Tarz Kadın

Esmer Erkeğe Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

25.09.2021
1.990
Esmer Erkeğe Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Esmer erkeğe yakışan saç renkleri başlıklı yazımızda, esmer erkek saç renkleri ve esmer erkek saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Esmer tenlilere yakışan saç renkleri, sarışınlara yakışan saç renklerinden ve beyaz tenlilere yakışan saç renklerinden farklı tonlara sahiptir.

Son yıllarda erkek saç renkleri de bayan saç renkleri gibi çok çeşitlilik arz etmektedir. Zira erkekler de erkek kuaföründe uzun zaman harcayarak erkek saç boyası yaptırmaktadır. Esmer erkeğe yakışan kıyafet renklerini önemsediği kadar esmer tene yakışan saç renklerini de önemseyen beyler, yazımızı sonuna kadar okuyarak kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Esmer Erkeğe Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Esmer tene yakışan saç renkleri denilince akla ilk olarak karamel kahverengi, kızıl kahverengi, bal köpüğü kahverengisi, küllü sarı tonları, Küllü kızıl kahve tonları, siyah saç rengi gelmektedir.

Esmer erkeğe yakışan saç renkleri

Esmer erkeğe yakışan saç renkleri

Esmer erkek saç rengi bu renklerden oluşabileceği gibi doğal saç renklerine yukarıda bahsettiğimiz renklerde erkek saçına kısmi balyaj veya erkek saçına röfle ya da ombre yaptırabilirler.

Esmer Erkeklere Yakışan Saç Renkleri ( Kahverengi Saç Ve Tonları)

Kahverengi saç renkleri tüm tonları ile birlikte esmer erkeklerin en çok kullandığı saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Açık kahverengi saç boyası, koyu koyu saç boyası, karamel kahve saç boyası, kızıl kahve saç boyası ve bal köpüğü kahve saç boyasını, esmer erkeğe yakışan saç renkleri olarak kullanabilirsiniz.

Esmer erkek saç modelleri

Esmer erkek saç modelleri

Bu renkleri kullanırken açık esmere yakışan saç rengi ve koyu esmere yakışan saç rengi ayarlaması yapmanız gerekmektedir. Zira açık esmer erkeğe bahsettiğimiz renklerin hemen hemen hepsini kullanabilirsiniz, ancak koyu esmer erkeğe yakışan saç rengi olarak bahsettiğimiz kahve tonlarının koyu renk tonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu renkleri esmer erkek uzun saç modelleri, esmer erkek dağını saç modelleri veya esmer erke kısa saç modelleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

Esmer Erkeğe Hangi Saç Rengi Gider ( Siyah Saç Boyası)

Esmer erkek hangi saç rengi kullanmalıdır diyenlere bir diğer cevabımız siyah saç boyası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Esmer erkek hangi saç rengi gider

Esmer erkek hangi saç rengi gider

Siyah saç boyası koyu esmerlere çok fazla tercih edilmez. Siyah saç uçlarına mavi saç boyası veya siyah saç uçlarına mor saç boyası arttırırsanız havalı saç dediğimiz marjinal saç renkleri sizinle demektir.

Esmer Erkekler İçin Saç Renkleri ( Sarı Saç)

Esmer tenli erkeklere yakışan renkleri arasında sarı saç boyası var mıdır sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Saçların komple sarıya boyatılması çok büyük fiyasko olabilir. Ancak platin sarısı saç boyası ile saçlarının önüne balyaj veya röfle yaparak tarz ve havalı erkek saçları kullanabilirsiniz.

esmer erkek için saç renkleri

esmer erkek için saç renkleri

Son dönemlerde kıvırcık esmer erkek saç modelleri ve dalgalı esmer erkek saç modelleri arasında perçemlere röfle, ombre veya balyaj yapılmaktadır.  Platin sarı, mor veya gri balyaj, ombre ya da röfle yapıldığını sıklıkla görmekteyiz.

Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri Erkek ( Buz Mavisi Saç Rengi)

Özellikle koyu kahve saç rengine sahip olan erkekler veya siyah saç rengine sahip olan erkekler buzlu mavi saç boyası ile saç uçlarını boyayarak kullanmaktadır.

Son dönemlerde yanları 3 numara, üst kısmı 20 numara erkek saç kesimlerinde, saçların tepe kısmının görünen yüzü buzlu mavi saç boyası ile boyanarak farklı bir imaj yaratılmaktadır.

Esmer Erkek Saç Rengi (Gri Saç)

Gri saç boyası son birkaç yıldır genç erkek saç renklerinden orta yaşlı erkek saç renklerine kadar sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle saçlarında beyaz olan beyler gri saç boyasına sıklıkla başvurmakta, siyah saça gri balyaj, siyah saça gri ombre veya saç üstlerine gri attırarak kullanmaktadır.

Esmer tene yakışan saç rengi

Esmer tene yakışan saç rengi

Gri saç rengi, esmer erkeklerde de oldukça tarz, modern ve karizmatik durmakta ve sıklıkla uygulanmaktadır.

Kadınların Esmer Erkeğe Yakıştırdığı Saç Renkleri 2022

Kadınların esmer erkeğe saç rengi olarak klasik saç renkleri içinden kahverengi tonlarını çok yakıştırdığını yorumlardan görüyoruz.

Kadınların, siyah erkek saçlarına ve koyu kahverengi erkek saçlarına marjinal bir hava katmak için saç uçlarına renk attırabilirler. Esmer erkek saç uçlarına mavi, mor, gri, platin sarısı ve soğan kabuğu saç rengini çok yakıştırdığını da belirtmeliyiz.

Esmer erkeklere yakışan saç renkleri

Esmer erkeklere yakışan saç renkleri

Esmer erkek saç renkleri ile buzz saç kesimi, fade saç, undercut saç kesimi, 3 numara saç, subay saç kesimi bulunmaktadır. Ayrıca önleri uzun arkası ve yanları kısa saç kesimi gibi esmer erkek saç modelleri uygulanabilir.

Esmer erkeğin saç renkleri erkek sakal modelleri ile birlikte kullanıldığı zaman daha karizmatik bir yüz ifadesi oluşturulabilir.  Esmer erkeğe giden saç renkleri belirlenirken ten renginiz ile birlikte göz rengi ile de uyum sağlayan esmer saç renkleri seçmeyi unutmayın.

Aşağıdaki resim galerisinde esmer erkeklere en çok yakışan bu senenin saç renkleri ve  esmer erkek saç modeli görsellerini daha fazla detay için sizlere sunuyoruz. Resim galerisini inceleyerek yorumlarınızı bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Esmer Erkeğe Giden En Güzel Saç Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Düğün Kombinleri: Bu Senenin En Güzel Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Düğün Kombinleri Erkek ve Erkek düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu