Erkek Nikah Kombini Nasıl Olmalı?

13.09.2021
2.113
Erkek Nikah Kombini Nasıl Olmalı?

Erkek nikah kombini başlıklı yazımızda  nikah elbisesi erkek stilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Erkek nikah kombinleri sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların ölümsüzlüğü nedeniyle özenli ve itinalı yapılmalıdır. Erkek nikah kıyafetleri arasında ceket, pantolon, gömlek, yelek, ayakkabı bulunmakta ve en önemli kombin parçaları arasında yer almaktadır.

Erkek nikah takımı nedir? Damat nikahta ne giymelidir? Arkadaşın nikahında ne giyilmeli? Nikaha giderken ne giyilir erkek, Erkek nikah kombini spor mu olmalıdır  klasik mi? Gibi soruların cevaplarını erkek nikah kombin içeriğinin detaylarında bulabilirsiniz.

Erkek Nikah Kombini Nasıl Yapılmalı?

Yaz dönemi erkek nikah elbisesi ile kış dönemi erkek nikah elbisesi renkleri ve modelleri bakımından farklılık göstermektedir. Bu nedenle ilkbahar yaz dönemini aynı sonbahar kış dönemini ayrı stil önerileri ile değerlendirelim.

  • Arkadaşın nikahına giderken ne giyilir?
  • Gündüz nikahlarında ne giyilmelidir?
  • Damat nikahta ne giymelidir?
  • Damadın en yakın arkadaşı nikahta ne giymelidir?
Erkek nikah elbiseleri

Erkek nikah elbiseleri

Nikah Elbisesi Erkek ( İlkbahar- Yaz Dönemi)

Erkek nikah kıyafetleri  renkleri ve modelleri bakımından ilkbahar yaz döneminde daha rahat ve soft hale gelmektedir. İlkbahar yaz erkek nikah elbisesi renkleri ten rengi, açık kahverengi, bej rengi, kemik rengi, açık gri, beyaz, açık mavi, buz mavisi ve açık toprak tonları ile şekillenmektedir.

Erkek nikah kıyafeti yaz stilleri çerçevesinde beyaz gömlek- siyah pantolon en çok tercih edilen renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yaz nikah kıyafeti olarak sadece gömlek pantolon kullanabileceğiniz gibi, gömlek, pantolon, yelek veya gömlek pantolon ceket şeklinde kombinler yapabilirsiniz.

Erkek nikah elbiseleri yaz stilleri çerçevesinde avrupai bir görünüm yakalamayı tercih eden birçok erkek kullandığı takım elbise veya nikah kombin ile çorap giymeyi tercih etmektedir.  Bu düşünce yarın resmini ver resmimi tarzdaki erkek nikah kıyafetleri için biraz maceracı bir tavır olabilir. Ancak erkek nikah kombini spor stil kabul görür bir tarz olabilir.

Nikah için kombinler erkek

Nikah için kombinler erkek

Erkek nikah kombinleri yaz stilleri çerçevesinde keten ve pamuklu kumaşlardan yapılan nikah kombinleri daha rahat ve konforlu anlar sunacaktır.

Koyu renk ve kalın kumaşlar yerine ince kumaşlardan yapılan 3 parçalı takım elbiseler yine, açık renk ve iki parçalı takım elbise kullanabilirsiniz.

Açık havada, kır’da veya plajda yapılan nikah merasimleri için bile özellikle damadın yakın arkadaşı iseniz, sadece nikah anında da olsa açık renklerde ikili takım elbise kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Erkek Nikah Kombin ( Sonbahar- Kış Dönemi)

Gülşah törenine giderken ne giyilir erkek çerçevesinde sonbahar kış düğünlerinde kullanabileceğiniz nikah kıyafetleri arasında süet ayakkabılar, füme rengi, siyah, lacivert, gri tonları yer almaktadır.

Nikah için kombinler erkek takım

Nikah için kombinler erkek takım

Sonbahar kış dönemi erkek nikah takımı olarak kalın kumaşlardan yapılan ekoseli üçlü takım beyaz sade renklerde üçlü takım kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer aşırı soğuk bir günde nikah katılacaksınız kullandığınız takım elbiseden daha koyu renklerde palto alarak kombin şıklığınızı artırabilirsiniz.

Erkek Nikah Kombini Spor

Spor nikah kombinleri son dönemlerde değiştirin en çok tercih ettiği nikah erkek kombinleri arasında yer almaktadır.  Erkek spor nikah kombin kıyafetleri arasında blazer ceket, dar kesim pantolon ve dar kesim gömlek modelleri yer almaktadır.

Erkek nikah kombini spor

Erkek nikah kombini spor

Eğer üçlü takım yapılacaksa açık renk takım elbise içerisine daha koyu renklerde basic tişört spor ayakkabısı ile kombinizi çok daha tarz ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Nikah Törenine Giderken Ne Giyilir Erkek

Nikah merasimlerinin olmazsa olmaz kombin parçaları vardır.

Yelekli takım elbise veya yeleksiz takım elbise olmazsa olmaz nikah erkek kombini veya erkek düğün kombin olarak karşımıza çıkmaktadır. Ceket kullanmayı sevmeyen biriyseniz yelekli takım elbiseler kullanarak içinde bulunduğumuz nikahın en tarz ve en dikkat çekici kombini yapmış olursunuz.

Nikah, resmi bir merasimi olduğu için resmi veya yarı resmi kombinler yapmanız en doğru tercih olacaktır. Bu nedenle nikah kıyafetleri erkek stilleri arasında erkek takım elbiseleri ilk sırada yer almaktadır.

Nikah kıyafetleri erkek

Nikah kıyafetleri erkek

Takım elbise kullanmak istemeyenler sezonun trend gömlek renkleri ve modelleri çerçevesinde, ten rengi ile de uyum gözetilerek gömlek-pantolon kombini yapabilirler.

Arkadaşın Nikahına Giderken Ne Giyilir?

Gömlek, pantolon ve blazer ceket kombini arkadaşın nikahına giderken en ideal spor kombindir. Damadın çok yakın arkadaşı iseniz nikahta takım ikili veya üçlü takım elbise giymenizi önereceğiz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek modası çerçevesinde derlenen erkek nikah elbiseleri görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sunulmuştur. Resim galerisini inceleyerek görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nikah İçin Kombinler Erkek

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu