Tarz Kadın

Erkek Saç Örgü Modelleri İsimleri Ve Yapılışları

17.07.2021
2.235
Erkek Saç Örgü Modelleri İsimleri Ve Yapılışları

Erkek saç örgü modelleri isimleri ve yapılışları başlıklı yazımızda erkek uzun saç örgü modelleri, erkek kısa saç örgü modelleri çerçevesinde viking saç örgüsü, afrika saç örgüsü modellerinden bahsedeceğiz. Erkek örgü saç modelleri bu kadarla sınırlı değil tabii ki balık sırtı saç örgüsü erkek, kılçık örgü, erkek ince saç örgüsü gibi erkek örgü saç modelleri hakkında detaylar vermeye çalışacağız.

Erkek Saç Örgü Modelleri İsimleri Ve Yapılışları

Son dönemlerde uzun saç erkek modelleri trendi nedeniyle saç örgü modelleri erkek stilleri öne çıkmaktadır. Uzun saçlı erkekler görünümlerini daha karizmatik, daha erkeksi hale getirmek için örgü saç modelleri erkek stillerine başvurmaktadır.

Erkek saç örgü modelleri

Erkek saç örgü modelleri

Örgü erkek saç stili için saçlarınızın illere uzun olmasına gerek yok. Kısa saç örgü erkek modelleri de erkek uzun saç örgü modelleri gibi karizmatik, seksi, savaşcı ve modern saç örgü erkek modelleri yapılabilir.

Viking Saç Örgüsü Erkek

Son dönemlerde olduğu gibi bu senenin saç modası erkek saç modelleri örgü stilleri olarak viking saç modelleri arasında yer alan ve savaşçı ruhu temsil ederken karizmatik bir görünüm sunan viking saç örgüsü filmden bahsetmek istiyoruz.

Viking saç örgüsü nasıl yapılır sorusu saç örgüsünü beğenen erkeklerin en çok merak ettiği cevaplar arasındadır. Viking saç örgüsü kendi bünyesinde farklı stillere sahiptir. Dalgalı saçlar açık bırakılarak içlerinden ara ara ince ince saç örgüleri erkek stilleri uygulamaları vardır.

viking saç modeli viking saç örgüsü

viking saç modeli viking saç örgüsü

Saçların yanları ve ense kısmı kazıtılarak üst kısmında kalan saçları üçe bölerek bunları en tepe noktasından balıksırtı şeklinde de görebilirsiniz. Viking saç örgüsü denilince daha çok model akla gelmektedir.

Afrika Saç Örgüsü Erkek

Afrika saç örgüsü orta boy saçlarda ve uzun saçlarda uygulanmaktadır.  Afrika saç örgüsü nasıl yapılır? Yapımı oldukça çok zaman aldığı için evde afrika saç örgüsü önermiyoruz. Afrika saç örgüsü bir tual gibi düzgün olmasını istiyorsanız kuaförde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Afrika örgüsü kısa saç

Afrika örgüsü kısa saç

Erkekler tarafından ıslıkla kullanılan ve erkek örgü saç modelleri arasında bulunan afrika örgüsü saç modelini siz de deneyebilirsiniz.

Erkek Örgü Saç Modeli (Kolay Et Kuyruğu Örgü)

Örgülü erkek saç örgü modelleri arasında yer alan ve saçlara hippi tarzı görünüm sunan tam at kuyruğu veya yarım at kuyruğu yaptığınız saçlarının arasına ince ince örgüler katabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı açık haldeyken ara ara ince saç örgüsü şeklinde ördükten sonra saçlarınızı tam at kuyruğu veya yarım at kuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz.

Erkek Kısa Saç Örgü

Kısa saç örgü erkek stilleri arasından saçları yeni yeni uzayan erkekler için de dikkat çekici saç örgüleri bulunmaktadır. Özellikle saçların arkası kısa önü uzun saç modelleri için saçların tepe kısmı balık sırtı tarzında örülerek örgü bitiminde lastik toka ile tutturulmalı ve saç spreyi ile dağılmaması için sabitlenmelidir.

erkek kısa saç için örgü modelleri

erkek kısa saç için örgü modelleri

Bu yılın saç modası arasında yer alan yanların ve arkanın kısa olduğu ve saçların üst tarafının aşırı uzun bırakıldığı arkası kısa, önü uzun saç modelleri için yaz sıcaklarında mutlaka denemeniz gereken bir saç diyoruz.

Önü uzun arkası kısa saç modellerinde ön taraftaki uzun saçlar arkaya doğru komple tek balıksırtı şeklinde görülebileceği gibi  saçın uzun kısımlarının en sağ, en sol (tam ayrım yeri) veya orta kısmından bir tane saç örgüsü yaparak da karizmatik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Erkek Uzun Örgü Saç Modelleri

Erkek uzun saç örgü modelleri arasında afrika örgüsü, viking saç örgüsü, balıksırtı örgü, gevşek örgü, açık uzun erkek saçları arasına ince saç örgüsü, kılçık örgü, dağınık örgü, sencer saç örgüsü, salaş örgü yapılarak farklı stiller ve tarzlar yakalanabilir.

Erkek uzun saç örgü

Erkek uzun saç örgü

Erkek Saç Örgü Fiyatları

Yukarıda erkek saç örgüsü isimleri verdiğimiz erkek saç örgü fiyatları kendi içinde farklılıklar göstermektedir. Takdir edersiniz ki afrika saç örgüsü fiyatı ile balık sırtı saç örgüsü fiyatı aynı olamaz.

Ayrıca uzun saç örgü fiyatları ile kısa saç örgü fiyatları da farklılıklar göstermektedir.  Saç yapısı, saç hacmi, örgü sıklığı veya saç kesimi ile birleştirilip birleştirmeyeceği konuları da saç örgü fiyatlarında farklılıklara neden olmaktadır. Bu nedenle en doğru fiyat listesine kuaförünüze görüşerek olacağınızı belirtmek isteriz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek uzun örgü saç modelleri ve kısa örgü saç modelleri erkek saç stilleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Örgü Modelleri Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Düğün Kombinleri: Bu Senenin En Güzel Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Düğün Kombinleri Erkek ve Erkek düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu