Erkek Saç Stilleri 2024 | 10 Farklı Güncel Model

28.11.2023
836
Erkek Saç Stilleri 2024 | 10 Farklı Güncel Model

Erkek saç stilleri 2024 sezonunda da kısa saç stilleri erkek, düz saç stilleri, kıvırcık saç stilleri, seyrek saç stilleri şeklindedir. Günümüzde saç stilleri, kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de büyük önem taşımaktadır. Saç tipi farklılıklarına ve yüz tipi farklılıklarına göre değişkenlik gösteren saç stilleri erkek tasarımları hakkında merak edilen detayları birlikte görelim.

En çok merak edilen erkek kısa saç stilleri ve saç stili erkek uzun tasarımlarıdır. 2024 erkek saç stilleri, saç kesim modelleri ile ve saç modelleri ile birleşerek kusursuz görünüm sunmaktadır. İşte erkek saç dağılımı konusundaki detaylar…

Erkek Saç Stilleri

Günümüzde erkek saçı olarak kullanabileceğiniz sayısız erkek saç stilleri seçeneği bulunmaktadır. Birçok erkek “saçımı nasıl kestirsem” diye düşünürken birçoğu da yüz şekline ve saç tipine göre saç stili aramaktadır. Kıvırcık saçlardan dalgalı saçlara kadar farklı saç stilleri öne çıkmaktadır.

En-guzel-sac-stilleri-erkek

En güzel saç stilleri erkek

Kısa Saç Stilleri Erkek

En çok beğenilen erkek saç modelleri arasında kısa saçlar vardır. Birçok yüz tipi ile uyum yakalayacak tarzda kısa saç modelleri bulunmaktadır. En çok kullanılan ve birçok yüz şekline uyum sağlayan kısa saç stili yanları kısa saç modelidir. Yanları kısa üst kısmı uzun saçlar düz saçlardan kıvırcık saçlara kadar tüm saç tiplerinde kullanılmaktadır.

Erkek saç modellerini Erkek Kıvırcık Saç Modelleri – Son Trendler başlığı altında detaylı şekilde inceledik. Daha fazla ayrıntı için konu ile ilgili hazırladığımız içeriği ve görselleri inceleyebilirsiniz.

Kısa saç stilleri olarak 3 numara saç stili, bu saç ve subay tıraşı da en beğenilen trend erkek saçlarıdır.

Saç Stili Erkek Uzun

En güzel saç stilleri erkek formları arasında uzun saçlar da yer almaktadır. Özellikle oval yüze yakışan saç modelleri arasında uzun saçları ilk sırada görüyoruz. Dalgalı uzun saç, kıvırcık uzun saç ve düz uzun saç stilleri her kesimden ve her tarzdan kullanıcıya hitap etmektedir.

Özellikle dalgalı uzun saçlar oval yüz şeklinden uzun yüz şekli ne kadar pek çok yüz için idealdir. Uzun saçları seviyorsanız yüz şekline uygunluk testi sonrasında dilediğiniz saç stilini kullanabilirsiniz.

Sac-stili-erkek-uzun

Saç stili erkek uzun

Kıvırcık Saç Stilleri Erkek

Aslında kıvırcık saçlarda uzun saç stilleri bazı kişiler tarafından saç bakımı zorluğu nedeniyle çok tercih edilmez. Bu nedenle aşırı kıvırcık erkek saç modelleri genelde kısa saç stilleri ile kullanılmaktadır. Çünkü kısa saç stili ile birçok modeli kullanma olasılığı doğmaktadır.

Aslında kıvırcık saç stilleri arasında uzun saçlar da yer almaktadır. Özellikle omuz hizasında kıvırcık saçlar karizmatik görünümün adresidir diyebiliriz. Ancak tüm bu seçenekleri değerlendirmek için en önemli kriter yüz şekline uygunluk testidir.

Seyrek Saç Stilleri Erkek

Sık saç ile yapılan saç modelleri çok çeşitliliğe sahiptir. Ancak seyrek saçlar saç modelleri konusunda erkekleri zorlamaktadır. Bu nedenle basit ilizyonlarla seyrek saçları daha gür ve daha hacimli gösterebilirsiniz.

Sac-stilleri-erkek

Saç stilleri erkek

İnce telli ve seyrek saç modelleri olarak 3 numara saç modeli, yanları 3 üstü 5 numara saç modeli öneriyoruz. Ayrıca katlı saç kesimleri de seyrek erkek saçlarını daha hacimli ve dolgun gösterecektir. Aslında saç rengi ile uyumlu kuru şampuan kullanarak seyrek saç modeli seçeneğini daha da arttırabilirsiniz. Böylece sadece katlı saç kesimi yapmaktan da kurtulmuş olursunuz.

Seyrek saçlı erkekler orta uzunluktaki saçlarına ince perma yaptırarak da kullanabilirler. Böylece saçları daha gür ve hacimli görünecektir.

Esmer Erkek Saç Stilleri

Aslında esmer erkek için özel bir saç modeli yoktur. Yüz şekline uygun saç modeli konusunda titiz davranarak tarz erkek saçlarına sahip olabilirsiniz. Esmer Erkeğe Yakışan Saç Renkleri Nelerdir? Başlıklı yazımızda esmere yakışan saç renklerini inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel saç stilleri erkek görsellerine yer verdik. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Saç Stilleri Erkek

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu