Tarz Kadın

Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

22.10.2022
176
Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Gece makyajı nasıl yapılmalıdır? Günümüzde doğal gece makyajı ve ışıltılı gece makyajı yanında siyah gece makyajı ve hafif gece makyajı kullanılmaktadır. Gece makyajı malzemeleri özel günlerde bayanların olmazsa olmazıdır.

Girdiği ortamda herkesi kendine hayran bıraktıracak kadar güzel görünmek isteyen bayanların, şık bir gece makyajı uygulaması yeterli olacaktır. Kullanılan kombine ve gideceği yere uygun makyaj yapmak oldukça önemlidir. Kıyafet, ayakkabı ve saçtan sonra yapılan makyaj, tamamıyla bir bütün oluşturmalıdır.

 Gece Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak cilt güzelce yıkanıp temizlenmelidir, ardından kurutulmalıdır.

Cilt temizliği kadar önemli bir diğer husus ise cildin nemlendirilmesidir. Cilde normal zamanlarda kullanmış olduğunuz bakım maskeleri veya kremler ile bunu yapmak mümkündür.

Gece-Goz-Makyaji-Nasil-Yapilir

Gece Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Cilde uygun tonda bir kapatıcı uygulanarak güzelce dağıtılmalıdır. Daha sonra ciltteki kusurların daha güzel kapanması ve kapatıcının cildimize daha sabit kalması için uygun tonlarda fondöten kullanılmalıdır. Hemen ardından ise yine uygun tonlarda pudra kullanılmalıdır.

Kaşlarınızın daha göz alıcı gözükmesi için kaş pudrası ile kaşlar gölgelendirilmelidir. Kaş kalemi kullanmak kaşların yapay gözükmesini sağlar. Bu yüzden kaş pudraları daha çok tavsiye edilmektedir.

Isiltili-gece-makyaji

Işıltılı gece makyajı

Far seçimi yaparken giyeceğiniz elbiseye uygun ve daha çok iddialı renkler kullanmaya dikkat edilmelidir. Fakat iddialı rengi seçerken çok açık renkler veya çok koyu renkler seçilmemelidir.

Ortasını bulmaya çalışmalısınız. Seçilmiş olan far renginin bir iki ton koyusu ile mutlaka gölgelendirme yapılmalıdır. Zıt renk kullanmak daha çarpıcı gözler yaratacaktır. Bu yüzden zıt renkler kullanmak daha çok tavsiye edilmektedir.

Gece-makyaji-yapimi

Gece makyajı yapımı

Eyeliner sürmeden kesinlikle şık bir gece makyajı olmaz. Bu yüzden mutlaka ince bir çizgi halinde eyeliner kullanılmalıdır.

Gece Göz Makyajı Nasıl Yapılmaktadır?

Gözlerin için uygun bir renkte göz kalemi seçilir. Ama siyah göz kalemi daha çok tavsiye edilir. Çünkü siyah her şeyle uyum sağlayan bir renktir. Zaten abartılı bir gece makyajı uygulaması yaparken renkli bir göz kalemi kullanmak hoş bir görüntü yaratmayacaktır.

Gözlerde ışıltılı renkler de kullanabilirsiniz. Aslında gözlerde yoğun gölgeler veya hafif gölgeler de uygulanır.

Eyeliner sürmeden kesinlikle şık bir gece makyajı olmaz. Bu yüzden mutlaka ince bir çizgi halinde eyeliner kullanılmalıdır.

Gece-makyaji-malzemeleri

Gece makyajı malzemeleri

Daha sonra rimel sürmeye geçebilirsiniz. Çift kat rimel sürmek her zaman daha çarpıcı ve daha iddialı kirpikler elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden çift kat rimel kullanılmalıdır.

Eğer parlak ve daha sağlıklı bir cilt isteniyorsa özellikle elmacık kemikleri üzerine aydınlatıcı kullanılmalıdır. Fakat fazla kullanılmış aydınlatıcı yağlı gözüken bir cilt oluşmasını sağlar. Bu yüzden aydınlatıcı kullanımı oldukça az olmalıdır.

Hafif-gece-makyaji

Hafif gece makyajı

Yüzümüze uygun bir renkte allık kullanarak fırça yardımıyla yanaklar renklendirilmelidir.

Uygun renkte ve ya çarpıcı bir renkte ruj seçilip, taşırmadan dikkatlice sürülmelidir. Eğer parlak dudaklar isteniyorsa rujun üstüne parlatıcı kullanılmalıdır. Fakat şık bir gece makyajı her zaman mat dudaklar ile daha çarpıcı duracaktır.

Okurlarımız buna ada baktı ⇒ Kalıcı Dudak Makyajı Nedir Nasıl Yapılır Zararları

Son olarak dudak kalemi ile dudak çizgisi belirlenmelidir. Bu işlem özellikle ruj sürme işleminden sonra yapılmalıdır. Çünkü ruj silindikten sonra dudakta yuvarlak bir çizgi bırakmaz.

Bir önceki makalemiz olan Yağlı Cilt Maske Tarifi (En Etkili) başlıklı yazımızda Yağlı cilt maske hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu