Erkek Kaş Alma ve Kaş Düzeltme Nasıl Yapılır?

11.01.2022
1.908
Erkek Kaş Alma ve Kaş Düzeltme Nasıl Yapılır?

Erkek kaş alma ve kaş düzeltme nasıl yapılır başlıklı yazımızda erkek kaş modelleri hakkında bilinmeyen detayları paylaşacağız. Erkek kaş düzeltme veya erkek kaş inceltme kadın kaş alma teknikleri gibi değildir.

Geçmişte kaş şekillendirme erkek için absürt bir olay olarak görülse de günümüzde yüze göre kaş şekilleri erkek için sıklıkla tercih edilen ve araştırılan bir konu haline geldi.

Erkek Kaş Alma Ve Kaş Düzeltme NasılYapılır?

Kaş alma teknikleri erkek için farklılıklara sahiptir.  Erkeklerde kaş alımı yapılırken kadınsı kaç tiplerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Erkeğin yüz ifadesini bozmayacak ve daha erkeksi görünmesini sağlayacak erkek kaş modelleri nelermiş birlikte görelim.

Kaş alma teknikleri erkek

Kaş alma teknikleri erkek

Yüze Göre Kaş Şekilleri Erkek

Yüz tipine göre saç modelleri görünümünüzü nasıl etkiliyorsa, yüze göre kaş şekilleri de görünümünüzü etkileyecektir. Erkek kaş alımı veya taş düzeltme yapılırken alın açıklığı, alın darlığı, kaşın doğal yapısı, göz kapağı mesafesi, göz büyüklüğü ve küçüklüğü önemli rol oynamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı⇒ Alnı Açık Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkek kaş şekillendirme yapılırken kesinlikle aşırı derecede inceltme yapılmamalı ve aşırı derecede kavis verilmemelidir.

Yuvarlak Yüze Göre Kaş Şekilleri Erkek

Yuvarlak  ve tombul yüz için kaş düzeltme erkek için yapılacaksa yuvarlak kaşlar yerine kavisli kaşlar yani hafif köşeli kaşlar kullanılmalıdır. Bunun için kaşın alt kısmından kavis verilerek kaşın yapısını bozan fazlalıklar alınmalıdır.

Erkek kaş şekillendirme

Erkek kaş şekillendirme

Yuvarlak yüz için kavisli oval kaşlar yüzünüzü daha yuvarlak göstereceği için düz kaşlarla yüzü daha dengeli ve simetrik gösterebilirsiniz.

Uzun Yüze Göre Kaş Şekilleri Erkek

Alnı geniş uzun yüz tipine göre erkek kaş şekli kalın ve düz olmalıdır. İnce ve kavisli kaş şekli yüzü orantısız göstereceği için kalın kaş yüzdeki sivriliği alacaktır.

Köşeli Yüz Tipi İçin Erkek Kaş Modelleri

Köşeli yüz yüze kavisli veya köşeli kaş yapmak yüz tipini daha kavisli ve keskin gösterecektir.

Köşeli erkek yüz tipine uygun kaş şekillendirme yumuşatılmış şekilde olmalıdır. Hafif oval veya düz kaşlar köşeli yüz tipi için  erkek kaş modeli olarak kullanılabilir.

Kaş alma erkek

Kaş alma erkek

Dar Ve Geniş Alın İçin Kaş Şekilleri Erkek

Geniş bir alın yapınız var ise kaşın üst kısmından kaş alımı yapmak alın kısmını daha açık gösterecektir. Bu neden de geniş alınlı erkekler kaş düzeltme işlemini göz üstünden yapmalıdır. Alın kısmından yapılan taş inceltme erkek için daha geniş alın demektir.

Erkek dar alın kaş alımı ise kışın üst kısmından alını daha ferah daha aydınlık ve geniş gösterecek şekilde yapılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri

Küçük Göz İçin Kaş Modelleri Erkek

Küçük göz yapısına ve dar göz kapağına sahip erkekler için kaş alma veya kaş şekillendirme kaşın alt kısmından düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Erkek Kaş Nasıl Alınır?

Erkek kaş alma ve kaş düzeltme nasıl yapılır? Erkeklerde kaş bakımı ve erkek kaş alımı teknikleri arasında ustura ile kaş alma erkek, cımbızla kaş alma erkek ve iple kaş alma erkek teknikleri bulunmaktadır. Ustura ile kaş alımı çok sık tekrarlayan işlem demek olduğu için genelde cımbızla erkek kaş alımı veya iple erkek kaş alımı önerilmektedir.

Kaş düzeltme erkek

Kaş düzeltme erkek

Erkek kaş aldırma sırasında yüz tipinin kaldıramayacağı veya kaş yapısının dışında kaş alımı yapılmamalıdır.

Kalın kaş saç modelleri erkek  için daha karizmatik bir görünüm demektir. Erkek kaş inceltme yapılırken kaş arası alma konusuna da dikkat edilmelidir.

Kaş arası alma erkek yüzünde aşırı derecede açılmamalı, kaş alımı sırasında göz hizası kaçırılmamalıdır. Erkeklerde kaş aldırma teknikleri kaşığı aşırı derecede inceltme olarak yapılmamalı sadece kaşları dağınık gösteren kaş alımları yapılmalıdır.

Günümüzde birçok erkek “ Burak Özçivit kaşı bana yakışır mı? Veya Burak Özçivit kaşı istiyorum” şeklinde erkek kuaförlerinin başvurmaktadır.

Yüze göre kaş şekilleri erkek

Yüze göre kaş şekilleri erkek

Burak Özçivit kaşı düz, kalın ve kavissizdir. Burak Özçivit kaşı için kaşlar alttan kaşın yapısını bozmadan dümdüz uçları hafif sivri olacak şekilde alınmaktadır.

Aşağıdaki resimler ilerisinde 2022-2023 erkek kaş modelleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek yüz tipinize uygun erkek kaş alma yaptırabilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Kaş Alma

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu