Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber

23.07.2021
4.715
Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Hakkında Dev Rehber

Sade gelinlik modelleri seçimi zarif gelinlik modelleri ile büyülemek isteyenlerin tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğin devamında dantelli sade gelinlik modelleri, sade gelinlik hatta en sade gelinlikler seçimindeki tüm detayları bulabileceksiniz. Gelinlik her ne kadar bir genç kızın geçmişten beri hayali olsa da o gün geldiğinde seçim yapmak bir hayli zordur.

Kimilerinin tercihi gösterişli kabarık gelinlik modelinden yana iken, kimileri sade kabarık gelinlik modelleri, kimileri sade zarif gelinlik modelleri, kimileri de sade kabarık olmayan gelinlik modelleri tercihinde bulunur. Eski zamanlardan beri çok tercih edilen sade şık gelinlik günümüzde de hala genç kızların gözdesi olmaktadır.

Sade Gelinlik Modelleri Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gelinlik sade olunca gelinin tüm güzelliğini ortaya koymaktadır. Özellikle vücut ölçüleri iyi olan genç kızların bunu ortaya çıkarabilmesinin en etkili yollarından birisidir.

zarif gelinlik modelleri

zarif gelinlik modelleri

Sade ve zarif bir görünüme sahip olan sade ve şık gelinlik modelleri iyi bir gelin makyajı, gelin saç modeli ve duvak ile tamamlandığında pek çok gösterili ve kabarık gelinlikten çok daha göz alıcı olabiliyor.

Yıllar geçtikçe sade gelinlik talebi de artmaktadır. Özellikle kapalı kadınların en çok tercih ettiği sade tesettür gelinlik modelleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Dantelli Sade Gelinlik Modelleri

Sade dantelli gelinlik modelleri gelinleri muhteşem gösteren asil gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Gelinlik modelleri sade stilleri arasında en çok da dantelli sade gelinlikler tercih edilmektedir.

Dantelin zarafeti gelinliğin duruluğu ve saflığı ile bütünleşti mi muhteşem görünümler ortaya çıkmaktadır. Çok sade gelinlik modelleri bile dantelle birleşince en zarif gelinlik modelleri sizde demektir.

Gelinliği süsleyen Fransız danteller sadeliğin içerisinde göz alıcı bir detay oluşturmaktadır. Gelinlik üzerindeki danteller omuz bölgesinde, göğüz kısmında, kollarda, bel kısmında veya tamamen üst kısımda ya da etek kısmında tasarlanmaktadır.

Gelinlik modelleri sade seçilecekse vücut ölçüleri ile bire bir uyumlu ve vücudu saran modeller kullanılmalıdır. Sade dantelli gelinlik modellerinde  dantel tek başına kullanıldığı gibi saten üstüne veya tül üstüne de işlenmektedir.

sade gelinlik modelleri nasıl seçilir

sade gelinlik modelleri nasıl seçilir, sade ve şık gelinlikler

Sade Ve Şık Gelinlikler İçin Kullanılan Detaylar

Sadece gelinliklerde gelinliğin sadece olmasından dolayı kullanılan küçük detaylar çok daha önemlidir.

Sadece gelinliklerde kullanılan 4 farklı materyal bulunmaktadır.

Bunlar saten, tül, dantel ve şifondur. Yani dantelli sade gelinlik, şifon sade gelinlik, tül sade gelinlik gibi…

Özellikle drapeli gelinlik modellerinde kullanılan şifon ve tüller gelinliğin sadeliğini ortaya çıkartırken büyüleyici bir görünüme kavuşturmaktadır. Özellikle dış mekan, kır bahçelerinde yapılan kır düğünleri için en çok kullanılan modellerdir.

Sade saten gelinlik modellerinde genellikle V yaka tercih edilmekte ve kabarık formda etekler ile kullanılmaktadır. Gelinlik dışında kullanılacak duvak ve sade gelinlik saç modelleri, gelinliğin sadeliğini bozmayacak şekilde ayarlanmaktadır.

sade gelinlik modelleri en sade gelinlikler

sade gelinlik modelleri en sade gelinlikler

Sade gelinlik modellerinde en çok tercih edilen detaylar dantellerdir. Gelinlik üzerinde dantel detay sevenlerin sayısı oldukça fazladır.

Özellikle sade gelinlik modelleri yeni sezon tasarımları gelinliklerin etekleri aplike şeklinde dağılır. Ayrıca daha kabarık olan ve şeklinden dolayı çan etek modeli de oldukça yaygındır.

Bu modellere özellikle kol kısmında güzel detaylar eklenebilir. Özellikle dantel detayları bu tarz gelinlik modelleri üzerinde uygulanan en önemli işlemelerdir.

düz sade gelinlik

düz sade gelinlik

Sade Tesettür Gelinlik

Sade tesettür gelinlik modellerinde tesettür ile birlikte sadeliğin şıklığı tesettürün görüntüsünü kapatmayan özellikler bulunmaktadır. Kapalı bayanların çoğunlukla tercih ettiği sade kabarık olmayan gelinlik modelleri tesettür gelin başı modelleri ile öne çıkmaktadır.

Tesettür sadece gelinlikler denilince akla ilk gelen zarif ve vücuda yakışan bir gelinlik ve bel kısmından oturan fazla kabarık olmayan modelleridir.

Tesettürlü bayanların bir kısmı kabarık gelinlik modellerini tercih etseler de geriye kalan kısmı tercihini sade kabarık olmayan gelinlik modelleri veya çok sade kapalı gelinlik modelleri tercih etmektedir.

sade gelinlik modelleri tesettür

tesettür sade gelinlik

Başörtüsü ile birlikte hafif taşların ve dantellerin olduğu sade gelinlik modelleri gelini prenses gelinlik modelleri gibi kişiyi en ön plana çıkarmayı başarmaktadır.

Tesettür sade gelinlik modelinde gelin başı türban modeli çok çok abartılı olmadan sade gelin başı şeklinde olmalı, gelin başı minik taş veya boncuklarla süslenmelidir.

Sade Gelinlik Saç Modeli

Gelin saç modeli; Sadece gelinlikler için saç modelleri arasında şık gelin topuzu saç, dağınık gelin topuzu, ensede gelin topuzu modelleri ile daha ön plana çıkmaktadır. Bu gelin saç modelleri sade şık gelinlikler ile birleşince ortaya zarafet timsali gelinler çıkmaktadır.

2021-2022 sade şık gelinlik modelleri

Sade gelinlik modeli seçen kişiler havalı ve gösterişli bir gelin başı yaptırmalıdırlar. Bu gösteriş gelinliğin sadeliğini ortaya çıkarmak içindir.

Gösterişten uzak duranlar açık gelin saç modelleri, çiçekli gelin saç modelleri de kullanabilir.

Sade Gelinlik Altına Ayakkabı

Sade gelinliğin altına nasıl ayakkabı olur sorusunun seçeneği çok fazladır. Dantelli sade gelinlik ayakkabısı dantel detaylı olabileceği gibi düz de olabilir. Sade gelinlik altına ayakkabı olarak genelde incili, taşlı, tül detaylı zarif ayakkabı modelleri seçilmektedir.

Sade gelinlik altına ayakkabı

Sade gelin saç modeline uygun ayakkabı modeli tercih etmelisiniz. Taşlarla bezeli gelin başı yapıldıysa sade gelin ayakkabısında da minik birkaç taş bulundurulmalıdır. Dantelli gelin ayakkabısı, taşlı gelin ayakkabısı, güpürlü gelin ayakkabısı veya tüllü gelin ayakkabısı kullanılabilir.

Sade gelinlik altına hangi ayakkabı

Gelinlik sade, gelin başı sade olunca ayakkabı seçimi de sade olmalıdır. Bu noktada en önemli kriter gelinlik ve saç detayı olmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde sade gelinlik yeni sezon modelleri görselleri sunuyoruz. İncelemeniz fikirlerinize ışık olacaktır. Mutluluklar:)

Resim Galerisi: Sade Gelinlikler

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Fiyatları 2024 başlıklı yazımızda bindallı fiyatları ve Bindallı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. çeşminaz kapturcu dedi ki:

    sade gelinliklerde en güzeli saten olanları.saten gelinliğe işlemeler daha çok yakışıyor.ama yaz düğünleri için iyi olduğunu düşünmüyorum.çok terletir galiba.kış için ideal.saten gelinliğin alt kısmına hiç süsleme yaptırmayacaksınız ama üst kısmına dantellerle güzel bir hava katılabilir.

    1. Emine dedi ki:

      Görüşünüz için teşekkür ederiz.

Tarz Kadın Blogu