Evde Yılbaşı Süsleri Yapımı | En Trend ve Kolay Yılbaşı Süsü

Evde Yılbaşı Süsleri Yapımı | En Trend ve Kolay Yılbaşı Süsü

Evde Yılbaşı Süsleri Yapımı teknikleri arasında kağıttan yılbaşı süsü yapımı basit, keçeden yılbaşı süsü ve benzeri seçenekler çok fazladır. Yeni yıl süslemeleri el yapımı seçenekleri arasında cam süsü yapımı, yılbaşı kapı süsü yapımı, yılbaşı duvar süsü yapımı diye seçenekler uzayıp gitmektedir. Bu sene birçok kişi yilbasi susleri nasil yapılır sorusu sormaktadır.

Yılbaşı denilince akla yılbaşı ağacı, yılbaşı çiçeği gelmektedir. Ayrıca yılbaşı yemeği ve yılbaşı hediyeleri de unutulmamalıdır. Ev yapımı yılbaşı süsleri ile hem el emeğinizi sunacak, hem de övgüler alacaksınız.

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde yılbaşı süsleri yapımı son derece eğlencelidir. Yılbaşı kutlaması öncesi yeni yıl süsleri yapımı ile yeni  yıl sevincini daha da artırabilirsiniz. Kendi ellerinizle yaptığınız el yapımı yılbaşı süsleri ile çok daha şık ve eğlenceli ortamlar hazırlayabilirsiniz. Yılbaşı ev süslemeleri ile daha uygun fiyata daha şık tasarımlar yapabilirsiniz. Üstelik çocuğunuz varsa yeni yıl süs yapımını onunla yaparak eğlenceli ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Yılbaşı süsleri basit yapımı ile yılbaşı ağacı süslemeleri, yılbaşı cam süslemeleri, yılbaşı sofra süslemeleri yapabilirsiniz. Çünkü noel kapı süsü yapımı, noel ağacı süsleri de kolaylıkla evde yapılmaktadır. Evde yeni yıl hazırlıkları yaparken yeni yıl süslemeleri için yeni yıl süsleri yapımı sizler için hazırlanmıştır. Yeni yıl için süslerini kendiniz yapmak ister misiniz?

Yılbaşı Ağacı Süsleri Yapımı

Evde yılbaşı süsleri yapımı; Yılbaşı kutlamaları ve yeni yil susleri yapimi denilince akla ilk gelen yılbaşı ağacıdır. Peki, yılbaşı ağaç süsleri el yapımı da olur desek ne dersiniz? Kendi el emeğiniz ve hayal gücünüz ile rengarenk ve parlak toplar ile yılbaşı ağacı daha şık hale gelecektir.

evde yılbaşı ağacı yapımı

evde yılbaşı ağacı yapımı

Yılbaşı Çam Ağacı Topları Yapımı

Yılbaşı ağacı süsü yapımı için kağıt ve keçe kullanabileceğiniz gibi ampul gibi farklı materyaller de kullanabilirsiniz. O halde yılbaşı süsleri nasıl yapılır konumuzda ilk olarak yılbaşı için çam ağacı topları yapıyoruz. Hadi bakalım, kolay gelsin:)

 • Patlak ampul
 • Yapıştırıcı
 • Sim

  Ampulden çam ağacı süsü-yılbaşı süsleri yapımı

Evde patlayan ampulleri yapıştırıcı ile kapladıktan sonra dilediğiniz renk sim ile kaplayarak kurumasını sağlayın. Ardından yılbaşı çak ağacı üzerindeki yerine uğurlayın:)

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme

Yılbaşı süsleri el yapımı kolay olduğu kadar eğlencelidir. Örneğin, simli süsleme ipleri ile yılbaşı ağacı süslemesi yapabilirsiniz.

Kullanılmayan kavanoz kapaklarınızı simle kapladıktan sonra içlerini dilediğiniz şekilde boncuk, sim veya renkli çakıl taşı ile doldurun. Bittikten sonra kurdele yardımıyla çam ağacı ile buluşturabilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri Yapımı Basit

Evde yılbaşı süsleri yapımı; Kolay yılbaşı süsü nasıl yapılır?  Süslü yılbaşı ağacı en güzelidir. Kolay yılbaşı ağacı süsleri ile evde kendiniz kolaylıkla yeni yıl süsleri yapabilirsiniz. Yılbaşı süsü yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Eliniz kendin yap projelerine yatkınsa kolaylıkla yılbaşı süsleri yapabilirsiniz.

Kağıttan Yılbaşı Süsü Yapımı Basit

Örneğin, Kağıt veya keçe kalıplarını üçgen veya farklı şekilde katladıktan sonra 3-4 tanesini üst üste yapıştırın. Ardından yılbaşı ağacı süslemesi için kullanın. Bu süsün en tepesine boncuk, yıldız ya da farklı objelerle süsleyebilirsiniz.

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme-evde süs yapımı

Işıklı çam ağacı yapmak için led kullanabilirsiniz. Böylece led ışıklı çam ağacı ile farklı ve özgün tasarımlar yapmış olursunuz.

> Duvarlarınıza dondurma çubuğu ile kar teması yapabilirsiniz. El yapımı yılbaşı süsleri için bu çubukları dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

> Yeni yıl masa süslemesi için renkli peçete, simli kokulu mumlar, kuru gül yaprakları ile evde yılbaşı masa süsleri yapmanız mümkün.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler (en yeni fikirler)

> Keçeden çam ağacı yapımı ile arkadaşlarınıza yeni yıl hediyesi verebilirsiniz.

> Keçeden çam ağacı yapımı sonrası keçeden noel baba yapımı ile yeni yıl çam ağacı süslemesi yapabilirsiniz.

Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı-Yılbaşı Mumlukları

 1. örnek:
 • Cam kavanozun etrafına yapıştırıcı sürerek istediğiniz renk simle kaplayın.
 • Ardından kapak kısmına kurdele, çiçek ve minik biblo türü aksesuar yapıştırın. Böylece evde yeni yıl süslemeleri el yapımı ile eğlenceli tasarımlar yapabilrsiniz.

Cam kavanozdan mumluk

Cam kavanozdan mumluk-yılbaşı süsü yapımı

 • Hazır yılbaşı mumlukları seti alabileceğiniz gibi evde kolay yılbaşı mumlukları da yapabilirsiniz.
 • Bir su bardağının dibine minik bir mum, etrafına renkli çakıl taşları koyun.
 • Bardağın dış yüzeyine 1 tane keçeden çam ağacı yapıştırın.
 • Son olarak bardağın dış yüzeyine kar tanesi gibi süsler yaptınız mı, yılbaşı mumluğunuz hazır demektir. Böylece en ucuz yılbaşı mumluğu  ve en güzel yılbaşı mumu el emeğiniz ile sizinle demektir.

Yılbaşı Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kolay yılbaşı kapı süsü yapımı:

 • Kozalakları altın rengine boyayarak yuvarlak kartonun üzerine yapıştırabilirsiniz.
 • Bunu kurumuş dallardan meyvelerden veya çam iğnelerinden de yapabilirsiniz.
Yılbaşı kapı süsü nasıl yapılır

Yılbaşı kapı süsü nasıl yapılır

 • Kuru ağaç dallarını beyaz, kırmızı ve farklı simlerle süsleyerek şık ve basit kapı süsü yapabilirsiniz.

Keçeden Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılmalıdır? Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı

İlk olarak keçeden yıldız, kalp gibi minik şekiller kesin veya hazır alın.

Kenarlarından dikerek üzerini süsleyin. Böylece evde kolay yılbaşı süsü yapmış olursunuz.

Keçeden yılbaşı süsü yapımı-yılbaşı ev süslemeleri

> Aslında keçeden noel süsleri için birçok şey yapabilirsiniz. Böylece hem kolay, hem de daha ekonomik olur. Keçeden yılbaşı kapı süsleri veya keçeden çam ağacı yapımı ya da keçeden noel baba yapımı deneyebilirsiniz. Böylece güzel, ucuz ve kolay yılbaşı süsleri yapabilirsiniz.

> Kozalaklardan masa süsü yapı ile de masanızı ponponlarla süslenmiş kozalaklarla süsleyebilirsiniz. Kozalaklarla kapı süsü yapımı da hayal gücünüz ile kusursuz bir şekilde kapılarınızı süsleyecektir. Resim galerisindeki görselleri inceleyerek yılbaşı süslemesi hakkında detayları görebilirsiniz.

Aşağıda evde yılbaşı süsleri yapımı ile alakalı resim galerisi paylaşıyoruz. Daha fazla fikir için lütfen inceleyin.

Resim Galerisi: Evde Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır-Yılbaşı Ev Süslemeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kağıttan Tuzluk Yapımı | Origami başlıklı yazımızda Kağıttan Tuzluk Yapımı, kağıttan yapılan şeyler ve origami hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gowher dedi ki:

  cook guzel

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   Teşekkürler:)

Tarz Kadın Blogu