Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı

01.12.2022
2.393
Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı

Hangi elbiseye hangi ayakkabı olur konusunda stiletto ayakkabı neyle giyilir, günlük elbisenin altına hangi ayakkabı giyilmelidir soruları ilk sıradadır. Elbise altına ayakkabı seçimi denilince yırtmaçlı elbise altına ayakkabı, dar elbisenin altına nasıl ayakkabı konusu da akla gelir. Aslında bu konu uzun elbisenin altına nasıl ayakkabı, kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı gibi uzar gider.

Aslında hangi elbisenin altına hangi ayakkabı giyilmelidir sorusunda elbise rengi, modeli ve tarzı yön vermektedir.

Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı

Elbiselerinizi tamamlayacak ayakkabılar arıyorsanız biraz araştırma yapmanız faydanıza olacaktır. Şık görünmek için illa acı çekmek zorunda değilsiniz. Alacağınız ayakkabının rahat olması modelinden de önemlidir. Doğru ayakkabıyı seçmeniz sağlıklı adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Çiçekli elbise altına hangi ayakkabı

Çiçekli elbise altına hangi ayakkabı

En güzel ayakkabılar ve elbiseler için komple uyum şarttır. Elbise altı ayakkabı seçimlerinde kişinin vücut tipi de dikkate alınmalıdır. Örneğin, çok kalın bacaklılar bilekten bağlamalı ayakkabılar kullanmamalıdır.

Dar elbise altına geniş kalıplı ayakkabılar kullanılmamalıdır. Yani daha ince kalıplı ayakkabı modelleri kullanılmalıdır.

Günlük elbisenin altına nasıl ayakkabı olur?

Günlük elbise altı ayakkabı seçimlerinde spor ayakkabı, babet, sandalet en doğru tercihler arasındadır. Elbise modeline uygun olarak bu seçenekler arasından seçim yapılmalıdır.

Özellikle uzun saatler ayakta geçirilecekse spor ayakkabısı en doğru ve şık seçim olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Mini Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Olur

Ayağa Uygun Ayakkabı Nasıl Seçilmelidir?

Günün sonunda yorgun ve şiş ayaklar ile ayakkabı almayın. Sabah saatlerinde veya öğlen saatlerinde almaya özen gösterin.

Ayağınıza sıkı bir şekilde oturan ayakkabılar, uzun süre kullanımında ayak sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle rahat ve ortopedik ayakkabılar tercih edin.

Hangi elbiseye hangi ayakkabı olur

Hangi elbiseye hangi ayakkabı olur

Ayağınıza büyük veya küçük gelecek ayakkabıları almaktan kaçının. Ayağınızı sıkan ayakkabıların ilerde açılacağı düşüncesiyle alışveriş yapmayın. Giysi dolabınızdaki birçok elbisenizi rahat formlardaki ayakkabılarla kombinleyebileceğinizden şüpheniz olmasın.

En az bir tane spor ayakkabınız olsun. Çünkü jean pantolon altına ayakkabı, spor elbise altına ayakkabı, mini elbise altına ayakkabı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca asimetrik kesimli bluz ve pantolon altına da spor ayakkabı kullanabileceğinizi unutmayın.

Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı Kullanılır?

Elbise altına spor ayakkabısı, stiletto, babet, bilek boy bot, blok topuk, sandalet, bantlı ayakkabı, çizme kullanabilirsiniz.İnce topuk ve kalın topuklu ayakkabılar elbise modeli ve içinde bulunduğunuz ortama göre seçilmelidir.

Örneğin, abiye altına zarif, gerekirse taşlı veya süslü ince topuk stiletto oldukça şık duracaktır. Ayaklarınız kapatacak kadar uzun elbise kullanıyorsanız ve ayakkabılarınız görünmüyorsa, rahat seçimler için spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

Elbiseye uygun ayakkabı

Elbiseye uygun ayakkabı

Spor tarzı kıyafetleriniz için her zaman düztabanlı ayakkabılar tercih etmemelisiniz.  Yüksek topuklu ayakkabılar da spor tarzı kıyafetleriniz için uygun olacaktır. Yüksek topuklar günlük hayatta da kullanılır hale geldi. Özellikle orta boy topuklu stilettoları günlük elbise altına da kullanabilirsiniz.

Ayakkabı numaranız en az modeli kadar önemlidir. Gün içerisinde giyeceğiniz elbiselerinize uygun tarzınıza göre ayakkabı modelleri seçmelisiniz. Makosen, babet, bootie bot, stiletto, strappy sandalet, ankle bot veya topuklu ayakkabıları tercihleriniz arasına alabilirsiniz.

Abiye Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Sizin için özel geceler daha fazla ayrıntılı şekilde düşünmeniz gereken geceler olacaktır. Abiye kombinlerinde özenli davranırken, abiye ayakkabı seçimi de mutlaka uyum arz etmelidir. Abiye ayakkabı kombinleri için genelde stiletto kullanılır. Yazlık abiye altına ayakkabı olarak sandalet de kullanılmaktadır.

Abiye elbise altına hangi ayakkabı

Abiye elbise altına hangi ayakkabı

Altın rengi işlemeli elbise altına veya dore simli elbise altına ayakkabı olarak dore ayakkabı modelleri düşünebilirsiniz.

Dar kesimli, vücudu saran abiyenin altına ayakkabı olarak sivri burun ve ince topuklu ayakkabı daha doğrudur.

Hangi Kıyafete Hangi Ayakkabı-İş Ayakkabısı

İş hayatında resmi ofis kombinleri için renkli topuklu ayakkabı yerine siyah önerilmektedir.

iş ayakkabıları

iş ayakkabıları

Eğer tercihiniz yüksek topuklardan yana olacaksa az topuklu modelleri tercih ediniz. Özellikle kalem etek altına ayakkabı olarak stilettolardan şaşmamalısınız.

Stiletto akımı gün geçtikçe artmakta ve yeni modellerle gün yüzüne çıkmaktadır. Sivri burun stilettolar, açık burunlu stilettolar en çok kullanılan modellerdir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ayakkabı Çanta Kombini Nasıl Olmalı?

En güzel elbiseler ve ayakkabılar için ayakkabıdaki desenleri kıyafetinizdeki desenlere uyumlu olmalıdır.

Resim Galerisi : Hangi Kıyafetin Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Nişan Elbisesi: Bu Senenin Modası başlıklı yazımızda Evde Nişan Kıyafetleri Ve Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu