Tarz Kadın

Kabarık Gelinlik Modelleri (Bu senenin)

Kabarık Gelinlik Modelleri (Bu senenin)

Bu senenin kabarık gelinlik modelleri, askılı kabarık gelinlik modelleri, uzun kollu kabarık gelinlik modelleri, elbise şeklinde gelinlik modelleri kabarık, prenses gelinlik modelleri ve benzeri tasarımlar bulunmaktadır. Günümüzde birçok gelin adayı kabarık gelinlik modelleri arasından seçim yaptıktan sonra gelinliğin kabarık durmasını sağlayan tarlatanı sökerek elbise tarzında gelinlik olarak kullanılmaktadır.

Günümüzde en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında kabarık gelinlik modelleri yer almaktadır. Az kabarık gelinlikleri son dönemlerde öne çıkacak gibi olsa da kabarık gelinlikleri tahtından edemedi şimdilik.

Kabarık prenses gelinlik modelleri iddialı ve hayranlık uyandıracak görünüm yakalamak isteyen gelinlerin tek tercihidir. İçerisinde harika hissedeceğiniz, rahat davranabileceğiniz ve kabarık yapısı sayesinde size kendinizi özel hissettirecek olan bu gelinlikler günümüzde neredeyse her genç kız tarafından tercih edilmektedir.

Kabarık Gelinlik Modelleri ( bu senenin )

Kabarık gelinlik modelinde kendisini prenses gibi hisseden gelin adayları vücut yapılarına uygun kabarık gelinlik ile kusursuz görünecektir.

Peki prenses model gelinlik kimlere yakışır? Armut vücut tipine sahip olan gelin adayları prenses modeli gelinliklerle kusursuz görünecektir.

en güzel prenses gelinlik modelleri

Kabarık gelinlik tercih etmeyenler hafif kabarık gelinlikler veya az kabarık gelinlikleri de vücut tipi doğrulusunda kullanabilirler.

Kabarık gelinlik çeşitleri genellikle altı tülden, satenden, güpürden ve dantelden oluşan gelinlik modelleridir. Bu modele en çok giden gelinlik türü ise dantel detaylı gelinlik türleridir.

Kabarık gelinlik modellerinin genellikle prenses görünümüne sahip olmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edildiği bilinmektedir.

Fakat bu görüntüye sahip olmak istemeyen gelin adaylarında genellikle üst kısmı tamamen işlemeden oluşan gelinlikler dikilmektedir.

Özellikle straplez kabarık prenses gelinlik modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Üstü tamamen dantel ya da taş işlemeli olarak üretilen bu gelinliklerin altı genellikle tül bir etek ile tamamlanmaktadır. Bu sayede geline oldukça farklı bir hava katılmaktadır.

Tabi bu iki seçeneğin birleştirildiği modellerde mevcuttur. Hatta kabarık gelinlik modelleri isteyen pek çok gelin adayı tarafından da tercih edilmektedir.

üst kısmı işlemeli straplez kabarık gelinlik modeli

Kabarık gelinliklerde danteller eteklere serpilmiş gibi bir görüntü oluşturmaktadır. İlk olarak 1950-1960 yıllarında ortaya çıkan ve çok sevilen kabarık gelinlikler, günümüzde de farklı tasarım, işleme ve kumaş detayı ile kullanılmaya devam etmektedir.

Özellikle zayıf ve uzun boylu gelin adaylarında mükemmel bir görüntü oluşturan kabarık gelinlik modelleri pek çok gelinin rüyalarını gerçeğe dönüştürmektedir.

Bazı mağazalarda A kesim ile dikilen gelinliklerde de kabarık gelinlik havası oluşturulabilmektedir. A kesim kabarık gelinlik modelleri de gelin adayları üzerinde oldukça şık durmaktadır.

Özellikle üst kısmı zayıf, alt kısmı balık etli gelin adayları A kesim hafif kabarık gelinlik modelleri ile vücut orantısı yakalayarak şıklığa imza atmaktadır. 

kabarık gelinlik modelleri kimlere yakışır

kabarık gelinlik modelleri kimlere yakışır

Kabarık Gelinlikler

Kabarık gelinlik, balo tipi gelinlik, A kesim kabarık gelinlik, straplez kabarık gelinlik, askılı kabarık gelinlik, az kabarık gelinlik ve prenses gelinlik aynı tip model gelinliklerdir aslında.

Gelinlik modelleri arasında olan prenses kesim gelinlik, balık kesim gelinlik, düz kesim gelinlik, A kesim gelinlik modellerini etek ve bel kısmı ile  detaylandırılmaktadır.

Kabarık prenses gelinlik modelindeki en önemli detay eteğin başlangıç kısmıdır. Ancak bu kesimde belin kalınlık ve inceliği, bacak boyunun uzunluk ve kısalığına göre etek bölgesi kesiminde başlangıç bölgesinin ayarlanması gerekmektedir. Bu detay asla unutulmamalıdır.

Az kabarık prenses gelinlik modelleri; Eteğin kesim kısmının standart bel bölgesinden başlayan model.

Çok minimal miktarda belden aşağıda ve kalçadan çok az yukarıda kesilen modeldir ki, bu modele düşük bel de denilmektedir

Etek kesim detaylı gelinlik çeşitleri; tam daire ve kuyruksuz model.

 • Gelinliğin arkası U şeklinde uzanan model.
 • Arka kısmı uzun kuyruklu gelinlik modelidir.

  ince askılı kabarık gelinlik modelleri

  ince askılı kabarık gelinlik modelleri

Kabarık bir gelinlik giymek isteyen gelin adayları için genellikle kabarık prenses gelinlik modelleri, straplez kabarık gelinlik modelleri ve A kesim kabarık gelinlik modelleri olarak satılmaktadır.

Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

Geçtiğimiz sezon ve bu sezonda genellikle prenses kabarık gelinlik modelleri geçmiş yıllara kıyasla çok daha az tercih edilmeye başlamıştır. Bu durumun meydana gelmesinde en büyük etken ise prenses model gelinlikleri her gelin adayının giymemesi ve bu modeli her gelinin taşımaması olarak gösterilmiştir.

Fakat A kesim kabarık gelinlik modelleri için aynı durum söz konusu olmamıştır. Bu gelinlikler neredeyse giyen her genç kızın üzerinde mükemmel durabilecek özelliklere sahiptir.

Tam kabarık gelinlik ve az kabarık gelinlik modelleri mutlaka incelemeniz gereken modeller arasında yer almaktadır.

Bu özelliklerin en önemlisi elbette ki vücut hatlarını toparlama özelliğine sahip olarak dikilmesidir. Yukarıda bahsedildiği gibi kabarık prenses model gelinlikler sadece zayıf ve uzun boylu gelin adaylarına önerilirken kabarık gelinlik modelleri için aynı durum söz konusu olmamaktadır.

kabarık gelinlik modelleri taşlı

kabarık gelinlik modelleri taşlı

⇒ A kesim gelinlik modeli tercihinde bulunacaksanız iyi bir gelinlikçi ile anlaşarak vücudunuza en çok uyacak gelinlik modelini diktirebilirsiniz.

⇒ Eğer çok uzun boylu bir gelin adayı değilseniz gelinliğinizin beden boyunun kısa tutulmasını istediğinizi gelinlikçinize mutlaka söylemelisiniz.

⇒ A kesim kabarık gelinlik modelleri gelin adayının vücudunu tanıması ile daha çok tercih edilebilir bir hal almıştır ve bu yüzden gelinlik tasarımcınızla bu konuyu konuşmanız oldukça önemlidir.

Kabarık gelinlik konusunda çok ısrarcıysanız ve ne olursa olsun giymeye kararlıysanız tercihinizi A kesim kabarık gelinlik, az kabarık gelinlik ya da prenses gelinlik modellerinden yana kullanabilirsiniz.

kabarık gelinlik modelleri tüylü 2020-2021

kabarık gelinlik modelleri

⇒ Fakat bilmeniz gereken bir durum varsa A kesim gelinliklerin genellikle kişilerde çok daha kabarık durduğu ve çok daha harika bir görünüm kazandırdığıdır. Bu sebeple tercih yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanızda büyük fayda vardır.

Yeni Sezonun En güzel Kabarık Gelinlik Modelleri

⇒ En güzel gelinlik modeli araştırması yapıyorsanız üst kısmı tamamen güpürden oluşan ve derin V yakalı, alt kısmı kabarık fırfırlı gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

⇒ Bu sezon iki tonlu jakarlı kumaşa sahip kabarık prenses gelinlik modelleri de oldukça trend. Özellikle düşük omuz detaylı, V yakalı ve üzerinde ışıltılı odak noktalarının bulunduğu kapalı gelinlik saç modeli olarak dağınık topuz ile kullanarak görkemli bir silüet yakalayabilirsiniz.

⇒ Straplez kabarık gelinlik modelleri de bir diğer kabarık gelinlik modeli çeşididir.bu senenin gelinlik modelleri arasında tercihlerde ilk sıraları zorlayan ve özellikle yaz düğünlerinin gözdesi olan straplez gelinlik modelini sizde düşünebilirsiniz.

⇒ Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri; Sonbaharda ve kışın yapılacak gelinlerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Az kabarık gelinlik modeli kimlere yakışır

Az kabarık gelinlik modeli kimlere yakışır

⇒ Düşük omuzlu gelinlik modelleri; Bu gelinliklerin dantelli, A kesim ve 3 boyutlu çeşitlerini inceleyerek seçimler yapabilirsiniz.

Kabarık Gelinlik Modeli Çeşitleri

 • Kalp yaka kabarık gelinlik modeli
 • Straplez kabarık gelinlik modeli
 • Straplez yakalı prenses modeli
 • Omuz detaylı gelinlik modeli
 • A kesim kabarık gelinlik modeli
 • Renkli prenses gelinlik modeli
kabarık gelinlik modelleri ve fiyatları

kabarık gelinlik modelleri ve fiyatları

 • İnce askılı kabarık gelinlik modeli
 • Kalın askılı kabarık gelinlik modeli
 • Kabarık tül gelinlik modeli
 • Dantelli kabarık gelinlik modeli
 • Az kabarık gelinlik modeli
 • Mini kabarık gelinlik model çeşitlerini inceleyerek vücudunuza uygun kabarık gelinlik modelini seçebilirsiniz.
 • Daha fazla detay için görselleri incelemenizi öneririm.

Resim Galerisi: En Trend Kabarık Gelinlik Modelleri

Bir önceki makalemiz olan İncili Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda İncili Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. zeynep kişnişoğulları dedi ki:

  Kabarık gelinlik modellerinin tıfıl ve balık etli gelinlere yakıştığını düşünmüyorum.zaten kısasın bacım neden giyiyorsun.bir de bir ton kilolu olanlar seçti mi orada eriyip bitiyorum.geline bakasım gelmiyor ama bakmamak da elde değil çünkü düğünün baş rol oyuncusu bol bol görmek zorundasın 🙂

  1. Emine dedi ki:

   İçeriğimize kattığınız yorum için teşekkürler. Çok doğru bir konuya değinmişsiniz. Vücut tipine göre gelinlik seçimi bahsettiğiniz konular için oldukça önemli.

Tarz Kadın Blogu