Tarz Kadın

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı (Hiçbir Yerde Görmediğiniz Süsler)

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı (Hiçbir Yerde Görmediğiniz Süsler)

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı son dönemlerde favori haline geldi. Yılbaşı kutlaması yaparken kendi ellerinizle yaptığınız el yapımı yılbaşı süsleri ile çok daha şık ve eğlenceli ortamlar hazırlayabilirsiniz. Yılbaşı ev süslemeleri ile daha uygun fiyata daha şık tasarımlar yapabilirsiniz. Üstelik çocuğunuz varsa onunla yaparak eğlenceli ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Evde Yılbaşı Süsü Yapımı

Yılbaşı kutlamaları denilince akla ilk gelen yılbaşı ağacıdır. Peki, yılbaşı ağaç süsleri el yapımı da olur desek ne dersiniz? Kendi el emeğiniz ve hayal gücünüz ile rengarenk ve parlak toplar ile yılbaşı ağacı daha şık hale gelecektir. El yapımı yılbaşı süsleri detayları…

Yılbaşı Çam Ağacı Topları Yapımı

Yılbaşı süsleri nasıl yapılır konumuzda ilk olarak yılbaşı için çam ağacı topları yapıyoruz. Hadi bakalım, kolay gelsin:)

  • Patlak ampul
  • Yapıştırıcı
  • Sim

    Ampulden çam ağacı süsü-yılbaşı süsleri yapımı

Evde patlayan ampulleri yapıştırıcı ile kapladıktan sonra dilediğiniz renk sim ile kaplayarak kurumasını sağlayın. Ardından yılbaşı çak ağacı üzerindeki yerine uğurlayın:)

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme

Simli süsleme ipleri ile yılbaşı ağacı süslemesi yapabilirsiniz.

Kullanılmayan kavanoz kapaklarınızı simle kapladıktan sonra içlerini dilediğiniz şekilde boncuk veya aksesuar ile dizayn ederek kurdele yardımıyla çam ağacı ile buluşturabilirsiniz.

Kolay yılbaşı süsü nasıl yapılır diyorsanız size pratik bir fikir.  Kağıt keke kalıplarını üçgen veya farklı şekilde katladıktan sonra 3-4 tanesini üst üste yapıştırın. Ardından yılbaşı ağacı süslemesi için kullanın. Bu süsün en tepesine boncuk, yıldız ya da farklı objelerle süsleyebilirsiniz.

Süsleme İpleri İle Çam Ağacı Süsleme-evde süs yapımı

Işıklı çam ağacı yapmak için led kullanabilirsiniz. Böylece led ışıklı çam ağacı ile farklı ve özgün tasarımlar yapmış olursunuz.

Duvarlarınıza dondurma çubuğu ile kar teması yapabilirsiniz.  El yapımı yılbaşı süsleri için bu çubukları dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Yeni yıl masa süslemesi için renkli peçete, simli kokulu mumlar, kuru gül yaprakları ile evde yılbaşı masa süsleri yapmanız mümkün.

Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı

Cam kavanozun etrafına yapıştırıcı sürerek istediğiniz renk simle kaplayın.

Cam kavanozdan mumluk

Cam kavanozdan mumluk-yılbaşı süsü yapımı

Ardından kapak kısmına kurdele, çiçek ve minik biblo türü aksesuar yapıştırdıktan sonra şık mumluk yaparak evde yılbaşı süsleri kendin yap kervanına sizde katılabilirsiniz.

Yılbaşı Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Yılbaşı kapı süsü yapımı: Kozalakları altın rengine boyayarak yuvarlak kartonun üzerine yapıştırabilirsiniz. Bunu kurumuş dallardan meyvelerden veya çam iğnelerinden de yapabilirsiniz.

Yılbaşı kapı süsü nasıl yapılır-ev süsleri nasıl yapılır

Kuru ağaç dallarını beyaz, kırmızı ve farklı simlerle süsleyerek şık ve basit kapı süsü yapabilirsiniz.

Keçeden Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Keçeden yıldız, kalp gibi minik şekiller kesin, kenarlarından dikerek üzerini süsleyebilirsiniz. Böylece evde kolay yılbaşı süsü yapmış olursunuz.

Keçeden yılbaşı süsü yapımı-yılbaşı ev süslemeleri

Aşağıda evde yılbaşı süsleri yapımı ile alakalı resim galerisi paylaşıyoruz. Daha fazla fikir için lütfen inceleyin.

Resim Galerisi: Evde Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır-Yılbaşı Ev Süslemeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler başlıklı yazımızda Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu