karşımıza çıkan, bütün biçimdeki A kesim Hint gelinlikleridir.

tesettürlü hint gelinlik modelleri

tesettürlü hint gelinlik modelleri

A kesim Hint gelinlik modelleri arasında en çok beğenilen model, etek bölümünün tamamen işlemelerle kaplandığı modeldir. Çünkü bu modelde aralara çeşitli inciler eklenmekte ve üst kısmının biraz daha sadece kaldığı görülmektedir.

Bu modelin üst kısmı işlemeler ve incilerin haricinde daha çok kendisinden şekillendirilerek detaylandırılmıştır.

Kollar, uzun kol olarak tasarlanmaktadır. Ayrıca tesettürlü hint gelinlikleri bünyesinde duvak olmamaktadır. Hint gelinlik başı da gösterişi ve ihtişamı sergilemektedir.

a kesim hint gelinlikleri

Yöresel Hint gelinlik fiyatları ise beyaz gelinliklerden farksızdır. 5000-50000 Tl Arsında vücut tipine uygun Hindistan gelinliği bulabilirsiniz. Aşağıdaki resim galerisinde hint kıyafetleri arasında yer alan hint gelinlik modellerinden derlenen görselleri inceleyerek bu senenin hint gelinliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Hint gelinlik Fiyatları

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Smokin Modelleri başlıklı yazımızda En Güzel Smokin Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. tülin varlıklı dedi ki:

  Gerçekten gelenek görenek kokuyor hintli gelinlik modelleri.Bizler geleneklerimizi neredeyse büyük oranda ardımızda bıraktık ama onlarda hala hayat var. Muhteşem süslemeler, işlemeler ve danteller kullanılmış. İmrenmemek elde değil. Aslında bu işlemeleri falan resmini yakından çekeceksiniz kendi beyaz gelinliğinize işleteceksiniz.güzel olur diye düşünüyorum.

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba Tülin Hanım,
   Doğru tespitlerle birlikte güzel geri dönüşünüz için teşekkür ediyoruz.

Tarz Kadın Blogu