Hangi Renk Kıyafetler Zayıf Gösterir Kadın

29.08.2022
1.216
Hangi Renk Kıyafetler Zayıf Gösterir Kadın

Hangi renk kıyafetler zayıf gösterir sorusu çerçevesinde zayıf gösteren renkler hakkında bilgiler vereceğiz. Hangi renk elbise zayıf gösterir? Zayıf gösteren pantolon renkleri nelerdir?

Zayıf gösteren kot renkleri konularının detaylarını birlikte görelim. İnsanı zayıf gösteren renkler özellikle kilolular tarafından merak edilmektedir. Aslında günümüzde herkes vücudunun belli başlı bazı bölgelerini zayıf göstermek istemektedir.

İşte tam da bu noktada en zayıf gösteren renk araştırılmaktadır. Günümüzde kiloluları zayıf gösteren renkler hemen hemen tüm kombin parçalarında incelenmektedir. Yani zayıf gösteren bikini renkleri yanında abiye de zayıf gösteren renkler de merak edilmektedir.

Hangi Renk Kıyafetler Zayıf Gösterir?

Zayıf gösteren renkler yaz döneminde de kış döneminde de merak edilir. Çünkü yazlık kıyafetler terletmeyen rahat kombinlerden oluşmaktadır. Bu da birçok olduğundan daha kilolu gösterir.

Hangi-renk-zayif-gosterir

Hangi renk zayıf gösterir

Kış döneminde ise alınan fazla kilolar renklerle baskılanmak istenir. günümüzde hangi renk zayıf gösterir sorusunun cevabı dört mevsim kullanılabilecek şekildedir.

Açık renk kıyafetlerden hoşlananlara ise tepeden tırnağa aynı renk kombinler öneriyoruz. Bu şekilde tek renk kontrastı ile daha zayıf görüm sağlanır.

Zayıf Gösteren Kot Renkleri

İnsanı olduğundan daha zayıf gösteren renkler yanında tercih edilen modeller ve ten rengi de önemlidir. Çünkü zayıf gösteren renkler, ten rengine göre de farklılık gösterir.

Özellikle üst kombin parçasında tercih edeceğiniz zayıf gösteren renk, mutlaka ten renginizin zıttı olmalıdır.

Örneğin, esmeri zayıf gösteren renk kıyafetler açık renkli kıyafetlerdir. Açık tenli kişileri zayıf gösteren renkler ise koyu renk tonunda kıyafetlerdir.

Zıt renk kontrastı ten rengi ile mutlaka sağlanmalıdır. Böylece renk yansıması kişiyi olduğundan daha zayıf gösterecektir.

Zayıf gösteren bayan kot renkleri arasında lacivert ilk sıradadır. Vücut ölçüleri ve vücut tipi doğrultusunda  pantolon modelleri seçilmelidir.

Siyah, bordo, koyu gri ve koyu kahverengi, koyu yeşil zayıf gösteren renklerdir. Bu renkler, zıt renkleri ile kullanılarak stil sahibi kombinler yapılırken kişiyi olduğundan daha da zayıf gösterir.

Mesela; lacivert kot üstüne limon sarısı gömlek veya beyaz gömlek çok daha zayıf gösterecektir.

Zayıf Gösteren Elbise Renkleri

Büyük bedeni daha zayıf gösteren elbise modelleri yanında doğru renkleri seçmek gerekir. Zayıf gösteren elbise modelleri ile eşleşen elbise renkleri iyi olduğundan daha zayıf gösterir.

Zayif-gosteren-elbise-renkleri

Zayıf gösteren elbise renkleri

Hangi renk elbise zayıf gösterir? Zapzayıf gösteren elbise seçerken büyük desenlerden yatay çizgilerden uzak durun. Bunun yerine dikey çizgili veya minik desenli elbiseler kullanın.

Son dönemlerde zıt renk kontrastı olan iki renk elbise modelleri öne çıkmaktadır. Çünkü bu tarz elbise modelleri göz yanılgısına neden olarak kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir.

Örneğin, önü ve arkası lacivert, kol altlarından etek ucuna kadar beyaz veya ten rengi olan elbise ile çok daha zayıf ve ince görünürsünüz. Bu şekilde renk kontrastları ile iki renk elbise kullanarak en az 10 kilo zayıf görünebilirsiniz.

Abiyede Zayıf Gösteren Renkler

Özel günlerin olmazsa olmazı abiye modelleri doğru desen ve renklerle daha zayıf görünmenizi sağlar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Abiye modelleri genelde kabarık tasarımlardan oluşur. Kalın işlemeli, aşırı büzgülü büyük motifli abiyeler yerine tek renk, bölgesel işlemeli abiyeler kullanın.

Abiyede-zayif-gosteren-renkler

Abiyede zayıf gösteren renkler

Tercih edeceğiniz işlemeli kıyafetlerin işlemeleri veya büzgüleri zayıf göstermek istediğiniz bölgelerde olmamalıdır. Bu şekilde olduğundan daha zayıf görünürsünüz.

Bordo, füme rengi, koyu kırmızı, saks mavi, patlıcan moru, zümrüt yeşili, lacivert ve siyah abiye zayıf gösterir. Gri renk zayıf gösterir mi? Siyah, lacivert veya bordo ilk önerimizdir. “ben gri abiye istiyorum” diyorsanız koyu gri veya antrasit abiye öneriyoruz.

Zayıf Gösteren Bikini Renkleri

Kiloluları zayıf gösteren renkler, doğru bikini veya mayo modelleri ile kullanıldığı zaman daha zayıf gösterir. Renkli bikini tercih edilecekse zıt renk kontrastı yapılmalı ve büyük desenler kullanılmamalıdır.

Açık renkler kullanılacaksa minik desenler tercih edilmelidir. Patlıcan moru, koyu gri, lacivert, siyah, bordo, saks mavisi, koyu haki, turkuaz kullanılmalıdır. Ayrıca bordoya yakın kırmızı, koyu yeşil ve zümrüt yeşili de zayıf gösteren mayo ve bikini renkler arasındadır.

Zayif-gosteren-kot-renkleri

Zayıf gösteren kot renkleri

Zayıf Gösteren Pantolon Renkleri

Olduğunuzdan daha zayıf görünmek için koyu renk pantolonları açık renk üstlerle kombin yapmalısınız.

Özellikle basen bölgesinde veya göbek kısmında ya da bacak kısmında fazlalıkları olanlar siyah ve lacivert kullanmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Zayıf Gösteren Pantolon

Patlıcan moru, kan kırmızı, lacivert, bordo, siyah, koyu kahverengi, füme rengi ve koyu mor da kullanabilirsiniz. Renkleri ten rengi ve pantolon rengi ile bütünlük arz edecek şekilde eşleştirmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde en zayıf gösteren renkler ile yapılan kombinlerden derlenen görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Zayıf Gösteren Kombin Rengi

 

Bir önceki makalemiz olan Vizon Rengi Pantolon Üstüne Ne Giyilir başlıklı yazımızda Vizon Rengi Pantolon Üstüne Ne Giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu