Tarz Kadın

Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber

13.11.2020
1.640
Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber

Sade gelinlik modelleri seçimi için dev rehber niteliğindeki yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda sade gelinlik hatta en sade gelinlikler seçimindeki tüm detayları öğrenmiş olacaksınız. Gelinlik her ne kadar bir genç kızın geçmişten beri hayali olsa da o gün geldiğinde seçim yapmak bir hayli zordur.

Kimilerinin  tercihini gösterişli kabarık gelinlik modelinden yana iken kimileri de sade gelinlik modelleri tercihinde bulunur. Eski zamanlardan beri çok tercih edilen sade şık gelinlik günümüzde de hala genç kızların gözdesi olmaktadır.

Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gelinlik sade olunca gelinin tüm güzelliğini ortaya koymaktadır. Özellikle vücut ölçüleri iyi olan genç kızların bunu ortaya çıkarabilmesinin en etkili yollarından birisidir.

zarif gelinlik modelleri

zarif gelinlik modelleri

Sade ve zarif bir görünüme sahip olan sade gelinlik modelleri iyi bir makyaj, gelin saç modeli ve duvak ile tamamlandığında pek çok gösterili ve kabarık gelinlikten çok daha göz alıcı olabiliyor.

Yıllar geçtikçe sade gelinlik talebi de artmaktadır. Özellikle kapalı kadınların en çok tercih ettiği sade tesettür gelinlik modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Sade gelinlikler özellikle dantelleri ile göz önündedir. Sadece bir gelinliği süsleyen Fransız danteller sadeliğin içerisinde göz alıcı bir detay oluşturmaktadır.

sade gelinlik modelleri nasıl seçilir

sade gelinlik modelleri nasıl seçilir, sade ve şık gelinlikler 

Sade Ve Şık Gelinlikler İçin Kullanılan Detaylar

Sadece gelinliklerde gelinliğin sadece olmasından dolayı kullanılan küçük detaylar çok daha önemlidir.

Sadece gelinliklerde kullanılan 4 farklı materyal bulunmaktadır.

Bunlar saten, tül, dantel ve şifondur. Yani dantelli sade gelinlik, şifon sade gelinlik, tül sade gelinlik gibi…

Özellikle drapeli gelinlik modellerinde kullanılan şifon ve tüller gelinliğin sadeliğini ortaya çıkartırken büyüleyici bir görünüme kavuşturmaktadır. Özellikle dış mekan, kır bahçelerinde yapılan kır düğünleri için en çok kullanılan modellerdir.

Sade saten gelinlik modellerinde genellikle V yaka tercih edilmekte ve kabarık formda etekler ile kullanılmaktadır. Gelinlik dışında kullanılacak duvak ve sade gelinlik saç modelleri, gelinliğin sadeliğini bozmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

sade gelinlik modelleri  en sade gelinlikler

sade gelinlik modelleri en sade gelinlikler

Sade gelinlik modellerinde en çok tercih edilen detaylar dantellerdir. Gelinlik üzerinde dantel detay sevenlerin sayısı oldukça fazladır.

Özellikle sade gelinlik modelleri yeni sezon tasarımları gelinliklerin etekleri aplike şeklinde dağılır. Ayrıca daha kabarık olan ve şeklinden dolayı çan etek modeli de oldukça yaygındır. Bu modellere özellikle kol kısmında güzel detaylar eklenebilir. Özellikle dantel detayları bu tarz gelinlik modelleri üzerinde uygulanan en önemli işlemelerdir.

düz sade gelinlik

düz sade gelinlik

Sade Tesettür Gelinlik

Sade tesettür gelinlik modellerinde tesettür ile birlikte sadeliğin şıklığı tesettürün görüntüsünü kapatmayan özellikler bulunmaktadır. Kapalı bayanların çoğunlukla tercih ettiği sade kabarık olmayan gelinlik modelleri tesettür gelin başı modelleri ile öne çıkmaktadır.

Tesettür sadece gelinlikler denilince akla ilk gelen zarif ve vücuda yakışan bir gelinlik ve bel kısmından oturan fazla kabarık olmayan modelleridir.

Tesettürlü bayanların bir kısmı kabarık gelinlik modellerini tercih etseler de geriye kalan kısmı tercihini sade kabarık olmayan gelinlik modelleri için kullanmaktadır.

sade gelinlik modelleri tesettür

tesettür sade gelinlik

Başörtüsü ile birlikte hafif taşların ve dantellerin olduğu sade gelinlik modelleri gelini prenses gelinlik modelleri gibi kişiyi en ön plana çıkarmayı başarmaktadır.

Sade Gelinlik Saç Modeli

Gelin saç modeli; Sadece gelinlikler için saç modelleri arasında şık gelin topuzu saç, dağınık gelin topuzu, ensede gelin topuzu modelleri ile daha ön plana çıkmaktadır. Bu gelin saç modelleri sade şık gelinlikler ile birleşince ortaya zarafet timsali gelinler çıkmaktadır.

2020-2021 sade gelinlik

Sade gelinlik modeli seçen kişiler havalı ve gösterişli bir gelin başı yaptırmalıdırlar. Bu gösteriş gelinliğin sadeliğini ortaya çıkarmak içindir.

Gösterişten uzak duranlar açık gelin saç modelleri, çiçekli gelin saç modelleri de kullanabilir.

Sade Gelinlik Altına Ayakkabı

Sade gelinliğin altına nasıl ayakkabı olur sorusunun seçeneği çok fazladır. Dantelli sade gelinlik ayakkabısı dantel detaylı olabileceği gibi düz de olabilir. Sade gelinlik altına ayakkabı olarak genelde incili, taşlı, tül detaylı zarif ayakkabı modelleri seçilmektedir.

 

Sade gelinlik altına ayakkabı

Sade gelinlik altına hangi ayakkabı

Sade gelin saç modeline uygun ayakkabı modeli tercih etmelisiniz. Taşlarla bezeli gösterişli gelin saçı yapıldıysa taşlı gelin ayakkabısı kullanmalısınız. Gelinlik sade, gelin başı sade olunca ayakkabı seçimi de sade olmalıdır. Bu noktada en önemli kriter gelinlik ve saç detayı olmalıdır.

Aşağıda sade gelinlik yeni sezon modelleri resim galerisi sunuyoruz. İncelemeniz fikirlerinize ışık olacaktır.

Resim Galerisi: Sade Gelinlikler

Bir önceki makalemiz olan Prenses Model Gelinlik İle Büyüleyin başlıklı yazımızda Prenses Model Gelinlik hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. çeşminaz kapturcu dedi ki:

    sade gelinliklerde en güzeli saten olanları.saten gelinliğe işlemeler daha çok yakışıyor.ama yaz düğünleri için iyi olduğunu düşünmüyorum.çok terletir galiba.kış için ideal.saten gelinliğin alt kısmına hiç süsleme yaptırmayacaksınız ama üst kısmına dantellerle güzel bir hava katılabilir.

    1. Emine dedi ki:

      Görüşünüz için teşekkür ederiz.

Tarz Kadın Blogu