Tarz Kadın

Hint Gelinlikleri Nasıl Olmaktadır?

Hint Gelinlikleri Nasıl Olmaktadır?

Hint Gelinlikleri: Kendine has tarzı ile her yönden kendini belli eden Hindistan, farklı müzik tarzları ve filmleri ile öne çıkmaktadır. Birçok kişi Hint filmleri ve müziklerine karşı ilgi duymakta ve oldukça fazla beğenmektedir. Hindistan müzikleri ve filmleri ile öne çıktığı gibi, değişik gelinlik modelleri ile de öne çıkmakta ve kendini göstermektedir.

Hintli kişiler hep gösterişli giyindiği, gösterişli takılar kullandığı ve gösterişli makyajlar yaptığı gibi Hint gelinliği de tamamıyla gösterişe dayanmaktadır. Çeşitli aksesuarları, abartılı ve gösterişli gelin makyajı ile bir bütün oluşturan Hint gelinlik modelleri herkesin ilgisini çekmektedir.

Hintlilerin gelinlikleri tasarımı oldukça zor ve zahmetlidir, ancak tasarlanan Hint gelinliklerinin çekilen tüm zahmetlere değecek mükemmellikte olduğunu herkes görebilmektedir. Hindistan gelinlik modelleri çok eskiyi andırmakta aynı zamanda da Osmanlı dönemini anımsatmaktadır.  Değişiklik yapıp eskiyi anımsamak isteyen gelin adayları Hint gelinlik modelleri arasından en beğendiğini seçerek düğününde bir patlama yapabilir.

Hint Gelinlik Modelleri

Hepimizin gözü beyazlar içinde bir geline alışıktır, yani hemen hemen bütün gelinlikler beyaz olarak tasarlanmıştır. Ancak bizim bildiğimiz bu beyaz gelinliklerin aksine Hint gelinliği oldukça renkli, cıvıl cıvıl ve daha gösterişli bir şekilde tasarlanmıştır. Hint gelinlikleri çoğunlukla kırmızı tonlarda tasarlanmış olup incilerle ve çeşitli işlemelerle detaylandırılmıştır. Genel olarak A kesim modelde tasarlanmıştır. Ama A kesim modelin yanı sıra balık modellerde Hint gelinlikleri arasında yer alabilir.

hint gelinlikleri

hint gelinlikleri fiyatları

Hint Gelinlikleri Ve Takıları

Hint gelinlik arasında balık modeller oldukça ilgi çekmekte ve oldukça şık durmaktadır. Yine her Hint gelinliğinin çoğunlukla kırmızı tonlarda olduğu gibi balık model Hint gelinlikleri de kırmızı tonlarda tasarlanmaktadır.

Gelinliğin kırmızı kumaşı tamamıyla, taşlar, inciler ve çeşitli süslemeler ile detaylandırılıp tüm ilgileri üstüne toplamaktadır.

İşlemelerinde oldukça sık kullanıldığı bu Hint gelinlik modelinin kolları çoğunlukla yarım olarak tasarlanmış ve yine çeşitli süslemelerle detaylandırılmıştır.

Bu model Hint gelinlliğinde duvak kullanımı pek görülmez. Duvak yerine Hintlerin meşhur incili alına doğru düşen saç süslemeleri kullanılmaktadır.

 hint gelinlikleri

hint gelinlik modelleri

Hindistan Gelinlik Modelleri

İki Parça Hint Gelinlik Modelleri Hintliler değişik gelinlik modelleri ile öne çıkmıştır. En değişik ve en çok ilgi gören gelinlik modeli ise iki parça olarak tasarlanan Hint gelinlik modelleridir.

Bu model gelinlik etek kısmı ve üst kısmı ayrı olarak tasarlanmıştır. Etek kısmı hafif balık model gelmekte ve arkasında upuzun bir kuyruğu bulunmaktadır.

Yine etek kısmının en alt bölümü işlemelerle süslenmiş olup yukarı doğru işlemeler kaybolup değişik taşlar görülmekte ve yine belin bitişinde işlemeler görülmektedir.

Eteğin kuyruk kısmının bir tarafı da çoğunlukla işleme olarak tasarlanmıştır. Yine belin sağ veya sol tarafında aşağı doğru sallanan süslemede etek kısmına kazandırılan özelliklerden bir tanesidir.

Üst kısmı ise göbek gösterecek biçimde tasarlanmış ve etek kısmı ile bir bütün oluşturabilecek şekilde işlemelerle süslenmiştir.

iki parça hint gelinlikleri

iki parça hint gelinlikleri

Hint Gelinlik Modelleri

A kesim Hint gelinliği iki parça olarak tasarlandığı gibi bütün olarak da tasarlanmıştır. Çoğunlukla karşımıza çıkan, bütün biçimdeki Hint gelinlikleridir. A kesim tarzında Hint gelinlikleri arasında en çok beğenilen model, etek bölümünün tamamen işlemelerle kaplandığı aralara çeşitli inciler eklendiği ve üst kısmının biraz daha sadece kaldığı gelinlik modelidir.

a kesim hint gelinlikleri

Bu modelin üst kısmı işlemeler ve incilerin haricinde daha çok kendisinden şekillendirilerek detaylandırılmıştır.

Kolları yarım olarak gelip omuzun biraz daha altında bitmektedir. Yine bu gelinlik modelinde de duvak kullanımı pek  olmaz.

Boyunda abartılı bir kolye ve saçta yine abartılı bir saç tokası ile bütün oluşturulmuştur.

Resim Galerisi: Hint gelinlik

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. tülin varlıklı dedi ki:

    gerçekten gelenek görenek kokuyor hintli gelinlik modelleri.bizler geleneklerimizi neredeyse büyük oranda ardımızda bıraktık ama onlarda hala hayat var.muhteşem süslemeler, işlemeler ve danteller kullanılmış.imrenmemek elde değil.aslında bu işlemeleri falan resmini yakından çekeceksiniz kendi beyaz gelinliğinize işleteceksiniz.güzel olur diye düşünüyorum.

Tarz Kadın Blogu