Kabarık gelinlik modelleri günümüzde en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Gelinlik her genç kız için çok derin anlamlar taşımaya hala devam etmektedir. Bu süreç özellikle ilk kez bu heyecanı tadacak olan her kadının hayallerini süsler ve o gün harika bir prenses gibi görünmeyi arzular. Buda genellikle en çok tercih edilen kabarık gelinlik modelleri ile mümkün olmaktadır.

Kabarık prenses gelinlik modelleri iddialı ve kayranlık uyandıracak görünüm yakalamak isteyen gelinlerin tek tercihidir. İçerisinde harika hissedeceğiniz, rahat davranabileceğiniz ve kabarık yapısı sayesinde size kendinizi özel hissettirecek olan bu gelinlikler günümüzde neredeyse her genç kız tarafından tercih edilmektedir.

Damat adaylarının da kısa ve kabarık olmayan gelinliklere kıyasla eş adaylarına daha çok yakıştırdığı kabarık gelinlik modelleri özellikle bu sebeple daha çok tercih edilir olmaya başlamıştır. Kabarık gelinlik çeşitleri genellikle altı tülden oluşan gelinlik modelleridir. Bu modele en çok giden gelinlik türü ise dantelden oluşan gelinlik türleridir.

Gelin şimdi konunun detaylarını görelim…

Kabarık Gelinlik Modelleri İncelemesi

Kabarık gelinlik modellerinin genellikle prenses görünümüne sahip olmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Fakat bu görüntüye sahip olmak istemeyen gelin adaylarında genellikle üst kısmı tamamen işlemeden oluşan gelinlikler dikilmektedir.

Üstü tamamen dantel ya da taş işlemeli olarak üretilen bu gelinliklerin altı genellikle tül bir etek ile tamamlanmaktadır. Bu sayede geline oldukça farklı bir hava katılmaktadır.

Tabi bu iki seçeneğin birleştirildiği modellerde mevcuttur. Hatta kabarık gelinlik modelleri isteyen pek çok gelin adayı tarafından da tercih edilmektedir.

Genelde bu gelinliklerde danteller eteklere serpilmiş gibi bir görüntü oluşturmaktadır. 2016 sezonunda ortaya çıkarak moda olan ve hala da moda olmaya devam eden kabarık prenses gelinlik modelleri 2019 yılı için de oldukça fazla tercih edilen modeller arasında yerini almayı başarmıştır.

Özellikle zayıf ve uzun boylu gelin adaylarında mükemmel bir görüntü oluşturan kabarık gelinlik modelleri pek çok gelinin rüyalarını gerçeğe dönüştürmektedir. Bazı mağazalarda A kesim ile dikilen gelinliklerde de kabarık gelinlik havası oluşturulabilmektedir.

kabarık gelinlik modelleri nasıl seçilir

Kabarık Gelinlik Nasıl Dikilir?

Kabarık gelinlik, balo tipi gelinlik ve prenses gelinlik aynı model gelinliklerdir aslında. Gelinlik modelleri arasında olan prenses kesim gelinlik, balık kesim gelinlik, düz kesim gelinlik, A kesim gelinlik modellerini etek ve bel kısmı detaylandırmaktadır.

Kabarık prenses gelinlik modelindeki en önemli detay eteğin başlangıç kısmıdır. Ancak bu kesimde belin kalınlık ve inceliği, bacak boyunun uzunluk ve kısalığına göre etek bölgesi kesiminde başlangıç bölgesinin ayarlanması gerekmektedir. Bu detay asla unutulmamalıdır.

Prenses gelinlik çeşitleri; Eteğin kesim kısmının standart bel bölgesinden başlayan model.

Çok minimal miktarda belden aşağıda ve kalçadan çok az yukarda kesilen modeldir ki, bu modele düşük bel de denilmektedir

Etek kesim detaylı gelinlik çeşitleri; tam daire ve kuyruksuz model.

 • Gelinliğin arkası U şeklinde uzanan model.
 • Arka kısmı uzun kuyruklu gelinlik modelidir.

Kabarık bir gelinlik giymek isteyen gelin adayları için genellikle prenses gelinlik model ve A kesim gelinlikler kabarık gelinlik modelleri olarak satılmaktadır.

Yeni Sezon Gelinlik Modelleri 2019

Geçtiğimiz sezon ve bu sezonda genellikle prenses kabarık gelinlik modelleri geçmiş yıllara kıyasla çok daha az tercih edilmeye başlamıştır. Bu durumun meydana gelmesinde en büyük etken ise prenses model gelinlikleri her gelin adayının giymemesi ve bu modeli her gelinin taşımaması olarak gösterilmiştir.

Fakat A kesim kabarık gelinlik modelleri için aynı durum söz konusu olmamıştır. Bu gelinlikler neredeyse giyen her genç kızın üzerinde mükemmel durabilecek özelliklere sahiptir.

Bu özelliklerin en önemlisi elbette ki vücut hatlarını toparlama özelliğine sahip olarak dikilmesidir. Yukarda bahsedildiği gibi kabarık prenses model gelinlikler sadece zayıf ve uzun boylu gelin adaylarına önerilirken kabarık gelinlik modelleri için aynı durum söz konusu olmamaktadır.kabarık gelinlik modelleri taşlı

⇒ A kesim gelinlik modeli tercihinde bulunacaksanız iyi bir gelinlikçi ile anlaşarak vücudunuza en çok uyacak gelinlik modelini diktirebilirsiniz.

⇒ Eğer çok uzun boylu bir gelin adayı değilseniz gelinliğinizin beden boyunun kısa tutulmasını istediğinizi gelinlikçinize mutlaka söylemelisiniz.

⇒ Çünkü A kesim kabarık gelinlik modelleri gelin adayının vücudunu tanıması ile daha çok tercih edilebilir bir hal almıştır ve bu yüzden gelinlikçinizle bu konuyu konuşmanız oldukça önemlidir.

⇒ Kabarık gelinlik konusunda çok ısrarcıysanız ve ne olursa olsun giymeye kararlıysanız tercihinizi A kesim gelinliklerden ya da prenses modellerden yana kullanabilirsiniz.

⇒ Fakat bilmeniz gereken bir durum varsa A kesim gelinliklerin genellikle kişilerde çok daha kabarık durduğu ve çok daha harika bir görünüm kazandırdığıdır. Bu sebeple tercih yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanızda büyük fayda vardır.kabarık gelinlik modelleri tüylü

 

2019 Gelinlik Modelleri

⇒ 2019’un en güzel gelinlik modeli araştırması yapıyorsanız üst kısmı tamamen güpürden oluşan ve derin V yakalı, alt kısmı kabarık fırfırlı gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz.

⇒ Bu sezon iki tonlu jakarlı kumaşa sahip kabarık prenses gelinlik modelleri de oldukça trend. Özellikle düşük omuz detaylı, V yakalı ve üzerinde ışıltılı odak noktalarının bulunduğu bu gelinlik modellerini dağını topuz ile kullanarak görkemli bir silüet yakalayabilirsiniz.

Straplez kabarık gelinlik modelleri de bir diğer kabarık gelinlik modeli çeşididir. 2019 gelinlik modelleri arasında tercihlerde ilk sıraları zorlayan ve özellikle yaz düğünlerinin gözdesi olan straplez gelinlik modelini sizde düşünebilirsiniz.

⇒ Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri; Sonbaharda ve kışın yapılacak gelinlerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Damat bohçasında neler olur sorusu düğün-nişan hazırlığında ilk adımı atmak üzere olan her adayın kafasını karıştıran bir sorudur. İsteme olayından sonra her iki taraf içinde önemli olan ve yıllar geçse de  önemini yitrmeyen bu gelenek olan bohça ha...

Düşük omuzlu gelinlik modelleri; Bu gelinliklerin dantelli, A kesim ve 3 boyutlu çeşitlerini inceleyerek seçimler yapabilirsiniz.

Kabarık Gelinlik Modeli Çeşitleri

 • Kalp yaka kabarık gelinlik modeli
 • Straplez kabarık gelinlik modeli
 • Straplez yakalı prenses modeli
 • Omuz detaylı gelinlik modeli
 • A kesim kabarık gelinlik modeli
 • Renkli prenses gelinlik modeli
 • İnce askılı kabarık gelinlik modeli
 • Kalın askılı kabarık gelinlik modeli
 • Kabarık tül gelinlik modeli
 • Dantelli kabarık gelinlik modeli
 • Az kabarık gelinlik modeli
 • Mini kabarık gelinlik model çeşitlerini inceleyerek vücudunuza uygun kabarık gelinlik modelini seçebilirsiniz.

En Trend Kabarık Gelinlik Modelleri resim Galerisi:

Bir önceki makalemiz olan 2019 Gelin Çiçeği Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda 2016 gelin çiçeği modelleri, 2016 gelin çiçekleri ve gelin çiçeği modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

1 YORUM

 1. damat bohçasıymış.o bohçadan bize de geldi ama içinden hava gazı çıktı başka bişey değil 🙂 ne özenilmiş ne bişey. 100 tl harcanılmıl gibi resmen.insan iki yüz harcar bari 🙂

CEVAP VER