Tarz Kadın

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı (Hiçbir yerde görmediğiniz yeni yıl süsleri)

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı (Hiçbir yerde görmediğiniz yeni yıl süsleri)

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı son dönemlerde favori haline geldi. yılbaşı denilince akla yılbaşı ağacı, yılbaşı çiçeği, yılbaşı yemeği, yılbaşı hediyeleri gelmektedir. Ev yapımı yılbaşı süsleri ile hem el emeğinizi sunacak, hem de övgüler alabilirsiniz.

Yılbaşı kutlaması yaparken kendi ellerinizle yaptığınız el yapımı yılbaşı süsleri ile çok daha şık ve eğlenceli ortamlar hazırlayabilirsiniz. Yılbaşı ev süslemeleri ile daha uygun fiyata daha şık tasarımlar yapabilirsiniz. Üstelik çocuğunuz varsa yeni yıl süs yapımını onunla yaparak eğlenceli ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Yılbaşı süsleri basit yapımı ile yılbaşı ağacı süslemeleri, yılbaşı cam süslemeleri, yılbaşı sofra süslemeleri yapabilirsiniz.

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı

Yılbaşı kutlamaları denilince akla ilk gelen yılbaşı ağacıdır. Peki, yılbaşı ağaç süsleri el yapımı da olur desek ne dersiniz? Kendi el emeğiniz ve hayal gücünüz ile rengarenk ve parlak toplar ile yılbaşı ağacı daha şık hale gelecektir. El yapımı yılbaşı süsleri detayları…

evde yılbaşı ağacı yapımı

evde yılbaşı ağacı yapımı

Yılbaşı Çam Ağacı Topları Yapımı

Yılbaşı ağacı süsü yapımı için kağıt ve keçe kullanabileceğiniz gibi ampul gibi farklı materyaller de kullanabilirsiniz. Yılbaşı süsleri nasıl yapılır konumuzda ilk olarak yılbaşı için çam ağacı topları yapıyoruz. Hadi bakalım, kolay gelsin:)

 • Patlak ampul
 • Yapıştırıcı
 • Sim

  Ampulden çam ağacı süsü-yılbaşı süsleri yapımı

Evde patlayan ampulleri yapıştırıcı ile kapladıktan sonra dilediğiniz renk sim ile kaplayarak kurumasını sağlayın. Ardından yılbaşı çak ağacı üzerindeki yerine uğurlayın:)

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme

Simli süsleme ipleri ile yılbaşı ağacı süslemesi yapabilirsiniz.

Kullanılmayan kavanoz kapaklarınızı simle kapladıktan sonra içlerini dilediğiniz şekilde boncuk veya aksesuar ile dizayn ederek kurdele yardımıyla çam ağacı ile buluşturabilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri Yapımı Basit

Kolay yılbaşı süsü nasıl yapılır?  Süslü yılbaşı ağacı en güzelidir. kolay yılbaşı ağacı süsleri ile evde kendiniz kolaylıkla yeni yıl süsleri yapabilirsiniz. Kağıt keçe kalıplarını üçgen veya farklı şekilde katladıktan sonra 3-4 tanesini üst üste yapıştırın. Ardından yılbaşı ağacı süslemesi için kullanın. Bu süsün en tepesine boncuk, yıldız ya da farklı objelerle süsleyebilirsiniz.

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme-evde süs yapımı

Işıklı çam ağacı yapmak için led kullanabilirsiniz. Böylece led ışıklı çam ağacı ile farklı ve özgün tasarımlar yapmış olursunuz.

Duvarlarınıza dondurma çubuğu ile kar teması yapabilirsiniz.  El yapımı yılbaşı süsleri için bu çubukları dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Yeni yıl masa süslemesi için renkli peçete, simli kokulu mumlar, kuru gül yaprakları ile evde yılbaşı masa süsleri yapmanız mümkün.

Keçeden çam ağacı yapımı ile arkadaşlarınıza yeni yıl hediyesi verebilirsiniz.

Keçeden çam ağacı yapımı sonrası keçeden noel baba yapımı ile yeni yıl çam ağacı süslemesi yapabilirsiniz.

Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı-Yılbaşı Mumlukları

 1. )  Cam kavanozun etrafına yapıştırıcı sürerek istediğiniz renk simle kaplayın. Ardından kapak kısmına kurdele, çiçek ve minik biblo türü aksesuar yapıştırdıktan sonra şık mumluk yaparak evde yılbaşı süsleri kendin yap kervanına sizde katılabilirsiniz.
Cam kavanozdan mumluk

Cam kavanozdan mumluk-yılbaşı süsü yapımı

2. )  Hazır yılbaşı mumlukları seti alabileceğiniz gibi evde kolay yılbaşı mumlukların da yapabilirsiniz. Bunun için Bir su bardağının dibine minik bir mum, etrafına renkli çakıl taşları, bardağın dış yüzeyine 1 tane keçeden çam ağacı yapıştırın. son olarak bardağın dış yüzeyine kar tanesi gibi süsler yaptınız mı, yılbaşı mumluğunuz hazır demektir. Böylece en ucuz yılbaşı mumluğu  ve en güzel yılbaşı mumu el emeğiniz ile sizinle demektir.

Yılbaşı Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Yılbaşı kapı süsü yapımı: Kozalakları altın rengine boyayarak yuvarlak kartonun üzerine yapıştırabilirsiniz. Bunu kurumuş dallardan meyvelerden veya çam iğnelerinden de yapabilirsiniz.

Yılbaşı kapı süsü nasıl yapılır-ev süsleri nasıl yapılır

Kuru ağaç dallarını beyaz, kırmızı ve farklı simlerle süsleyerek şık ve basit kapı süsü yapabilirsiniz.

Keçeden Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? Keçeden Yılbaşı Süsleri Yapımı

Keçeden yıldız, kalp gibi minik şekiller kesin, kenarlarından dikerek üzerini süsleyebilirsiniz. Böylece evde kolay yılbaşı süsü yapmış olursunuz.

Keçeden yılbaşı süsü yapımı-yılbaşı ev süslemeleri

Keçeden noel süsleri için keçeden yılbaşı kapı süsleri, keçeden çam ağacı yapımı, keçeden noel baba yapımı ile de kolay yılbaşı süsleri yapabilirsiniz.

Kozalaklardan masa süsü yapı ile de masanızı ponponlarla süslenmiş kozalaklarla süsleyebilirsiniz. Kozalaklarla kapı süsü yapımı da hayal gücünüz ile kusursuz bir şekilde kapılarınızı süsleyecektir. Resim galerisindeki görselleri inceleyerek yılbaşı süslemesi hakkında detayları görebilirsiniz.

Aşağıda evde yılbaşı süsleri yapımı ile alakalı resim galerisi paylaşıyoruz. Daha fazla fikir için lütfen inceleyin.

Resim Galerisi: Evde Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır-Yılbaşı Ev Süslemeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır Kaç Aya Kadar Kullanılır? başlıklı yazımızda Evde Oyun Halısı Nasıl Yapılır ve oyun minderi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gowher dedi ki:

  cook guzel

  1. sedef dedi ki:

   Merhaba,
   Teşekkürler:)

Tarz Kadın Blogu